Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányomat nem érdeklik a...

A lányomat nem érdeklik a játékok, csak az állás, meddig tart ez a mánia? Tapasztalatokat és tanácsokat várok. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

9 hós a kislányom, kb. 7,5 hónapos kora óta áll. Azóta csak ez a sláger, sehol nem tudom otthagyni. Leülni, vagy visszaereszkedni nem tud. Most már ügyesebben esik, de sajnos így is sokszor ordítás a vége. Amíg dolgom van itthon, addig pihenőszékben, vagy hintában van. Lelkiismeret furdalásom van, ha sokáig hagyom egyedül játszani, én pl. közben vasalok, vagy teregetek, ő addig is valamibe kapaszkodik és áll is fel és így az asztalon, puffon játszik. Ha odaülök mellé és próbálok vele játszani, gurítok valamit pl. utánanéz és ennyi, megy az asztal felé felállni. Vagy ha ott vagyok mellette, akkor meg belém csimpaszkodik és feláll. Vettem elő játékokat, amiket még nem ismer, de egyáltalán nem érdekli.

Szóval ha nem játszom vele az a baj, ha igen, akkor meg anyámasszony katonája lesz, hogy mindig rajtam lóg?

Gondolkodtam ezen a nagyméretű bébikarámon, ott biztonságba lenne, lenne szabad tere, fel is állhatna.


2010. máj. 12. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a probléma! ugyanennyi idős a lányom. nekünk utazóágy van beállítva a nappaliba és amíg teregetek, vasalok, felteszem az ebéd főni addig abban álldogál, meg megy végig benne kapaszkodva (így leglább ha elesik nem üti meg magát!)én is várom már hogy vége legyen ennek az időszaknak, mert ő sem játszik semmivel 5 percnél tovább!kitartást neked is!
2010. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát okosat nem tudok mondani, mert nálunk ez az időszak rövidebb volt és megtanult leereszkedni állásból.

Viszont én azt tenném, hogy oda tennék játékokat, ahol áll. Az én fiam imádja pl a távkapcsolót babrálni, miközben a kanapénak támaszkodik. A távkapcsoló természetesen bármilyen a lányodat érdeklő dologra kicserélhető :). Aztán egy idő után elkezdte lefelé dobálni. Mire rájöttem, hogy azért mert Ő akarta felvenni! És így előbb - utóbb megtanult lemászni.

Hátha ez nálatok is bejön.

2010. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

II-nak, én is próbálom leejteni neki a dolgokat, hogy leereszkedjen érte, de nem tud még, próbálgatja, hátha leér a keze, de nem...várok, próbálom tanítani.


I-nek, de jó, nem vagyok egyedül, ha a járóka bejött, akkor lehet a karám is bejön nekünk? Neked is kitartást, csak elmúlik, igaz?


Köszi a válaszokat!

2010. máj. 12. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is dettó ez a helyzet. Csak az én lánykám most 7 és fél hós. És kb. 1 hete csinálja ezt. Állandóan csimpaszkodik rajtam meg a bútorokon. Nem is igazán akar játszani semmivel. Én most arra gondoltam hogy csíptetek az ágy rácsára valami játékot.Mert kívűlről arra is mindíg felkapaszkodik. Amúgy nálunk is mindíg fenékre esés a vége. Mondjuk a minap meg az arcára esett szegénykém. De nem tudok mit csinálni. Nem állhatok minden percben a háta mögött, hogy elkapjam. Én nem zárom be járókába vagy ilyesmibe. Hagyom had bóklásszon a lakásban. Igaz én mindent eltávolítottam az "útjából" és minden kiálló sarkot le élvédőztem. (ikeás manccsal)
2010. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az enyémet sem érdekli semmi egyhelyben ülős 2 percnél továbn, pedig már 17 hós lesz nemsoká---csak a rohangászás, az igen. egész nap kinn lenne. itthon max. a bébitaxit tologatja, azzal elvan mondjuk 10 percig, vagy a fa tolókát, mással semmivel.
2010. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hamarosan megtanul visszaülni,kitámasztani a kezével majd felülni,és attól kezdve újra játszik mindennel. Most ezt fogja gyakorolni amíg nem megy neki. Kicsit hagyni kell önállóan esni pl a járókában ahol nem eshet baja, és megtanul magára vigyázni. Én is azt hittem soha nem jön el ez a pillanat, de mára márnagyon ügyesen esik...
2010. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsónak üzenem, remélem hamarosan nálunk is beköszönt az új időszak.
2010. máj. 14. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!