Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom h mit tegyek? Ma...

Nem tudom h mit tegyek? Ma 3hos a kicsi fiam csak ket hetet szopizott mert tobb tejjem nem volt azota tapszeres

Figyelt kérdés
es egy hete azt sem akartja megenni csak ha bele eroltettem de a vegen ugyis kihannya mit tegyek?megszeretnem probalni a bolti tejjet de mennyit adjak belole vagy mit tegyek?amugy a tapszerbol 160-at evett
2013. jan. 22. 09:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, reagálnék a hozzám intézett kommentedre:


"kedves utolso olvas vegig mindent en egybol beszeltem a drnovel es o mondta h probaljjam adni hatha megeszi mirol beszelszs ??????"


Én 9.44-kor válaszoltam. Előtte SEHOL nem esett szó doktornőről, SŐT utána sem, csak azt írtad, hogy délután majd beszélsz vele. Mivel nem vagyok jövőbelátó, a kommentem UTÁN keletkező írásokat nem tudom elolvasni. Talán úgy kellene kiírni a kérdést, hogy minden info benne legyen...


De összegezve: engem megtámadsz, hogy már beszéltél az orvossal, aki bolti tejet javasolt????, és akihez amúgy majd délután mégy.. Akkor hogy is van ez?


TAlán nem írtam volna ilyen támadó kommentet, ha a történet nem lenne tökéletesen átláthatatlan.


eldönthetnéd, hogy akkor mi is a helyzet.


Egy hete nem eszik a gyerek, de dokihoz csak ma mégy? Vagy már voltál, és tejet javasolt? Mindenki nagyon jószándékúan szeretne neked segíteni, de azért eléggé kitaláltnak tűnik a sztori, főleg, hogy össze vissza beszélsz.


Ha igaz, amit írsz, AZONNAL menj dokihoz, és ha bolti tejet javasol, akkor MENJ másikhoz. A gyerekednek ugyanis szüksége van mind a táplálékra, mind a folyadékra az életben maradáshoz, és ha rendszeresen kihányja a tápszert EGY HETE (te jó isten) akkor már alig él. Nyilván jót akarsz a gyereknek, úgyhogy adj neki enni és inni.

2013. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Nem a doki ajánlotta neki a bolti tejet. Ő azt mondta erőltesse bele a tápszert. Egyszerre írtátok a kommentet amiben ő leírta, hogy volt már orvosnál, te meg azt, hogy miért nem megy.
2013. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Lehet nem kellene beleerőltetni, azt a mennyiséget, hanem csak annyit adni neki egyszerre amennyit megeszik... és akkor nem fogja kihányni. Gondolom azért valamennyit megeszik belőle és jól esik neki mert 160 ml tápszert nem lehet beleerőltetni... ki kell próbálni másfajta tápszert is. A tehéntej a legrosszabb amit adhatsz neki... ha tejallergiás lesz tőle évekig nem adhatsz majd neki még párizsit sem...
2013. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
hallottatok ti meg ilyent?felvittem a korhazaba a kicsimet vert vettek,megvizsgaltak stb es vegul megalapitottak h a gyomra nem emeszt jol es ezert a sok tapszert nem tudta foldolgozni es kapott egy kisebb gyomorgyuladast,ami vegul alergiat is okozott szigoruan tilos tapszert adnom neki,minimum 400ml teat kell megigyon es uzleti tejjett kellett venem a leggyengebet es rizsnyakot kellett foznom a 160ml-hez kell tegyek 110rizsnyakot es 50tejett mar ketszer evett es halistenek nem hannyta ki nagyon megkonyebultem azota alszik is nem sir es ugylatom h jol van
2013. jan. 22. 18:30
 25/36 anonim ***** válasza:
Hát döbbenetes...el nem tudom képzelni mi lehet az az összetevő ami a tápszerben benne van a sima tejben pedig nincs mert laktóz is meg tejfehérje is van mindkettőben, teától és HÍGÍTOTT legenyhébb tehéntejtől nem tudom hogy fog hízni szegény...mindegy hát csak tudják mit csinálnak :( ez melyik kórház egyébként??
2013. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Atyaég....ilyenről még nem hallottam, hogy egy baba (3 hónapos!) tápszerre allergiás és tehéntejet kell adni neki... az én fiam tejallergiás volt kicsinek, mindent kaját meg kellett nézni, hogy nincs-e benne valamilyen tejszármazék... Azért figyeld a kicsit, nehogy allergiás sokkot kapjon... én elvinném más orvoshoz is a babát. Még egy észrevétel abból amit leírtál: a nagy mennyiségű tápszertől kapott gyomorgyulladást... akkor az ugyanakkora mennyiségű rizsnyák-tehéntej keveréktől nem fog? Ráadásul a rizsnyák-tehéntej keverékének szerintem a kalórián kívűl semilyen tápértéke sincs (vitaminok, nyomelemek stb.) A tehéntej nagy részét meg sem tudja emészteni egy baba... kíváncsi lennék egy ténylegesen hozzáértőnek mi a véleménye erről... én csak egy anyuka vagyok, de más megoldást keresnék!
2013. jan. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
hat remelem nem is lessz tovabra se semmi baj az ejjel is mind megete ma is nem hanyt egyaltalan minden renben van egyelore nem sir alszik
2013. jan. 23. 10:06
 28/36 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis tehéntejet adsz neki, akkor szerintem kérdezz rá a védőnőre, vagy az orvosra, hogy legkorábban mikor kezdheted a hozzátáplálást, bár gondolom várni kell a gyulladás miatt, de én javaslom, hogy 1 hónap kezd el. A betegség miatt valószínűleg most fogyni fog, nem hízni. De ha nem ehet tápszert, akkor a hozzátáplálás segíthet, hogy táplálóbb ételeket kapjon.
2013. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Hát pontozzatok le nyugodtan de nekem kicsit olyan "szaga" van a kérdésnek, hogy a kérdező igenis hígított tejet akart adni a tápszer helyett és most ezzel a példával alátámasztja hogy ugyanolyan jó az mint a tápszer mert lám semmi baja a gyereknek holott a tápot kihányta...ha ez valóban ilyen kamu kérdés akkor elég felelőtlen a kérdező, mert ezt sokan mások is olvassák és nem kéne megtámogatni ezt a 40 évvel ezelőtti rizsnyák+tej témát (ami a 70-es 80as években volt amikor mindenki Orizán meg Robébin élt).
2013. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Én nagyon örülök, ha ez a megoldás bevált! Nekem is anno az volt a lényeg, hogy jól lakjon, ne sírjon és jól aludjon, ezért nem borultam ki, hogy nem jött meg a tejem és tápszeres lett. És ha eddig kihányta vagy meg sem emésztette a tápszert, akkor igenis kell, hogy gyarapodjon a súlya, mert most a gyomrában marad, ami belekerül. Drukkolok!
2013. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!