Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapítás de milyen...

Lázcsillapítás de milyen gyógyszerrel?

Figyelt kérdés
10 napos a kisbabám, tegnap volt a gyerekorvos felírta az ilyenkor szokásos recepteket, lázcsillapítót ami ben-u-ron. Olvasva a betegtájékoztatót láttam, hogy azt csak három hónapos kortól lehet adni. Ti milyen lázcsillapítót használtok, esetleg kaptatok ti is ben-u-ront ilyen pici babának?
2012. febr. 3. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Lázra végbélkúpot adott a doki, mikor hazavittem a babát a kórházból szülés után. Receptköteles, kérni kell, a neve nem ugrik be (nem vagyok otthon).
2012. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Germicid C-t kaptunk az első időre, 3 hónap előtt nekünk szerencsére egyik gyerekkel sem kellett eddig.
2012. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No utána is néztem:

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A GERMICID-C VÉGBÉLKÚPOT?

A Germicid-C végbélkúpot mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát.

A készítmény szokásos adagja:

3 hónapos korig: naponta 3x1/2 végbélkúp. Magas láz esetén 3-4 óránként 1/2 végbélkúp, maximum naponta 5x.

3-12 hónapos korban naponta 3x1 végbélkúpot. Makacs magas láz esetén 3-4 óránként 1 végbélkúp, maximum naponta 5 alkalommal.

1-14 éves korban naponta 3-5x1 végbélkúp.


második

2012. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóra olyasmi van írva, hogy ha az orvos másképp nem rendeli, 3 hós kortól. Nekünk is azt írta fel anno, azt hiszem egyszer kellett, 2 hetesen. Semmi baja nem lett a gyereknek. Tudja a doki, hogy mit ír fel. Sokféle van, ki melyiket alkalmazza.
2012. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül is megkérdeztem az orvost, azt mondta nyugodtan adhatom neki ha szükség van rá - de ne legyen- nem lesz tőle semmi baja.
2012. febr. 3. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!