Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan etessem a 6 és fél...

Hogyan etessem a 6 és fél hónapos babámat?

Figyelt kérdés

Tanácsokat kérnék a babám táplálásával kapcsolatban! A védőnő ritkán jut el hozzánk, a tanácsadásra pedig nem a kerületi rendelőben járunk, így magunkra vagyunk utalva!


6 hónapos 8800g és 69 cm!


A következőket eszi:


7:00 Reggeli: 210 ml víz + 7 kanál tápszer (MILUPA 1)


10:00 Tízórai: 150ml gyümi (alma, barack, banán, körte, szilva) + 1 babakeksz


13:00 Ebédre: 200- 250g főzi amit én csinálok (1/2 krumpli 1/2 zöldség: sütőtök, cukkini, cékla, sárgarépa, petrezselyem gyökér, borsó,sóska, alma) + ujjnyi csirkemell


16:00 Uzsonna: 180ml víz + 7 evőkanál tejpép (MILUPA HA vaníliás)


18:30 Vacsora: 180ml + 6 adagolókanál Milupa tápszer


22:00 Pótvacsi: 150ml + 5 adagolókanál tápszer


Ezeken kívül 125ml csipkebogyó teát iszik, almának kinyomkodott levével (1/4 alma)


Mit változtassak szerintetek? Még nem túlsúlyos, de nem szeretném ha az lenne!


Mozgásban le vagyunk maradva, még csak most kezd forogni, járunk rendszeresen gyógytornára, Dévényre!


Köszönöm segítségeteket!


2013. jan. 25. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

szerintem sokat eszik, és sok az a 9 kiló is :S

azért van lemaradva, mert nehezen mozgatja a hurkáit.

esetleg kevesebb krumplit adjál neki....

2013. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hogy lenne sok a 8800? Az én gyerekem 4 hós,igaz fiú,de 7800 gr... Bocs,de ez annyira..
2013. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam oda, hogy nekem is kicsi fiam van!


És a mozgás nem csak azért nem megy neki szerintem, mert duci, hanem, mert le vannak tapadva az izmai a nyakán, az egész felső testén, nagyon feszes baba, ezért is kell Dévény kezelésre hordanom!


Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a további hozzászólásokat! :)

2013. jan. 25. 21:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 hónapos kislányom van, 8 kg. Kb. így eszik, mint a tiéd, csak 5ször. Reggel 5-6-7 körül 180 ml tápszer Milumil, majd 10-kor megint 180 ml tápszer, ebédre főzelék husival 14 órakor 150-200 ml között, 5kor uzsonna 160 ml körül gyümölcs Milumil 7 gabonapéppel, fürdés után vacsi fél8-fél9 körül.

Tehát talán annyit, hogy az esti 2 etetést ha össze tudnád vonni, úgy hogy az uzsonnát áttennéd 17 óra körülre, aztán a kettő közötti időben lenne a vacsi 20 óra körül. Persze, ha nem lesz éhes, és bírná így, de a babák tudják mennyit szeretnének enni, ha nem kellene neki, úgysem nyitná ki a száját. Az én kislányom is hagy néha a főzelékből kicsit, van mikor mind megeszi. Sőt ha nem ébred reggel korán, csak 8 körül, akkor egy evés kimarad, és csak 4szer eszik.

2013. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek 4. válaszolóval, pont ezt akartam írni, hogy azzal a pótvacsival lehetne kezdeni valamit...

Egyébként mikor van fürdés és alvás? Felébred még enni?


Egyébként a súlyával semmi gond. Az én lányom 6 hónaposan már 10 kg volt és 72 cm :) De fél éves kora óta viszont rengeteget nyúlt, és teljesen átlagos a testalkata. 10 hónaposan 12 kg és 80 cm...egy másfél éves gyerek méretei, de teljesen arányos...védőnő és doki is teljesen elégedett vele, pedig én is aggódtam korábban.

Szóval ezzel nem kell foglalkozni...

2013. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát, ha az én fiammal hasonlítom össze (bár ez utálatos dolog, szerintem): 6,5 hónapos 8 kg, 70 cm, kizárólag anyatejes, nem kell neki a kaja, ergo ha van kedve eszik délelőtt 4-5 kanállal, ha nincs napokig semmit nem fogad el. Viszonyítás kérdése, mi a sok, ehhez képest igen. Mi is nyaki hipotóniával születtünk, de nekünk ez már a zárón is rajta volt, így 4 hetesen már Dévényre jártunk és 5 alkalom elég volt, hogy rendben legyen. 6 hónapos koráig havi kontroll volt, most 2-3 havonta kell mennünk, mozgásfejlődéstől függően. Most már lassan kúszik, vagy valami hasonlót próbál :)

Gondolom tudsz róla, hogy a duckó babák között felnőtt korban is gyakori a súlyprobléma....

Tudom, hogy a szopis és a tápszeres babákat nem célszerű összehasonlítani,: a fiam 5x eszik napközben éjjel meg nem számolom :)2-3 alkalommal odabújik cicizni.

2013. jan. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bizonyítottan semmi köze a csecsemő kori duciságnak a felnőttkori súlyproblémákhoz!!!!!!


Ennél a kérdésnél érdemes elolvasni a 12 és 20 választ, amit egy orvos-feleség adott...

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Nem kell szegényt riogatni, mert lehet egy fél év múlva nyoma sem lesz a combiknak, ennyi idősen még semmi jelentősége nincs!!!


Egyébként pedig eszerint is átlagos a babád, a +- eltérések figyelembe vételével!

2013. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jah, bocsi, a link lemaradt:


[link]

2013. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló! A kisfiamat olyan 18:00- 18:30 között fürdetem és éjszaka nagyon ritkán ébred fel, akkor is teázik inkább!

Az a probléma, hogy egész nap kb 2x 30 percet alszik, és estére annyira elfárad, hogy muszáj 6 körül fürdetnem, hogy kicsit élvezni is tudja. Ez a 2 alvás is a napi 2x 1 óra séta alatt történik, a lakásban nem is nagyon alszik!


Már születése óta végig alszik éjszaka, és délelőtt mindig is kevesebbet eszik, délután meg nem győzi teletölteni a pocakját!


Arra is gondoltam, hogy lehet még mindig nem ismerem fel mikor éhes igazán? Én úgy gondolom ha nem kellene neki akkor nem enné olyan mohón az ételt!


Köszönöm a többi választ is, várom még a további hozzászólásokat!

2013. jan. 26. 12:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor nem is mindig eszi meg a pótvacsit, van amikor teázik helyette? Így értetted?


Az alvásról annyit, hogy az én lányom is ennyit aludt ennyi idősen, 2x fél órát, de olvastam is, hogy ez ebben a korban természetes, mert még nem mozognak olyan sokat, hogy nagyon lefáradjanak, ezért elég nekik ennyi is. Kb 8 hónapos volt, mikortól megint napi 2x egy órát aludt, most 10 hónaposan pedig ha itthon vagyunk, akkor érdekes módon egyszer alszik 2 órát, ha meg úton vagyunk, akkor egész nap csak egy fél órát alszik :) Úgyhogy szerintem az alvási szokásai olyan sűrűn változnak a piciknek, hogy muszáj alkalmazkodni, de majd elmúlik....

Úgyhogy nem baj ez, ha 6 körül már fürdik, mivel reggel is korán kel. (nálunk este 8-kor van fürdés és reggel 9-ig alszik, úgyhogy ugyanaz, csak 2 óra eltéréssel :)


Egyéb tippet akkor sajnos nem tudok adni, az én lányom ugyanígy eszik, mint a te babád, kivéve a pótvacsit... De hát ha igényli...

2013. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!