Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ráütnétek a gyerek kezére?

Ti ráütnétek a gyerek kezére?

Figyelt kérdés
Após háza nem túl gyerekbarát, a gyerek a konektorban turkál. A 'nem szabadra' nem hallgat. Mit tennél?
2013. jan. 29. 23:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%

10: erre van az a mondás, hogy "inkább én csapjam meg, mint a 220".

Nem vagyok a verés híve, sőt ellenkezőleg, de volt olyan helyzet amikor én is azt mondtam, hogy inkább a gyerek sírdogáljon egy kicsit, minthogy én zokogjak a pici koporsóra borulva.

2013. jan. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

Én nem vagyok a verés híve (ebbe nálam beletartozik a kézre ütés is). De elfogadom, ha valaki másképp gondolja, attól függően, hogy mennyi idős a gyerek.

Az 1 év alatti baba kézre ütése számomra elfogadhatatlan, soha semmilyen körülmények között nem ütnék meg egy babát. Ilyen korú gyereknél meg kell oldani, hogy ne kerülhessen veszélyes helyzetbe. A konnektor esetében nagyon egyszerű a megoldás: vakdugó.

Nekem 11 hónapos babám van. Van egy hatalmas babakarám a nappali közepén, a gyerek ebben van, amikor nem tudunk 100%-osan rá figyelni. Amerikai konyhás nappalink van, egyszerűen lehetetlen megoldani, hogy távol tartsuk minden veszélyes helytől. Amikor "szabadon van", állandóan résen vagyunk, hogy ne történjen baleset.

2013. jan. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Ugyanis az égvilágon semmi értelme. A nagyobbiknak még rácsaptam ilyen helyzetekben, nevetett egyet, és folytatta tovább. Valószínűleg meg sem érezte, akkorát meg nem fogok csapni egy csecsemőre, hogy fájjon neki.
2013. jan. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyeterték azzal, aki azt mondta 1 éves kor előtt nem csapunk rá a kezére. A mi babánk fél éves, hiába mondom, hogy nem szabad, csak nevet rajta:) Mindig elhúzom a konnektortól, ő mindig odakúszik. Ezen kívül az árammal teli kábeleket is imádja. Mindent eltettünk, ami rá nézve veszélyes, de persze mindig talál valamit... A konnektort nem tudom már jobban eltenni, betettem két bútor közé, kihúzta... Mindig elhozom, nincs mást tenni és majd veszünk rá védőt. A járóka vagy elkerített rész jó ötlet, ha épp nem tudunk rá figyelni, esetleg kiságy, ha ott megmarad. ha nagyobb lesz, megpróbálom elmagyarázni, miért nem szabad, úgy, hogy megértse, hátha:)
2013. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem babaként akkor csinálta ezt, ha szerette volna, de nem figyeltem rá. Ez volt az "anyahívó gomb" :) Egyébként nem ütném meg, ő is megtanulta enélkül is, hogy nem jó neki sem, ha anya mérges.

Persze a kisördög sosem alszik, vigyetek magatokkal vakdugót, ha idegen helyen alszotok.

2013. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz kérdés szerintem és baba válogatja hogy szabad-e/beválik-e ez a nevelési módszer. Leírom a mi esetünket. A kislányom 11 hónapos nagyon eleven. A lakást egyszerűen képtelenség biztonságossá tenni számára mert a bútorokra is felhúzza magát és elég hajmeresztő dolgokat csinál. Állandóan vele kell lennem. A nemet egyáltalán nem érti meg! Pár napja elegem volt a bútorra felmászásból és ahogy felkapaszkodott ráütöttem a kezére. Fájt neki és sírt. Nem értette az egészet, kétségbeesett teljesen és azzal volt elfoglalva hogy fáj a keze, egyáltalán nem rakta össze hogy miért kapta mert utána 2 perc múlva újra kezdte. Korábban ha csak kicsit rácsaptam a kezére kinevetett. Tehát az én tapasztalatom az ha úgy csapsz rá hogy az nem fáj akkor játéknak veszi, ha pedig úgy csapsz rá hogy fájjon neki akkor meg a fájdalmával lesz elfoglalva. Én elhatároztam hogy soha többet nem folyamodok ehhez a módszerhez mert nálunk nem vált be. Ha nagyon nem ért meg valamit beviszem hátra a szobájába az ágyba és rácsukom az ajtót pár percre. Nincs jobb öteletem. De bántani nem fogom. Emlékszem én nem sokszor kaptam pofont a szüleimtől ráadásul már nagyobb koromban és nagyon rossz volt, a mai napig emlékszem arra az érzésre amit kiváltott belőlem 1-1 pofon.
2013. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!