Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ne hagyjam szopizni...

Tényleg ne hagyjam szopizni azért hogy megegye a főzeléket?

Figyelt kérdés

7 hónapos múlt a babám. Körülbelül egy hete szinte semmi szilárd kaját nem eszik, csak szopizni akar. (Valószínűleg a fogzás miatt, mert már 6 foga van és az elmúlt napokban jött ki az első kettő felül.) Hiába próbáltam már millió féle gyümölcsöt, főzeléket, tejpépet, semmit nem eszik meg. Sőt ahogy bemegyünk a konyhába és meglátja a kezemben a kanalat, sírni kezd, feszegeti magát és max. 3-4 kanállal hajlandó enni. Hiába adom neki azt amit régen nagyon szeretett.... Egy anyuka mondta, hogy ne adjak neki cicit és akkor rájön, hogy ha nem eszik meg a főzeléket akkor éhen marad és végül be fogja lapátolni a szilárd kaját is! Nekem ez a módszer kegyetlennek tűnik és eszembe sem jutott. Örülök hogy legalább az anyatejet elfogadja...

Nektek mi a véleményetek erről? Ti kipróbálnátok a babátokkal?


2009. aug. 31. 21:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Már eljutottunk odáig, hogy reggelire evett gyümölcsöt, délben főzeléket, uzsira meg tejpépet és persze mindegyik után szopizott még! Eddig is csak 70-80 grammokat evett és utána szopizott, de most semmi sem megy csak a szopizás! De az a baj, hogy a hozzátáplálásos időszakban csökkenni kezdett a tejem, mert ugye nem szopizott annyit, most meg nem elég neki .... A tápszert egyáltalán nem fogadja el, már a vaníliásat is próbáltam. Nem tudom mit tehetnék! Szóval tényleg nagyon el vagyok keseredve!

Amúgy jó súlyban lévő baba, 8270 gramm és 70 centi!

2009. aug. 31. 22:21
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt hogy csak 7 dekát hízott 5 hét alatt a kisfiam, de jól érezte magát, nem lett éhezős a kinézete.. Szóval elválasztod, nem pedig elválasztódik. Ha tudod mikor éhes nyugodtan szopiztasd, szerintem több tejednek kell termelődnie a szopi ingerre. Ha nem csökken drasztikusan a kaki és pisi is van elég, akkor nagy baj nem lehet. Esetleg a gyerekorvosotokat is megkérdezhetnéd, vagy egy szoptatási tanácsadót, hátha tudják mi lehet a babáddal, ha mégsem a fogzás miatt ellenkezik.
2009. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!