Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány honapos korban tettétek...

Hány honapos korban tettétek babátokat játszószönyegre?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hónapos volt.
2013. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2-3 hónaposan
2013. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2 hónapos volt a lányom
2013. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hónaposan.
2013. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok, mit csinál rajta a babátok? Én is rátenném, de minek? Nem szeret hason lenni. :(
2013. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vagy konkrétan mi az a játszószőnyeg? Mert mi kaptunk egyet ezen mindenféle kiálló színes dolog van, ez nem az?:)
2013. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De., a játszószőnyeg az, de tudod, gugli a barátod, keress rá.

Az Én Fiam 2 hós kora óta van rajta, ha hanyatt van akkor a lógó játékokat piszkálja, ha hason van (imádja, így is alszik) akkor pedig rakok elé színes játékokat.

Most 4 hós, napközben 1-1,5 órát is el van rajta :)

2013. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kb. 2 hónaposan én is. 2,5 hónaposan megfordult a hátáról a hasára, így már nem tudom biztonságosan az ágyon hagyni, ha ki kell mennem a szobából. A kicsim igen érdeklődő fajta, tetszenek neki a lógó zenélő játékok, bár a játszószőnyeg konkrétan nem kötötte még annyira le. De mivel van nagyobb tesó, így inkább őt nézi játék közben, az ő játékai után próbál "kúszni". Tehát nem feltétlenül azért rakom a játszószőnyegre, hogy azzal játsszon, csak az elég vastag, hogy ne fázzon a földön. De van, hogy csak egy plédet terítek le neki.


3 hónapos koruk körül már érdemes őket földre, keményebb felületre tenni, mert ott könnyebben fordulnak, ha úgy érzik, hogy elérkezett rá az idő, mint a puha ágyon. A játszószőnyeg pedig arra jó, hogy fejlődjenek, lekössék magukat a formák, színek nézegetésével, próbáljanak érte nyúlni. Legalábbis én így tudom. :)

2013. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1 hónaposan. Mondták mások, hogy még korai, de szerintem nem az. Persze az első alkalommal nem nagyon fogta fel, de először 5 percre, aztán 10-re és így tovább, egyre jobban élvezte. Ma 6 hetes és most már akár fél órát is elnézelődik benne hanyatt fekve a lódós dolgokat, van benne zenélős is, azt nagyon szereti, meg tükör. Szerintem már az elején fejleszti a látást, fókuszálást, és a babának is segít "megtanítani", hogy néha magát kell lekötnie. Én azt mondom, hogy már az elején bele lehet tenni, bajt nem okoz. Persze szépen fokozatosan!
2013. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2 hónaposan. Azóta is imádja. Amíg háton feküdt, odaraktam a lábát az egyik ívhez és megtanulta, hogyha rugdos, akkor csörögnek a rajta lógó játékok, már órákig képes rajta lenni. Amikor meg hason van, körbe rakom még játékkal, és hagy gyakorolja a kúszás, mászás, forgást :) 5 és fél hós, már forog minden irányba, és kúszik is szépen.
2013. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!