Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák! Milyen a...

Újdonsült anyukák! Milyen a hajatok?

Figyelt kérdés

igazából tanács kéne. most félhosszú, világosabbra festett hajam van, nem kell vele minden nap törődni, de 2-3 naponta mosnom kell, és bizony be kell szárítani.

egy hajmosás így közel egy óra 2naponta.tisztában vagyok vele, ha megszületik a babám, erre nem lesz időm.

régebben hosszabb hajam volt, amit sokszor hordtam lófarokban. nekem az kényelmes volt, gyorsan megmostam, nyáron meg sem szárítottam, és kész volt :)


most arra gondolok, visszanövesztem összeköthető hosszúságúra, befestetem olyanra, mint az eredeti hajszínem (ki tudja mikor jutok majd el fodrászhoz, nem akarok lenövést)


szerintetek ez praktikus? mert minden nőnél azt látom, pont olyanra vágatja, mint nekem most, miután megszületik a baba.de ebbe bele tud kapaszkodni, mindig az ember arcába lóg, ha lehajol, be kell szárítgatni, és ha nincs megcsinálva, tök igénytelen. míg a lófarok azért rendezett összhatást kelt. vagy nem? ti hogy vagytok ezzel?


2013. jan. 30. 13:48
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

köszönöm lányok! megerősíttetek a gyanúmban :)

utolsó: igen, fodrászhoz biztos nem megyek egy darabig, mert külföldön élünk, imádott fodrászom otthon, itt csak a férjem van, és elég kényes vagyok arra, ki csinálja meg a hajam. pontosabban: ha a végéből kell 3 centit vágni, egy sima semmilyen fazonnál, azt tőlem a szomszédasszony is levághatja, de festetni, komolyabb fazont vágni nem állok neki kísérletezgetni inkább.


és mivel nem tudom, mikor tudunk először hazajutni szülés után, ezért inkább olyan alternatívát kerestem, h fodrász nélkül is kinézzek valahogy hónapokig :) ez a fazon megkívánja a fodrászt 6 hetente, de így is csak kéthavonta, 10 hetente jutok el.már szenvedek is a hátralevő időben mindig, mert egy hossz után képtelen vagyok megcsinálni, nem áll sehogy.


a festésem is megkívánja a fodrászt. sima barnára be tudom festeni, de ezt a színt, ami van (mivel világosabb) biztos nem tudom itthon elérni a festékkel (sosem sikerül az embernek pont egy színt eltalálni)


úgyhogy marad a sötétebb, hosszabb haj. de nem baj, lényeg, h minél kényelmesebb legyen.

2013. jan. 30. 15:37
 12/12 anonim ***** válasza:
Én szőkitettem majd barnára festettem,de mivel nem tetszik igy ma festem vissza szőkére.És eszmbe nem jutna levágni,mert igy simán felcsavarom kontyba és jólvan...(hátközépig ér,elől meg áll alá).Festés megvan 40perc alatt+40percet a fejen+10perc a mosása.Alszik annyit a baba,hogy meg lehessen csinálni.De ha ébren van,akkor is egyedül lehet hagyni kicsit.De persze a festésnek nem akkor kell nekiállnak mikor pont ébredt,hanem ha letetted.Mert ha csak fél órát is alszik,be tudod kenni a fejedet.Tőle meg max messzebb ülsz le hogy ne szivja a szagot.De apuka is ellehet addig vele.Szerintem a rövid haj rosszabb,mert azt be kell állitani,folyamatosan vágni...Szóval én csak a hajammal törődök szinte,igy nem hagyok fel még azzal is.Egy picit max sir a gyerek,nem lesz semmi baja,meg apuci is segithet.
2013. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!