Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ne hagyjam szopizni...

Tényleg ne hagyjam szopizni azért hogy megegye a főzeléket?

Figyelt kérdés

7 hónapos múlt a babám. Körülbelül egy hete szinte semmi szilárd kaját nem eszik, csak szopizni akar. (Valószínűleg a fogzás miatt, mert már 6 foga van és az elmúlt napokban jött ki az első kettő felül.) Hiába próbáltam már millió féle gyümölcsöt, főzeléket, tejpépet, semmit nem eszik meg. Sőt ahogy bemegyünk a konyhába és meglátja a kezemben a kanalat, sírni kezd, feszegeti magát és max. 3-4 kanállal hajlandó enni. Hiába adom neki azt amit régen nagyon szeretett.... Egy anyuka mondta, hogy ne adjak neki cicit és akkor rájön, hogy ha nem eszik meg a főzeléket akkor éhen marad és végül be fogja lapátolni a szilárd kaját is! Nekem ez a módszer kegyetlennek tűnik és eszembe sem jutott. Örülök hogy legalább az anyatejet elfogadja...

Nektek mi a véleményetek erről? Ti kipróbálnátok a babátokkal?


2009. aug. 31. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Megmondom őszintén, én kipróbáltam. NEM HASZNÁL! Annyira üvölt, hogy úgyis ad neki az ember cicit. Nem feszítettem a végletekig persze, de végül csak a szopi maradt. Most 9 hónapos, semmi főzeléket nem eszik meg, gyümölcsből is nagyon keveset. Maradt reggel-délben-este szopi :-( nem tudom mi lesz, változik-e ez valaha :-((
2009. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Most tuti, hogy le leszek pontozva, de nem bírom ki, h ne írjam ide le, amit a gyerekorvosunk mondott. Ő kimondottan korai hozzátáplálás párti (3,5-4 hónapos kortól, függetlenül attól, hogy szopik-e a baba, vagy nem).


Szóval ő azt mondta, h amelyik babát csak későn (7-8-9 hónaposan) kezdenek el hozzátáplálni, az a baba csak jó későn fog jóízüeket enni, egyáltalán enni, és megszenvednek vele az anyukák az első 1-2 évben.


Én elkezdtem 4 hónaposan, nálunk semmi gond sincs, de gondolom, ez gyerekfüggő is.

2009. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a kanál széle nyomja az ínyét.Nekünk puha peremű kanalunk van,mi is fogzunk,és semmi gondunk.Nagyon szereti rágni is.
2009. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy Te is ebben a cipőben jársz! Nagyon kétségbeejtő a helyzet! A védőnő meg cseszeget, hogy egy hét alatt ki kell ám tudni váltani egy szoptatást, mert mi már 1,5 hónapja hozzátáplálunk és még mindig nem sikerült... :(

Most hogy olvastam amit írtál, az is eszembe jutott, hogy ha nagyon éhes, akkor az én fiamnak nincs türelme a kanálhoz és szerintem nálunk is csak üvöltés lenne a vége.

2009. aug. 31. 21:23
 5/12 A kérdező kommentje:

Ááá, biztos nem a kanál bántja az ínyét, mert van amikor a szájáig el sem jut, már a látványától üvölt, mert tudja hogy mi fog következni! Nem értem... :( Már egész szépen eszegetett...

Nagyon el vagyok keseredve!!!!!!!!!!!!!! :(((

2009. aug. 31. 21:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ebédet váltod ki ezzel? Mi lenne, ha előbb a tízóraival próbálkoznál, hátha ott nem vág akkora hiszit, vagy várd meg amikor még nem olyan éhes, és akkor talán még nem annyira türelmetlen, és nem hergeli fel magát. Mert nálunk olyankor fordult elő ez a hiszti, amikor már nagyon éhes volt és akkor már a látványtól jött a sírás.
2009. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hát, én kihagynék 2 hetet, nem szekálnám az evéssel a gyerekemet. ha most belemész a harcba csak még jobban elmegy a kedve az evéstől. annyit kipróbálhatsz abban az "elvonásos" 2 hétben, hogy amikor ti/te eszel odaülteted a bébid is az asztalhoz és oda teszel neki egy babakekszet vagy felkockázott barackot, esetleg egy kanalat,amivel addig játszhat, ha kedve van.

Ne aggódj, még picik vagytok, semmi probléma, ha kihagyjátok egy időre a rendes kajálást, pláne, ha nem is eszik és csak kín az evés.

2009. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne erőltesd, majd újra rá fog kapni, ha vége a nehézségeinek, mi most vagyunk benne a második körben- mos jönnek a felső kettesek-, már megint nem eszik annyit, főleg délelőtt, inkább szopival kínálom, akkor legalább folyadékot iszik eleget. Nem értem az egyik előttem szóló védőnőjét, miért kell kiváltani a szopikat? Már 11 hónapos a fiam, eszeget is rendesen - szerintem-, de még egyetlen szopi sem váltódott ki igazából, csak már nem félek attól hogy éhezik a gyermekem- 11 kg és 80 cm.

A szopi megnyugtatja, sőt a tejben fájdalomcsillapító is van. Sőt, már olyat is olvastam, hogy elég vas jut be a tejjel is szervezetükbe 6 hós koruk után is. Én nem erőltetem, te is bízz az ösztöneidben nyugodtan!

2009. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

most olvasom a védőnőt... borzasztó mivel cseszeget!

mi 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, egy étkezést kb. 8,5-9 hós korára hagytunk ki, utána pedig egy hó alatt még 2-t, a kisfiam ütemében. Ráadásul én mindig evés előtt kínáltam cicivel! most vagyunk 10 hósak, szépen fejlődik, úgyhogy csak biztatni tudlak. Figyelj a babádra, neki mi az igénye és sz-rd le a védőnőt (gondolom egészséges, szépen fejlődő babád van)

2009. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most látom hogy a ti védőnőtök a cseszegetős. Az viszont tényleg remek ötlet, hogy olyannal kínálod, amit egyedül is eszegethet már. A babakekszet, kiflivéget ügyesen elnyammogják, esetleg keményebb gyümölcsnél pedig rájön ( pl 1/4 hámozott alma saját kezében tartva), hogy a rágicsálás segíthet, maszírozza vele az ínyét. Kitartás!
2009. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!