Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? Normális...

Miért csinálja ezt? Normális viselkedés ilyen korban?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisfiam van. Nagyon ügyes, szépen fejlődik minden téren, 95%-ban még mindig anyatejes. Nem olyan rég vettük észre, hogy ha üldögél, és éppen nem játszik semmivel, a kis kezeivel úgy csinál, mintha motorozna (gázkart húzogat), a lábfejeit "tekergeti". A védőnőnek már említettem, látta is, azt mondta ezzel nincs semmi gond. De a környezetemben volt pl. 2 kisbaba, egyikük sem csinált ilyet. Ez tényleg normális, vagy forduljak valamilyen szakemberhez?

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. júl. 11. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Találó hasonlat ez a motorozás. Kíváncsian várom a válaszokat én is, mert a kislányom is "motorozik".
2012. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogy fordulj szakemberhez...

Az én kisfiam is ezt csinálta, sokan mondták, hogy ilyet még nem is láttak, aztán most itt van, elmúlt kettő, semmi baja, értelmes, okos fiú. Beszélni még annyira nem beszél, csak szavakat meg utánoz minket, de 3 éves koráig ráér vele. A "motorozást" már elhagyta.

2012. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves második, köszönöm a válaszod! :) Akkor nem "aggódom", és élvezzük a motorozást! :D Csak tényleg nem láttam még babát, aki így csinálna. Nagyszülők is kérdőjelekkel bámulnak...
2012. júl. 11. 16:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok, tényleg felesleges emiatt aggódni (szerintem) inkább vicces:)

Nálunk amiatt is, mert az apám nagy motoros, csak úgy dagadozott a büszkeségtől, hogy az unokája már most motorozik:)

2012. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Babám meg nem is tudom mit csinált...mintha szellemeket vert volna. Össze-vissza járt a keze, akkor egyesek mondták is, hogy biztos nem normális, vigyem dokihoz.

A doki meg kinevetett, hogy szinte minden babának van valami furcsa szokása, egyeseknek kisebb, alig látni, míg másoknál jobban látható, de ez nem gond, és a motoros mozgás fejlődésével van összefüggésben.

Vicces, hogy te meg pont a motorozást írtad példának, de ugye hivatalosan ez a neve, hogy motoros mozgás. :)

Ahogy az agy fejlődik úgy érnek meg a babák mozgásai is, és igen előfordulhat néha, hogy furcsa mozgásokat csinálnak.

Lányom kb. 1 hónapig csinálta. Most egy 2 éves, tök normális gyerek. :)

2012. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális és nagyon aranyos móka ez nekik :) Az én kislányom is csinálta régen, bár ő nem 8 hónaposan, hanem 5-7hónap között :)
2012. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:) hát tényleg mókás, ugyanakkor néha "ijesztő" is tud lenni.

5ös válaszoló: köszönöm neked is a megnyugtató válaszod. :) "szellem-verés" nálunk is szokott lenni... :D

6os: neked is köszönöm!


jó éjszakát nektek!

2012. júl. 11. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!