Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkileg annyira megvisel, de...

Lelkileg annyira megvisel, de meddig?

Figyelt kérdés
A nagyobbik fiam 19 hónapos, a kisebbik 2,5 hónapos. Szuperül mennek napjaink, de persze fárasztó. Fáj a lelkemnek, mikor nem tudom azonnal kielégíteni igényüket.S igencsak sokszor megesik, hogy egyszerre szeretne mindkettő valamit. Nem panaszkodom, a férjem ha haza jön segít, de addigra teljesen kivagyok, mert egy perc nyugtom sincs (se pisi, se fogmosás, ebéd este nekem...)Ritkán tudok mindkettőjükkel kimenni a friss levegőre is.Néha a nagyszülők pár napra elviszik a nagyobbat, mert ő nagyon szeret mindkettőnél. De nekem ez annyira fáj, hogy nincs itthon. Tudom a pihi miatt viszik el, de lelkileg ez engem nagyon nyomaszt, és bánt. Hogy, vagy mikor tudok ezen átjutni.
2013. jan. 28. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha megvisel, hat ne add oda. A fiam 3 eves, a lnyom egy, de egyik sem aludt meg soha masnal se egy, nemhogy tobb napra. Egy 19 honaposnak az anyja mellett a helye, nem napokra lepasszolni a nagyszulokhoz.
2013. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne add oda napokra, csak néhány órára!
2013. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne vihetnének el néha pár napra a nagyszülők egy több, mint 1,5 éves gyereket, ha szeret náluk lenni? Nem tudom egyeseknek miért jó belerúgni egy egyébként is fáradt anyukába.

Kérdező! Szerintem el kell fogadnod, hogy 2 gyerek mellett már nem tudsz azonnal ugrani, ha valamelyik vagy mindkettő akar valamit. Egyszerűen fizikai képtelenség, de ettől Te még nagyon is jó anya vagy, csak a korlátaidat fogadd el, különben bele fogsz rokkanni lelkileg. Annak is inkább örülj, hogy a nagyszülők így segítenek és igenis fogadd el a segítséget, hiszen a fiad is szeret náluk, tehát az Neki jó, hogy a mamáéknál lehet, emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2013. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenki vidéken lakik, elég költséges lenne nekik a néhány óra, meg majdnem egy óra az út is, csak oda. ez nem heti szinten van. Ez most másodszor van. havonta egyszer
2013. jan. 28. 13:48
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
92%
Hát, ahogy leírod, ez a több napos távollét őt nem viseli meg, csak téged, ez még a jobbik eset :) Gondolj arra hogy ő szereti, és hogy mennyire szerencsés hogy ilyen lehetősége van! Szerintem benned még a hormonok dolgoznak, azért fáj ennyire a dolog, nekem a 3 hósom szabályosan hiányzik, ha esetleg nappal már 2 órája alszik.. megindul a tejem, minden neszre felfigyelek, és komolyan megőrülök amiért már órák óta nem dédelgettem :D de tudom hogy hormonális a dolog, ez van, majd elmúlik :)
2013. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vegyetek tesóbabakocsit akkor könynebben tudsz mozdulni. vankülön szobájuk agy külön tudod rakni őket? a szobákr ajtórács,és máris jut időd mindenre,nyugodtan. lelkiismeretfurdalásod meg ne legyen inkább használd ki a pihiidőt! nekem 3 van a pici 4 hós, a nagyok minde pénteken mennek mamázni szombat estig. imádják mi meg pihenünk. ennyi kell!!!!
2013. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hordozás:)? A kicsinek valószínűleg leginkább az az igénye, hogy Veled legyen, a nagynak meg hogy játssz vele. Ezt nagyon megkönnyítené ha a kicsit tudnád hordozni:). Sétálni menni is könnyebb lenne.
2013. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!