Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fordult at hasrol-hatara...

Mikor fordult at hasrol-hatara vagy hátáról a hasára a babátok? Hany hónaposan?

Figyelt kérdés

Lehet valahogy ösztönözni vagy teljesen magától fog rájönni?

Az en gyerekem 3honapos es meg nem fordult at,amicnem baj csak kerdezem mikor varhato kb.de tudom minden babanal mas



2013. jan. 25. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is kényelmes, 4,5 hónaposan fordult hasra, hasról hátra pedig 6 hónaposan. 3 hónaposan nekem is még szinte a tárgyakért sem nyúlt, csak nézte.
2013. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 8 hónaposan forgott(gyógytornával), kisfiam 3 hónaposan.
2013. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Első baba: 5,5 hónaposan, de csak hátról hasra (neki a csípőjével is volt gond)

Második baba: 4 hónaposan

Harmadik: 3 hónaposan


Első kettővel jártam gyógytornára, de a nyakuk miatt, mert ferde volt a fejük, annyira korán beékelődtek a méhben. Viszont a gyógytornász mindenféle gyakorlatot csinált velük, a forgást is ösztönözte.


Amúgy ezzel nincs mit csinálni, kár siettetni a mozgásfejlődést.

Az a lányom, aki legkésőbb csinálta a dolgokat, ma nagyon ügyes és jól mozog (5éves)

2013. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kisfiam hasról-hátra 5,5 hónaposan, vissza 6,5 hónaposan..:)

Magától rá fog jönni, semmiről nem vagytok lekésve..:)

2013. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Àtlagos babák fejlödése:


4 hósan hátról hasra forog

5 hósan hasról hátra

7 hósan kúszik

8 hósan feltérdel, ül, mászik

9 hósan feláll

12-14 hósan önállóan megy.


Természetesen lehetnek eltérések.


6 hós vizsgálaton nézik a fordulást csak, addigra a minimum az oldalára fordulás, de ha ott nem forog már elküldhet kivizsgáltatni a doki.

12 hós vizsgálaton kérik az ülést.

24 hóson pedig a szabad kézzel történö járást.

2013. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
3 hónaposan még nincs elkésve, szerintem nem kell ösztönözni, én hagynám hogy a maga ritmusában tanulja meg ezeket a dolgokat. Szerintem az ő számára is többet ér a tapasztalat ha önállóan jön rá, mintha erőltetik. Az enyém szintén 3 hós, és még eszében sincs forogni, én nem aggódok emiatt.
2013. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposan fordult mindkét irányba pár nap különbséggel. Egyébként 6 hónapos korig "kell".
2013. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4,5 hónaposan hasról hátra, de hátáról hasra még nem.


5 hónapos

2013. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Dettó mint az utolsó. 4,5 hónaposan hasról hátra, de vissza még nem megy. Hátáról nagyon ügyesen az oldalára fordul, meg az oldaláról hasra is megy neki, de a kettőt nem tudja összekapcsolni.
2013. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

3.5hónaposan fordult hátról hasra,vissza meg 7hónaposan:)

3hónapos babának még abszolult nem kell forognia,teljesen rendben van a babád.Hagyd,hogy ő saját maga csinálja.Rá fog jönni majd hidd el.Ösztönözni ráérsz 6-7hónapos korában esetleg:)

2013. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!