Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Miért...

Mit csinálok rosszul? Miért kér még mindig enni éjszaka 11 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés

Éjjel 4 körül kér enni, ekkor bevág olyan 280 ml tápszert. Napközben így eszik:

8-8:30 körül: reggeli kb. 200 g/ml (kis kenyér valamivel - csak, hogy szokja a darabos evést, néha joghurt, krémtúró gyümivel utána tápszer)

12:30-13:00: ebéd, husis főzelék, 260-300g

17:00: uzsonna, sinlac gyümivel 130 g

18:30: vacsi, főzelék, husi nélkül, 200-240g

21:00: Lefekvés előtt tápszer, kb. 250 ml



Napközben még kétszer alszik - összesen1,5-2 órát, éjszaka 9-kor teszem le, és 7 körül kel (általában), mosolygós, jókedvű, szépen fejlődik.

Csak én már úgy szeretném egyszer végig aludni az éjszakát.


Egyébként is sokszor alszik rosszul, forgolódik, meg-megébred, most épp nem jön a foga.

Már gondoltam rá, hogy besűrítem a nappali étkezéseket, de a kanalas kajákat csak akkor fogadja el, ha tényleg éhes.


Mit és hogyan adjak neki, hogy kibírja reggelig?


2009. szept. 1. 11:30
 1/7 A kérdező kommentje:
ja, azt elfelejtettem, hogy a tejpépet próbáltuk, de nálunk nem vált be, szomjas volt rá, nem tudott tőle kakálni
2009. szept. 1. 11:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem csinálsz rosszul!

10 hónapos a kisfiam, én is épp ezzel a kérdéskörrel foglalkozom mostanság. Igaz, ő szopizik még (a gyümölcs és főzelék mellett), éjjel is 3 óránként kéri.

Azt gondolom, hogy nem lehet kiváltani az éjjeli evést, több nappalival, az unokahúgom példájából ítélve. Az ő kislánya már 2 éves, és még mindig kéri éjjel is a tápszerét.

Nem elkeseríteni akarlak, hidd el, megértem, hogy hiányzik az éjszakai pihenés!Kitartás!

2009. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az esti tápszernél talán próbáld ki a jóéjszakát tápszert, hátha beválik, van, akinél igen. Illetve biztosan éhes a fiad? Mert ahogy így leírtad, elég sokakat eszik. Mi úgy szoktattuk le a lányomat az éjjeli tápiról, hogy mindig kicsivel kevesebbeket adtunk neki éjjel. Esetleg próbáld ki, ha úgy is visszaalszik, akkor valójában szerintem nem is éhes, hanem csak megszokásból kel. A végén el lehet hagyni. Van, hogy még ébred a lányom így is, de most már csak iszik és alszik tovább. 15 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
A lányom 15 hónapos koráig evett éjjel, szopizott. Szerintem ez nem olyan nagy gond főleg ha utána alszik tovább, majd eljön az ideje annak is hogy kibírja reggelig. Az enyém még nagyon sokáig felébredt utána is inni.
2009. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hűha, nem tudom!

elvileg kizárt, hogy 11 hónapos baba éjjel éhes, csak szerintem ha már felkelt, elfogadja a tápszert...

szerintem adjál neki vizet, vagy próbáld ki, hátha cumival visszaalszik...

szerintem nagy az esély, hogy hozzászokott a hajnali evéshez, és ez csak megszokás.

2009. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Örülj neki, hogy ennyi tápszert iszik! Az én lányom 15 hónapos és még mindig kell enni (tápszert inni). Ismerek olyan anyukákat akik szenvednek, hogy a gyerekük egyáltalán elfogadja a tápszert. Az enyém pl. reggel már nem fogadja el, csak este és hajnalban...
2009. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sajna tuti, hogy éhes, próbálom itatni, de 10-15 perc múlva újra fent van
2009. szept. 2. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!