Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fogtátok fel, hogy...

Mikor fogtátok fel, hogy anyák vagytok?

Figyelt kérdés

7 hetes a babám, de a mai napig olyan furcsa ránézni, belegondolni, hogy ezt az emberkét én szültem.

Saját magam is sokszor nagy gyereknek tekintem, pedig 29 éves múltam, mégsem vagyok képes úgy gondolni magamra, mint anyára.

Olyan idegen ez a gondolat számomra, nem tudom magam elképzelni anyaként.


Pedig rettentően szeretem a kisbabánk, mégis sokszor sajnálom, hogy szegénynek miért nincs egy érettebb anyja, aki képes felvállalni az érzelmeit.


Jó lenne tudni, hogy hátha nem csak én vagyok ilyen "beteg" gondolkodású, mert jelenleg sokszor érzem azt, hogy emiatt rossz anya vagyok.

Meddig tart az anyává válás folyamata??

Lehetséges, hogy valaki egyszerűen nem való anyának?


Ráadásul én sosem voltam az a típus, aki elolvad a gyerekekért, a mai napig nem tudok gügyörészni, ha látogatók jönnek, azt látom, sokkal jobban elvannak a saját gyerekemmel, mint én magam és ez elszomorít.


2013. jan. 23. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én kb. egy hete.
2013. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amikor szülés után a mellkasomra tették... :)

Én eléggé anya típus vagyok, már a terhesség alatt is elöntöttek ezek az érzések de úgy igazán akkor mikor a kezemben tartottam.

Szerintem vannak olyan típusú emberek mint te, de ez nem baj valószínűleg ez változni fog csak lehet még érzelmileg egy kicsit össze vagy zavarodva, hozzá kell szoknod a gondolathoz, hogy ő a tied/tietek.

Ne aggódj változni fog ez szerintem, csak adj időt magadnak!

2013. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én is pont így voltam, okoltam is magam eleget érte

aztán, amikor először lett beteg, először ültem az ágya mellett egész éjjel és mértem a lázát, onnantól valami megváltozott, ott fogtam fel, hogy végérvényesen anya lettem

nem bánom, hogy így történt, a kapocslatunk pedig remek, ma már lassan 5 éves, kiegyensúlyozott, nem sínylette meg, hogy ne ma születésétől éreztem, hogy az anyukája vagyok

ne értsd félre, imádtam a kezdetektől fogva, de féltem a felelősségtől, én is gyereknek tartottam még magam, pedig szintén 29 éves voltam

aztán lebetegedett és igazán szüksége lett rám, én pedig egy éjszaka alatt felnőttem, aggódtam érte, mai eszemmel és két gyerekkel a hátam mögött egy enyhe torokgyulladás okozta az anyává válásomat

2013. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ehhez szerintem idő kell,nekem sem ment egyik pillanatról a másikra. Ez nem azt jelenti, hogy valaki nem való anyának. Én kb. 2 hónapos kora körül fogtam fel igazán, hogy anya vagyok. Most 7 és fél hónapos és bármit megtennék érte, Ő a mindenem. Majd kialakul benned is az érzés, ne aggódj.
2013. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is megzakkantam anno a hormonoktól. Most benned is tombolnak a hormonok, és ilyenkor az ember elmélkedik, filózik, kételkedik és aggódik...


Figyelj, anyává válni kell, és ahogy nő a gyermeked, úgy fejlődsz te is. Te tanítod, ő tanít. Ez egy út. S jó hosszú! :)


Én sem voltam sose gügyörészős, elolvadós, de a gyermekem más. Ahogy nő, úgy leszel szerintem egyre "anyább". S mikor már meglesz köztetek a kommunikáció, és amikor nagy szemekkel tőled várja majd a válaszokat, mikor miatta kell intézkedned és cselekedned, sokkal inkább anyává válsz. Amikor tudatosan hozzád bújik védelemért, megnyugvásárt, akkor érezni fogod, hogy te vagy az, aki a legnagyobb felelősséget vállalja ezért a kis csöppségért.

Megérik rá az ember (a legtöbb esetben), és felnő a feladathoz.

De neked is sokat kell tanulnod, mint ahogy a gyermekednek is.

Jó anya pedig a szereteteddel és törődéseddel lehetsz. Ha a nehézségek mellett is kitartasz, ha támogatod. S nem baj, ha hibázol, addig míg belátod. Nem kell a külvilágnak tökéletesnek lenned, csak a gyermekednek kell megadod a lehető legtöbbet, ami tőled telik.

Egy igazán rossz anya, nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, eszébe sem jut aggódni és még gondolkozni sem, tehát már jó úton haladsz. :)

2013. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem már három van.

És néha csak nézem őket bambán, hogy "ezek meg honnan jöttek, és mikor?"

:D

2013. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem kellett 3 hónap.:)))Azóta el sem tudnám képzelni az életem nélküle,olyan mintha örökké velem lett volna!!!:))))))
2013. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Konkrétan fura, kettős érzés van bennem.

Egyrészről teljesen természetes érzés születésétől fogva, hogy itt van velem, olyan, mintha mindig is ezt csináltam volna.

Másrészről pedig teljesen idegen számomra az anyaság.

Érdekes, hogy teljesen ellentmond egymásnak ez a két érzés.

De ahogy olvasom a hozzászólásaitokat, normális, hogy valakinek idő kell, beleszokni az új szerepkörbe, ezt jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen csodabogár.

2013. jan. 23. 11:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem anya vagy Te a javából, csak túl sokat "agyalsz".

Keresel valami "érzést", amiről azt gondolod hogy lennie kéne.

Viszont ez az egész, amellett hogy valóban szinte már-már misztikus valami, egy egészen egyszerű és természetes dolog.

Attól vagy anya, hogy "csinálod a dolgod".

Szereted, neveled.

Nincsenek ilyen "kritériumok", hogy az anya, aki gügyög megfelelően meg stb.


Nem vagyunk egyformák, ne másoktól látott képekhez akarj hasonlítani, hanem keresd azt az állapotot, ahogyan Te és a babád jól érzitek magatokat. Az érzések meg jönnek-mennek, mint ahogy a szép és könnyű napok váltakoznak a nehéz és elviselhetetlenekkel...


Minden rendben van: anyuka! :o)

2013. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem sok idő volt,nem terveztük a babát,fiatal is vagyok,szülés utáni depresszió is közre játszott.Igazán nem fogtam fel,inkább olyan volt,mintha a kisöcsémről gondoskodnék.Szeretgettem,gondoskodtam róla,de olyan érzés mint amiről mindenki beszél nem volt,nem aggódtam halálra magam,nem hiányoltam ha épp elmentem otthonról 1-2 órára,vizsgázni egyebek.Magam is még félig gyereknek érzem,bár szerintem nem baj ha az ember nem nő fel teljesen és egyrészt megmarad gyereknek.Szerintem a gyerekkel együtt válik a nő anyává,ahogy telik az idő.Valaki gyorsabban valaki lassabban valaki jobban elszórakozik egy kis babával,valaki inkább már 2-3 éves kisgyerekkel.kb 1 éves volt a fiam amikor úgy éreztem szorosabb lett a kapcsolatunk,és elkezdtem hiányolni ha egy ideig nem volt velem.Nem érzem magam rossz anyának,csupán úgy gondolom még meg kell érnem erre a szerepre és bizony gyerek nélkül nem lehet rá megérni.Nagyon szeretema fiam,és jó szülőknek tartom magunkat a párommal,egy kiegyensúlyozott,értelmes jófej kissrácunk van (21 hónapos).23L
2013. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!