Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy nem akar...

Miért van az, hogy nem akar enni a 3 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva lesz 3 hónapos sajnos tápszeres egy hónapig tudtam szoptatni azt is tápszeres pótlással és 5 napja alig akar enni. 150 ml helyett 60-80 ml eszik meg és nem kell neki több és nem is éhezik meg előbb ahogy előtte.

Mi lehet az oka? Lehet valami baja van vagy csak egyszerűen most kevesebbet kér?

Valaki volt igy ezzel?



2013. jan. 25. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én babám most lesz 6 hónapos. Ő 5 hónapos kora óta nem akarja enni azt a tápszert, amit eddig megevett. Igaz, mi közben elkezdtük etetni zöldséggel, főzelékkel, húsokkal, 4 és fél hónapos kora óta. Lehet, hogy azt a tápszert már unja, meg kéne kérdezni a gyerekorvost, védőnőt, milyen más tápszert ajánl. Kipróbálhatnátok a Humana banánosa, az enyém ezt szerette, és 0 hónapos kortól eheti. Nem tudom babádnak mekkora a súlya, az is lehet, hogy nem éhes, lehet ritkábban éhezik meg, lehet elég neki mondjuk 4-5 óránként a tápszer, közte innivalóval kínáld meg. Az is lehet, hogy szomjas, és ezért iszik csak kevés tápszert.Remélem tudtam segíteni:)
2013. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, még nem jöttem rá az okára.

12 hetes a kislányunk, az elmúlt pár napban a kaja 3/4-nél tolja ki a nyelvével a cumit, és tolja el az üveget.

Eddig simán megevett 170-et, de most nem kell neki. Mivel így is csak 4x eszik egy nap - amit keveslek - úgy szoktam, hogy kaja után pózt váltok, vagy várok pár percet, és megkínálom megint. Így megeszi az adagját, de a 20 perces kaja időből lett 40 perc.

2013. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Leírom a mi helyzetünket, és mielőtt még bárki elkezdene lepontozni, nem riogatni akarlak, de ne zárd ki, mint lehetőséget, nehogy úgy járjatok, mint mi.

Kisfiam 3 hétig kizárólag anyatejet kapott, egy hónapos korától már csak tápszert. Jó evő volt, 3 óránként 130 ml. Két hónapos kora körül elkezdett csökkenni. Orvos, védőnő semmit nem mondott. Eljutottunk oda, hogy álmában tudtam csak megetetni, mert ha meglátta a cumisüveget ordított, álmában viszont szépen evett. Ez már hetekkel később volt, de még mindig nem mondtak nekem semmit, csak, hogy fejlődik, nincs gond... igenám, de ha én nem etettem volna álmában, akkor nem fejlődött volna. Egy idő után a bőre kiszáradt, azt mondták nem jó babaolajat használok. A kakik és a pukik bűzösek lettek, azt mondták van ilyen. Az napokat végig ordította, látszódott, hogy szenved. Ekkor már eltelt két hónap. Megelégeltem, elvittem másik orvoshoz, kapásból megmondta úgy hogy meg sem nézte még, hogy tejfehérje érzékeny. Váltottunk tápszert elmúlt a bőr és széklet probléma, viszont az étvággyal nem büszkélkedhetünk azóta sem, de legalább kiderült a gond.

Remélem nálatok csak átmeneti étvágytalanságról van szó, de ha jelentkezne a többi tünet is mondd el az orvosnak!

2013. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Naponta ő is 4x eszik es megeszi szepen azt a bizonyos 70ml-t de utana kiköpi. Hiaba probalaom meg neki adi akar 10akar 30perc mulva nem fogadja el.

Szoktam neki ket etetes között teat adi pár kortyot iszik belőle nem sokat.

De nem ertem.

2630grammal jöttünk ki a kórhazból tegnap volt 5680gra m hizik rendesen

2013. jan. 25. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinálta a fiam.Nekünk tápszert kellett váltani.Egy ideig nagyon szépen ette aztán megint csökkent az adagja, ismét tápszert váltottunk és most megint szépen eszik.Lehet h nálatok is ez a gond.
2013. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is akkor kezdte a lányom,msot már lassan 4 hónapos.Ő megbetegedett,mármint náthás lett most.Szerintem ez bujkált benne,mert ő a szokásos napi 800-1000helyett( 8-18óráig) evett 400-450et és éjjel evett 1*200at(neki ennyi egy adag).Most fogyott is kicsit,mert volt hogy semmit nem evett nem ivott.De visszatért neki az étvágya,hogy már kap rendesen levegőt.Ő 6840volt és vissza lement 6760ra,de most újra eszik szépen már.Lehet beteg lesz a babád.De ha hizik és nem szenved meg semmi,akkor nem számit ha keveset eszik.Lányom se sirt meg semmi,csak kilökte az üveget és inkább nézelődött.
2013. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!