Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy traumát okozok azzal a 3...

Nagy traumát okozok azzal a 3 hónapos babámnak ha hagyom sírni elalvásnál?

Figyelt kérdés

Eddig babakocsiban aludt, ha kiesett a szájából a cumi vagy csak felébredt akkor tologattam egy kicsit és visszaaludt.Ezt viszont eddig bírtam. VAn ,hogy napi több órát tologatnom kell a kocsit, ha lefeküdnék aludni és leteszem a fejem akkor persze egyből felébred és kezdhetem előről. De én már nem bírom,hogy hetek óta napi 3-4 órát alszok,mert valamiért este is felébred 1-2 óránként,pedig születésétől fogva csak max 2-szer kelt fel. A tejem szerintem csökkent a fáradságtól illetve a stressztől,lehet ezért kel fel annyiszor.


Ma reggel mivel velünk alszik egy ágyban megpróbáltam aludni vele ami eddig csak este sikerült. Nagy ordítozás,nem tetszett neki. 20 percen át sírdogált,pedig simogattam ,magamhoz húztam, énekeltem neki,mire nagy nehezen elaludt Rosszul érzem ez miatt magam,hiszen a babakocsis alvásnál nem sír.De nem tudom mi mást tehetnék, már az összeesés szélén állok.


2013. jan. 23. 11:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Mellette voltál, simogattad, nem hagytad egyedül:). A traumát az okozza ha magára hagyva hagyod ordítani.

Esetleg legközelebb kínáld meg a melleddel, amikor mellé fekszel, hátha úgy nem sírna és hamarabb elaludna. Ez nem mellesleg a tejtermelésednek is nagyon jót tenne:).

2013. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Este, és sokszor délután is úgy alszik el a kislányom, hogy cicin van. Én ezt a kezdetektől hagytam neki, részben a tejtermelés miatt is, másrészt azért, mert megnyugtatja, pillanatok alatt elalszik.

Próbáltam, hogy 15-20 percig büfiztetem, abba reggelente még belealszik, de napközben már nem, ez mindig is így volt. Próbáltam, hogy hagyom sírni, majd elalszik, 1-2 alkalmat kivéve ez sem működött, 5 percnél tovább meg nem hagytam, hogy sírjon. Próbáltam ezt úgy is, hogy pocira fordítottam és simiztem a hátát, ez is csak 1-2 alkalommal jött be. Szóval maradt a komfortszopi, ez nem árt egyikünknek sem és hatásos, akkor miért ne? Éjjel akkor teszem vissza a kiságyába, ha mélyen alszik, de sokszor velünk marad. Napközben meg a mi ágyunkon altatom, ha elaludt, pocira fordítom, így nem mindig ébred fel, ha felkelek mellőle. A cicánk meg az ágy végén fekve őrzi, így kiváltja a légzésfigyelőt.

2013. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kocsiban csak séta közben alszik el, sose lehetett átverni azzal, hogy tilitoliztam akár az erkélyen is.
2013. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
nem okoz traumát, akkor se, ha magára hagyod, és úgy sír. Meg kell tanulnia vhogy egyedül elaludni. Illetve traumát okozol vele, de ez a trauma szükséges ahhoz, h még jobban tudatosuljon benne, h már nem benned van, hanem ő egy önálló lény. Aki majd lepontiz, annak üzenem, hogy egyszerűbb pár hónaposan sírni hagyni, kb 4-5 napig, mint évekig nyűglődni! Az tuti nagyobb trauma a gyereknek, ha nem tudja magát normlisan kipihenni, mert nem tanították meg neki, hogy kell elaludnia
2013. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Próbálgatom akkor a komfortcicis módszert...hátha....
2013. jan. 23. 12:02
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem picit rosszul szoktattad ezzel a babkocsis módszerrel. Én az együtt alvásnak sem vagyok híve. Mármint az egy ágyban alvásnak. Miért nem jó az, hogy az ágyatok mellett van a kiságya? Nem gondolom, hogy feltétlen egybe kell mosni a határokat. Én megpróbálnám most kendőben elringatni, majd beletenni a saját ágyába. Aztán, ha ez már tökéletes, akkor félálomba beletenni az ágyába, ha sír, akkor pedig kivenni, ringatni, betenni.

Valóban a fáradtság, kimerültség elapaszthatja a tejet, az pedig a babádnak egyáltalán nem jó. Az sem jó, ha van egy kialvatlan és nyűgös mamija.

Én tényleg úgy gondolom, hogy rend a lelke mindennek. (és rendszer) A babkocsi a sétára és a kinti alvásra van, a franciaágy férjé és feleségé, a gyerekágy a babáé.

2013. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Én meg azt üzenem, hogy ennyi erővel egy óvodásnak is betaníthatod a Pitagorsz- tételt, hiszen meg kell tanulnia, jobb ha már most tudja. Az mindegy, hogy érett- e rá vagy sem, érti- e a lényeget...

A csecsemő ezzel nem tanulja me, hogy anya és ő nem egyek Arra szépen folyamatosan, az agyi éréssel, a mozgásfejlődés segítségével fogja tapasztalati úton meg"tanulni", nem attól, hogy védtelen, önállótlan csecsemőként magára hagyva hagyod ordítani...

És hogy később évekig tart? Igen, évekig tart(hat) mire az embergyerek megérik dolgokra. Mert emberből van, aki nagyon fejletlenül jön a világra. És mi az a 2- 3 esetleg 4 év az együtt töltött évtizedekből? Amik megalapozása bizony csecsemőkorban történik...

2013. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A kiságyában nem alszik,amint beteszem felébred csecsemő kora óta.Körbenéz és sír.A baj azzal van ,hogy a mi ágyunkban is ezt csinálja nappal. Szerintem a nagy tértől fél. Nekem nem baj ha egy ágyban alszik velünk,majd leszokik róla vagy rólam. A baj ,hogy nappal ott sem hajlandó elaludni.Én nem szeretnék most traumát okozni. Inkább akkor legyen egy két nehezebb éjszaka 2év múlva ha még mindig velünk alszik,de akkor már valamennyire megérti,hogy miért kell a kiságyban aludnia.
2013. jan. 23. 12:26
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
a csecsemő 2-3 hónapos korától képes átaludni az éjszakát, ha nem teszi, az a szülő miatt van! és továbbra is tartom azt a nézetemet, hogy a gyereknek is ez a jobb! Bár biztos vannak olyan gyerekek is, akik imádnak éjjel többször is felkelni, és sose eleget aludni!
2013. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez a traumaokozástól való félelem már sok embernél és anyánál túlmegy az ésszerűség határán és azt látom, hogy sokszor egyfajta "divat" is lett belőle. Csak azért, mert elolvastok egy-két pszichológiai témájú könyvet, nem lesztek szakértők a témában. Ennek ellenére egy páran annak gondolják magukat és hoznak falsch következtetéseket dolgokról.

A nagy tértől valóban rosszul érezheti magát a baba, ez kivédhető pl bölcsőben való altatással, vagy pokrócba csavarással. A kiságyba úgy lehet beszoktatni, hogy jó élmények érik őt odabenn. Tehát eleinte akár játékkal, simivel stb. Nálunk ez maximálisan bejött. Most már sokszor maga kérezkedik be az ágyába, ha fáradt, vagy egy kis magányra vágyik. Ez egyfajta bunker neki és nagyon jókat alszik benne. (1 éves most)

A francia ágyunkba reggelenként szoktuk áthozni, amikor felébred és akkor lehet egy jó nagyot hempergőzni még anyáékkal.

Nézd, a Te gyereked, Te nevelésed! Traumatizálódni nem egy kíméletesen végzett átszoktatástól fog, abban biztos lehetsz. Egy fáradt, türelmetlen anya viszont nem fogja tudni úgy megvígasztalni és tükrözni, mint amennyire szüksége van.

Az összes nagycsaládos gyermekei traumatizáltak lennének ennyi erővel, vagy ott, ahol többes ikrek vannak és be kell osztani a szülőknek az időt. Ne haragudj, de a probléma tipikusan az egy gyermekesek problémája.

2013. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!