Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák! Milyen a...

Újdonsült anyukák! Milyen a hajatok?

Figyelt kérdés

igazából tanács kéne. most félhosszú, világosabbra festett hajam van, nem kell vele minden nap törődni, de 2-3 naponta mosnom kell, és bizony be kell szárítani.

egy hajmosás így közel egy óra 2naponta.tisztában vagyok vele, ha megszületik a babám, erre nem lesz időm.

régebben hosszabb hajam volt, amit sokszor hordtam lófarokban. nekem az kényelmes volt, gyorsan megmostam, nyáron meg sem szárítottam, és kész volt :)


most arra gondolok, visszanövesztem összeköthető hosszúságúra, befestetem olyanra, mint az eredeti hajszínem (ki tudja mikor jutok majd el fodrászhoz, nem akarok lenövést)


szerintetek ez praktikus? mert minden nőnél azt látom, pont olyanra vágatja, mint nekem most, miután megszületik a baba.de ebbe bele tud kapaszkodni, mindig az ember arcába lóg, ha lehajol, be kell szárítgatni, és ha nincs megcsinálva, tök igénytelen. míg a lófarok azért rendezett összhatást kelt. vagy nem? ti hogy vagytok ezzel?


2013. jan. 30. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent az,hogy félhosszú?Vállig ér,vagy meddig?
2013. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a hosszú haj. Itthon copf, ha elmegyünk valahova kiengedem. És színezni otthon is lehet. :)
2013. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bar en mar tobb mint egy eve szultem, de leirom mi az en tapasztalatom: nekem szurnyu hajam van, nagyon keves. Amikor megszuletett a kicsi 2 honapig barmennyi idom volt magamra, nagyon sokat aludt, nem volt hasfajos. Aztan egyik naprol a masikra megvaltozott ez. Es nagyon orultem ha lofarokba volt idom tenni. 3 hosan kezdte el huzni, muszaly volt osszefogni, kulonben kepes lett volta kopaszra tepni. A fodraszhoz csak akkor jutok el ha a ferjem tud ra vigyazni, es sajnos ez jobb esetben is 6 havonta van. 3 hos volt amikor csomoban kezdett hullani, kb. 10honapos koraig, semmi nem segitett. Igy en tenyleg azt tanacsolom, hogy novezd meg, lehessen osszefogni, es kesobb legyen mit lenyirni, ha tulvagy a hajhullason.
2013. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem ér vállig. nem tudom összefogni. elöl áll alá ér, hátul meg nincs felnyírva, de rövid.
2013. jan. 30. 13:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet hülyeség, de akár pszichológiai okok miatt is vágathatják a friss anyukák a hajukat. Olvastam erről valahol, hogy a nagy változások kiválthatnak ilyen reakciót. A másik ok, hogy szerintem úgy gondolják, a rövid hajat nem kell annyit szárítani, fésülgetni, formára van vágva, nem csak úgy nő.

Ettől függetlenül szerintem a fent említettek miatt is praktikusabb a hosszú. Ha babám lesz, tuti hosszúra hagyom.

2013. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem csak a hosszú haj vált be. Tényleg egyszerűbb kezelni. Az a minimális idő, ami rendelkezésemre állt, elég volt ahhoz. hogy megmossam, nagyjából megszárítsam, és összecopfozzam. Amúgy rettenetesen hullott is, így ha copfom volt, nem volt tele a lakás és a kisfiam keze. Most 3 éves, és most vágattam le először, munkába menet már szeretnék csinosabban kinézni :-)Minden jót!
2013. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 frászkarikaborsó ***** válasza:

mindenképp lehessen összefogni mire a baba 3 hós lesz, mert tuti ezt fogja kapaszkodónak használni. Én is most szenvedek tőle hogy nekem még nem olyan hosszú, de rövidre vágatni nem akarom...

A hajszárítózás nem gond, sőt sokszor még előny is, ha a szobájában szárítom akkor az alatt tuti elalszik :) hetente kétszer be lehet vetni ezt a trükköt elalvásra este :D

2013. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. gyereknél rövidre vágattam szülés előtt, de nem volt jó, mert csak úgy mutat, ha megcsinálod. Szőkére festettem, gond volt, ha lenőtt.

Eltelt 1,5 év, mindjárt születik a 2. baba. Most meghagytam hosszúra (formája persze van), és az eredeti hajamhoz hasonló a színe, a lenövés nem látszik. Ha van időm, be lehet szárítani, vasalni, és jól néz ki leengedve, de ha nincs rá idő, akkor felkötve, csattal praktikus. Ja, és általában este mosom, szárítani a hang miatt már nem akarom, nehogy felébredjen a kislányom, így vizes fejjel fekszem le, reggelre megszárad, de sosem tudom elaludni... :-)

Szóval azt javaslom, amit te is érzel: összeköthető hossz, sajáthoz hasonló hajszín.

2013. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem hosszú és nagyon bevált :) És jól írták előttem, előszeretettel fogja szorongatni a porontyod :))
2013. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Szerintem az elképzelésed jó,nekem is hosszú hajam van.Beszárítani mondjuk hosszabb idő,mint a rövid hajat,de egyszerűbb kezelni,és ha nagyon hülyén áll,mert például elaludtam,akkor is tudok vele mit kezdeni.A hajfestésről annyit,hogyha tudod,hogy nincs ki segítsen,vagyis nem tudsz fodrászhoz menni,akkor még a szülés előtt festesd az eredetihez hasonló színűre.Én otthon nem merem magamnak,mert próbálkozásaim során (eddig) sosem úgy sikerült,ahogy terveztem,szóval maradok a fodrásznál,de nekem maradt a festett szőkés hajam,mivel tudom,hogy van aki vigyáz a kislányomra,így időközönként eljutok a fodrászomhoz,hogy befesse,szóval nincs lenövésem sem:)

2013. jan. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!