Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog a párom apaként is...

Mikor fog a párom apaként is "funkcionálni"?

Figyelt kérdés
Sok anyuka mondta,hogy amíg pici volt a gyermeke a férje nem igazán tudott vele mit kezdeni.Nálunk is ez a helyzet.Tényleg így van vagy türelme nincs hozzá?
2009. szept. 1. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire pici? nálunk a picur 5 és fél hónapos koráig a párom csak "hobbyapuka" volt, napi fél órát foglalkozott vele, azt is csak akkor, ha épp jó kedve volt a babónak.

De azóta egyre többet lehet játszani a kisfiunkkal, egyre többet kommunikál, így apa is szívesebben foglalkozik vele.

2009. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

szia!


Úgy veszem észre , hogy a férfiak ilyenek. Nálunk is apa egy kedves, jószándékú, türelmes ember ; gügyörészik a fiával meg minden ; de úgy veszem észre akkor élvezi egyelőre a dolgot, ha a baba produkálja magát. Ha sír akkor már hamarabb elmegy az ihlet :) Szerintem amint járni meg beszélni fog a nagyfia akkor más lesz a helyzet. Nem tudom, valahogy a férfiak később válnak apává...( vagy csak a fiús apukák?)

2009. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
4 és fél hónapos a lányom.A férjemnek már van két kamasz fia,ezért azt gondolnám édes-kevés amit produkál.Ha jókedvében van akkor max.30 perc amit "besegít".Se pelenkázni,se fürdetni,
2009. szept. 1. 12:04
 4/14 A kérdező kommentje:
se sétálni nem hajlandó.
2009. szept. 1. 12:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 4 hós korától foglalkozik vele intenzíven.Amíg nem bírt vele úgymond mit kezdeni,addig csak úgy elvolt vele.Most már sokat van vele,játszanak,bohóckodnak.De pelusozni nem hajlandó:)
2009. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, hidd el, nálunk is ez volt

mondjuk az furcsa, hogy már van egy gyereke és ennek ellenére is, de hidd el, ha nő a picur majd egyre több mindent bevállal

nálunk pl. (most lesz 11 hónapos), már apa fürdet is, esténként játszik vele, és ha kell azért tisztába is tudja tenni, és meg is tudja etetni

2009. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
...és döntésképes vagy legalább van véleménye pl.olyan dolgokkal kapcsolatban,hogy milyen oltást kapjon a gyerek,milyen ételt ehet,vagy teljesen áthárítja a felelősséget azzal a címszóval,hogy"nem tudom" ?
2009. szept. 1. 12:13
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem tök ugyanilyen volt!!! Semmiről nem volt véleménye, az oltásokról se meg semmi :)

A gyermeket ÉN nevelem :) neveltem...


Na mostmár 2 éves a fiunk,nem beszél csak úgy amit mi értünk, de megy oda apjához, csavaroz, fúr farag vele, el van ájulva az autótól stb. így már nagy a szerelem köztük :)

Szóval mikor már kicsi emberke lett és nem egy ordító csomag akkor egyből haverok lettek!

És érdekes mód ezzel párhuzamosan a nevelési igény is eljött, mert férjem vmelyik nap elkezdte kérdezgetni hogy na mikor kell elhagyni a pelenkát a Márknál, és mikor ül bilire meg ilyesmi!!

Holott eddig ilyen témaa...ááá elképzelhetetlen lett volna.

2009. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős! Nálunk az a helyzet van h nem merem őket egyedül hagyni, mert apának fingja nincs a pelenkázásról, h mit kéne ráadni a gyerekre, ilyenek. Max megengedi a fürdővizet, de azt is csak nagy pofahúzások mellett. Inkább már nem is kérem, mert ilyenkor rám jön a verekedhetnék (fejben lejátszom a meccset). Múltkor épp hajat szárítottam és a gyerek jelezte h éhes, mondtam apának ott a főzeléke, etesse meg. Mikor neki látott h megetesse szegény csak nézett rá h 'ez mit akar tőlem' , aztán elkezdett üvölteni. Apa ezután még megpróbálkozott egy reggeli etetéssel is, mondva h nekem ne kelljen felkelni.....üvöltés lett a vége. Azt hiszem a kismuksó nem értette h mit akar tőle az apja. Most 11 hónapos. Gondolom ha már elhagyja a kapaszkodást és neki indul izgalmasabb lesz az apjának is.
2009. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A pofahúzás nálunk is "működik".Én sem merem ráhagyni,ami elég szomorú.Múlt hónapban kitalálta,hogy beviszi fürdeni a Velencei-tóba.Most fagyival kínálgatja mondván,mi baja lehet.Nem szeretném megtudni!!!Most a héten elkezdjük a babaúszást ,remélem egy kicsit közelebb kerülnek egymáshoz.
2009. szept. 1. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!