Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapitás után, ha...

Lázcsillapitás után, ha elaludt a babád, felkelted visszamérni a lázát?

Figyelt kérdés
Vagy elég megfogni a homlokàt nagyjàbol érzem, lejjebb ment_e?! Ha ismét felmegy a làza, felébred sirva, Ugye? Vagy hogy merjek Igy aludni??

#Làzcsillapitàs
2013. jan. 23. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Fülhőmérőnk van, ha alszik is mérem a lázát, nem ébred meg rá, mert 5 mp alatt megméri.
2013. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én alvás előtt nyilván adok neki lázcsillapítót, ha ilyen a helyzet, és éjszaka szokott mozgolódni, és akkor ellenőrzöm a homlokán. Legutóbb sajnos éjszaka is szintén belázasodott, hajnal 3 körül, úgyhogy odavettem magam mellé és félhomályban megmértem neki, és kapott kúpot, és magam mellett visszaaltattam, és onnantól kezdve reggelig ott aludt. Én csak így voltam nyugodt...

De ez csak egyszer fordult elő, pedig volt már párszor lázas. De egyébként nem sírt fel, csak a szokásos forgolódás volt...

2013. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Ha alszik én nem ébresztettem soha, a kezeddel érzed, ha lement. Én éjjel akkor sem ébesztettem, amikor éreztem, hogy megint felmegy, ha egyébként ő sem ébredt fel. Ha magától felébredt, akkor mértem és kapott csillapítást, ha nagyon kellett. Én sose tapasztaltam, hogy önmagában a láztól felébrednek a gyerekek. Ha éjjel érzed, hogy felment, kicsit takard ki a karjait legalább, vagy vékonyabban takard be, hogy bele ne izzadjon.
2013. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem 3 éves a fiam és azt kell mondjam, hogy ezt ki kell tapasztalni! enyém nem ébred fel ha lázas. kúp után 4 órát alszom, neki annyi időre viszi le, utána fél-1 óránként kelek hozzá, attól függ, hogy mennyire magas láza volt este. aztán hajnaltól már alszom míg nem ébred, neki soha nincs hajnalban láza, viszont éjjel 2-3között nagyon felszökik neki, így akkor ébresztem, először lázat csillapítok utána mérem, ilyenkor volt már többször 39 fölött :(

én a homlokát puszilgatom, így érzem legjobban ha megy fel a láza, kezemmel sajnos nem.


arra figyelj hogy ha lázas, soha ne takard be és ha nincs hideg akkor fel se öltöztesd, nekik még máshogy megy a hőleadás és ki se izzadják a lázat, csak úgy megy le ha nincs rajta ruha ami megtartja a hőt

2013. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam nem ébred fel inkább még mélyebben alszik ahogy megy fel a láza,ezért a közelében alszom és sűrűn nézem, ha a homlokát melegnek érzem akkor óvatosan hónaljban mérek egyet digitálissal és ha az magas akkor ébresztem+ugyanígy ellenőrzőm hogy lement-e.Sajnos neki mindig hirtelen felmegy magasra a láza így résen kell lenni.
2013. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!