Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

4 hónapja szültem és még csak szoptatok. Semmit nem fogytam, sőt 1 kilóval több vagyok. Jelenleg 86 kiló vagyok a 170 centi magasságomhoz. Nagyon el vagyok keseredve, úgy nézek ki mint egy bálna. Utálok a tükörbe nézni.

Mit csinálhatnék, hogy legogyjak, de a tejem se menjen tönkre és tudjam szoptatni a kicsit. Ne értsetek félre, az első, hogy Őt tudjam táplálni, de annyira rossz, hogy amikor kimegyek az utcára, akkor mindenhol szép, csinos és fitt anyukákat látok, akik olyan csinosak és majd kicsattannak. én meg állandóan fáradt vagyok, kövér vagyok és még sminkelni sincs kedvem magam, ha elmegyek itthonról. :(


2013. jan. 22. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is hasonló cipőben járok, és ráadásul iszonyúan kívánom az édességeket. :(

Megpróbálom amennyire lehet kordában tartani a torkosságomat, de tuti mindennap fogok enni 1-2 édességet, de legalább nem 4-5-öt... Aztán ha vége a szoptatásnak, akkor talán erőt tudok venni magamon, hogy az az 1-2 is eltűnjön.

De most konkrétan volt olyan, hogy rosszul voltam, annyira kívántam a csokit. Illetve a kakaót iszom literszámra. Biztos nem véletlen, kell a szoptatás miatt. Szépen nő is a fiam, így nem bánom. Csak ne szálljak el nagyon, még egy évig kell kibírni. :D

2013. jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez egy nagyon rossz időszak, én is pont így voltam. 168 cm vagyok, mikor szülni mentem 78 voltam, mikor hazamentem, 74, és 3 hónap után visszahíztam 80-ra. Én sem fogytam az intenzív szoptatás alatt, csak híztam. Nem tudom, miért. Mikor a babám már kevesebbet szopott, 11 hónapos kora körül tornázni kezdtem. A tejem nemhogy kevesebb lett volna, hanem több. Szerintem a jó érzéstől, hogy mozgok, hogy fogyok. :) Lefogytam 56 kg-ra. :)

A második babámmal ugyanígy meghíztam, de már 5 hónap után tornázni kezdtem. Megint lefogytam, és még mindig szopik a 19 hónaposom, nem is keveset. ;) Szerintem azzal, hogy rosszul érzed magad a bőrödben, sokkal rosszabbat teszel a tejtermelésnek. Tudod, a boldogsághormonok... :)

Azért ne kemény tornával kezdj! Egy light-os baba-mama torna a napirendben nem tehet rosszat! :)


[link]

2013. jan. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
SZinten zenesz:)en is 78kg vagyok 168cm.nem erzem jol magam a boromben,es sajnos elso napokban volt egy kis tejem pedig mindent elkovettem.probaltam fogyozni de nem tudom ravenni magam meg valahogy nem is mennek a kilok lefele.Az elso fiamat szoptattam 3 honapig bar akkor is tapszerezni kellett mellette de 3 honapos kora utan mikor mar egyaltalan nem volt tejem akkor neki alltam fogyozni de hiaba nem ettem a kilok maradtak amikor egy eves lett a fiam akkor kezdtem fogyni es kb 3 honap alatt lement 15kg.szoval 9honap terhesseg utan kell a szervezetnek legalabb ennyi ido hogy visszA alakuljon,legalabbis nekem kellett.attol hogy felesleged van meg lehetsz szep es apolt adj idot magadnak szoptass ameddig lehet es jon a nyar majd lessz minden zoldseg,gyumolcs es johet a fogyokura,elvezd hogy tudod taplalni a picidet es orulj neki,le fogsz fogyni amikor tenni is tudsz erte.addig is fel a fejjel nem attol vagy no hogy hany kg vagy.
2013. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia, nem akarlak elkeseríteni, de én híztam a szoptatás alatt. Szerintem ez az az időszak, amikor nem szabad gyötörni magad a plussz kilók miatt, ugyanúgy adj magadra, legyél ápolt és válassz csinos, alakodhoz illő ruhákat, legyen rendben a hajad, körmöd, sminkelj, aztán ha vége a szoptatásnak, kezdődhet a diéta. Én átlag 54 kiló voltam, amihez elég alacsony is vagyok, na szoptatás alatt végig tartottam a 70-et, de érdekes, mert nem éreztem magam bálnának, csak utólag visszanézve a fotókat képedek el, milyen dagi voltam :) Ne hasonlítgasd magad másokhoz, mert annak soha nincs jó vége. A csinos és fitt anyukák is hidd el, hogy nincsenek magukkal megelégedve, van, aki bármit megadna, hogy tudjon szoptatni, van, aki a melle formáját félti, van, aki már kénytelen 5 hónaposan beadni a picijét bölcsibe, vagy másra bízni, mert kénytelen visszamenni dolgozni... Nekem egyik gyerekes ismerősöm mondta, hogy lehet az, hogy amikor feljön hozzám, mindig csilivili tisztaság van meg kétféle sütemény. Elmondtam, hogy az azért van, mert soha nem jön váratlanul, amikor tudom, hogy jön, hipergyors takarítás és sütés, állítana be egyszer váratlanul hétköznap, fel sem ismerné a lakást :)

Szerintem nagyon apró változtatásokkal kezdj, próbáld meg csökkenteni a kalóriabevitelt úgy, hogy még véletlenül se éhezzél, ahhoz, hogy visszanyerd a régi formád, egészséges esetben jó 1 év kell, ezt egy tornatanárnő ismerősöm mondta.

2013. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is híztam szoptatás alatt, majdnem többet mutatott a mérleg szülés után 2 hónappal, mint a szülés előtti 1-2 napon. Aztán jöttek az éjszakai kelések (5-6x), és lement jópár kiló. Én is slamposnak érzem magam, nincs sok időm a külsőmmel foglalkozni...engem a kekszek hízlaltak fel, amióta nem eszem annyi szénhidrátot, azóta lement 5 kiló. Persze most sem vagyok a versenysúlyomnál, egy régi nadrágom nem jön fel rám....
2013. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen!


Igyekszem majd kicsit összekaparni magam. :)

2013. jan. 22. 09:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, elsőnél még kétségbe voltam esve hogy jaj hát én miért nem fogyok holott napi 10-12 szer is szoptattam 5 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást a fiamnál. 1 éves koráig szopott addig csak gyötrődtem mert ha kevesebbet ettem akkor egyből megcsappant a tejem. 176 cm vagyok és 78 kg voltam akkor, de nem vagyok vastag csontú tehát rajtam ez meg is látszott.

Aztán terhes lettem a második babámmal, mivel vele már sokkal könnyebben ment a szopi is, így úgy gondoltam hogy jó akkor nem diétázok de sportolni kezdek, na el is kezdtem olyan 4-5 hónapos korában és 2-3 hónap alatt semmi se változott, megmondom őszintén hogy feladtam akkor :) Gondoltam mi a fenének küzdök én itt, semmi látszatja.

Szoptattam a lányomat 14 hónapos koráig. Aztán szopi után szépen megindultak a kilók odafigyeléssel mozgással már egész jól álltam mikor terhes lettem a harmadik babával. Nála már teljesen bele tudtam törődni hogy igenis amíg szoptatok, nem leszek 60 kilós és ez nem is érdekelt megmondom őszintén, nem zabáltam, de normális emberként ettem.

Miután abbahagyta a szopit, szépe nekiláttam a diétának (nem valami nagy drasztikusra kell gondolni nem szétválasztós meg nem update vagy ilyenek) hanem kicsi adagok, és kevesebb kalória, valamint heti 3-4 futás ilyenkor télen torna és most vagyok 67 kiló a cél még minusz 3. Majd ami még nehezebb utána megtartani. Tehát én azt mondom hogy felesleges gyötrődni szenvedni, rosszul érezni magunkat mert nem fogyunk szoptatáskor mint más, a szoptatás amúgy sem egy hú de hosszú időszak ha az egész életünket nézzük, mi az az 1 év?? (jó van akinek több de azért 2 éves kor felett már igen kevesen szoptatnak ez nem kritika hanem csak statisztika).

Én a harmadik gyereknél már rájöttem erre és nem gyötörtem magam feleslegesen, tudtam hogy ha vége a szoptatásnak akkor összekapom magam és sokkal jobban fog menni is. Egész más lett az anyagcserém is, szopi alatt minden deka ragaszkodott hozzám, utána már könnyebben csúsztak le a kilók.

2013. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

El kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák. Vannak, akik akár drasztikusan lefogynak a szoptatás alatt, mások meg még többet felszednek, mint a terhesség alatt. A szoptatás mellett nyugodtan lehet enyhébb sportokat csinálni, pl. alakformálás, jóga, ezektől nem fog elapadni a tejed. Az étkezésre is érdemes odafigyelni, bagyon sok folyadékot inni, mellette egészségesen és nem elefántnak való mennyiségeket enni.

Fogadd el önmagad, az normális, ha ilyen picivel fáradt vagy, hidd el, ahogy növekszik a baba, egyre könnyebb lesz, kialakul a napirendje, éjjel többet fog aludni, akkor te is többet tudsz pihenni.

Nem minden anyuka lesz egyből 50 kiló ám a szülés után, ne a celebekkel hasonlítsd össze magad :-)

2013. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok! Igazán jól esik, hogy ilyen kedveseket írtok! :)

Köszönöm szépen!

2013. jan. 22. 15:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tud fogyni szoptatás alatt. Óvatosan, de megpróbálhatod az alábbiakat:

- fehér kenyér, fehér liszt lecserélése teljes kiőrlésű kenyérre és lisztre.

- sima tészta lecserélése durumlisztből készült tésztára

- sima rizs lecserélése barna rizsre vagy basmati rizsre

- finomított cukor teljes kiiktatása, azaz ne egyél édességet.

- inkább többször egyél keveset, akár napi hat-hétszer is ehetsz

- folyadéknak tiszta vizet igyál, semmi cukrozott üdítőt, de még a gyümölcslevek sem tesznek jót ilyen szempontból.


Én így csinálom és van elég tejem, igaz én nem azért mert magam választottam, hanem mert cukorbeteg diétát kell tartanom. Így nem hízom, sőt, le is ment rólam minden felesleg (nem volt sok mondjuk). Cserébe egy szelet csokit sem ehetek meg ha megkívánom :-( De a tejtermelésre nincs hatással, néha én is úgy kívánom az édességet hogy majd megőrülök, de ki kell bírnom.


Mozgás: fokozatosan, lassan azt is be lehet vezetni szoptatás alatt. Arra figyelj hogy igyál elég folyadékot, mert ha nem pótolod a mozgás során elveszített folyadékot akkor elmehet a tej. Egyébként nem fog. Ha izomlázad van, akkor megváltozhat az íze, amit némelyik baba elutasít, erre is érdemes figyelni. A sok séta mellett érdemes beiktatni, napi pár perc szobabiciklit, erősítő gyakorlatokat. Napról napra lehet növelni az időtartamot, ahogy jól esik, óvatosan.

2013. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!