Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapítás. Mit csinálhatn...

Lázcsillapítás. Mit csinálhatnék még?

Figyelt kérdés

2éves kislányom ma 2.napja hogy lázas..egyik pillanatról a másikra belázasodott..Legmagasabb 39,3 volt neki...

Probáltam:Algoflex baby,Panadol baby,Nurofen kúp..gyógyszerekből sajnos csak ezek vannak itthon és az időjárás miatt nem is tudok másikat beszerezni!

Csináltam neki borogatást kezeire lábikájára és a törzsére is tettem..egy ideig óráig leviszi a lázát,de utána ugyan ugy felmegy 39 fölé...Hütőfürdőt nem birja!

Orvost hivtam tegnap mit csináljak vigyem-e be azt mondta hogy ne,csillapítsam itthon a lázát!

Iszonyatos idő van nálunk/Baranya megye/ szóval nem nagyon tudunk ugrálni!

Ja,és még ecetes zoknit is huztam a lábijára..gondoltam a reszelt krumpli praktikára..Ti tudtok valamit??Segítsetek!!KÖSZÖNÖM!!!Bocsi hogy hosszú


2012. dec. 9. 07:28
 1/10 anonim ***** válasza:
A hűtő fürdő a legbiztosabb. Meleg vízzel kezdd es nagyon lassan hutsd, akkor bírni fogja.
2012. dec. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az 1. válaszolóhoz.Még mindig jobb,ha üvölt szegényke,mint hogy lázgörcsöt kapjon.Ez már elég magas ahhoz,hogy ne kívánságműsor legyen.

Jobbulást a kicsinek!

2012. dec. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt tudom javasolni, amit az első írt.
2012. dec. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hütöfürdöt úgy kell kezdeni, hogy nomrál testhömérséklet vagy egy ici picit melgebb, majd nagyon lassan hozzá adni a hideg vizet, szinte észre se vegye.


Mást nem tudsz tenni. Ha nem tudod csillapítani a és 39,5 fölé megy akkor mindenképpen hívjál mentöt akármilyen idö is legyen, tartósan ez felett görcsöt is kaphat.

ha viszont lemegy azért neki pár órára, csak vissza kitartás.


láz 3 napig normális, ha ennél tovább tart akkor valami bakteriális fertözése van amit mindenképpen antibiotikummal kell kezelni.

2012. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!Tudom hogy kell csinálni/ápolónő vagyok/ de nem is szereti meg nem használ neki..Gyerekorvosunk is csinált már neki,de nem lejeb ment hanem feljebb a láza!Most jelen pillanatban 37,5 neki ugyhogy most már játszik is nem csak fekszik szegénykém...remélem délután nem fog vissza esni!Még egyszer köszönöm!!Azért este ha lázas lesz csinálok neki hütőfördőt!
2012. dec. 9. 08:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó hír! Reméljük minden rendben lesz!
2012. dec. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem édesanyám vizes lepedőbe csavart, az egész testemet, nem kellemes, de hatásos volt, ha újra 39 fölé megy, akkor ezt is kipróbálhatod!
2012. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még egy kis kitartás, a lányomnak is ez volt, 3 napos láz, a 4. napon nem volt láza, addig csinálhattam, amit akartam, mindig visszakúszott.


Nálunk az is bevált, hogy hideg vizes pelenkát tettem csuklóra-bokára, az is levitt kb. fél fokot.

Jobbulást a kicsinek!

2012. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen!!!Most olyan mint egy kis ördög..remélem ilyen is marad :) Mindent kiprobálunk ha esetleg ismét kellene!
2012. dec. 9. 09:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én 7 hónapos kislányomnak semmi nem használ, csak a borogatás: mellkasra állott vizes törülközö, de a hasát, veséit nem szabad, hogy érje, és kb 3 percenként cserélni. Szegénykém nagyon utálja, de muszáj, neki is sokszor volt már 39 felett, de ez mindig levitte, és nem is ment fel utána soha 38 fölé. Én is nagyon sajnálom ilyenkor, amikor annyira ordít, még bőgtem is, amikor először csináltam neki
2012. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!