Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet sokat inni egy másfél...

Lehet sokat inni egy másfél éves babának, vagy tudja ő mennyi kell neki?

Figyelt kérdés

Azt mondta nekem valaki, hogy vizsgáltassam ki a gyermekem, mert 2-3 óránként kell pelust cserélnem, ugyanis annyit iszik. Napi 6-8 dl vizet iszik meg az itatópohárból, ez sokat lóg a szájában. Mellette iszik itthon is pohárból és dédinél is pohárból, de nem tudom mennyit, 3 dl-t biztosan. Ez sok? Tényleg ki kellene vizsgáltatnom?

Felkelés után cserélem a pelusát ez általában 7 óra, 9-10 óra között megint cserélem, majd mielőtt elalszik déli alvásra, mert ha nem akkor átázik, majd cserélem ebéd után, vagyok 3 körül, 6-kor viszem fürdetni, mert 9-re alszik el és még akkor, elalvás előtt cserélek még egyet.

Ez sok?


2013. jan. 30. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
én azért olvastam már olyat hogy vízmérgezést is lehet kapni,csak annyit igyon a baba amennyire szomjas,esetleg olyanokat eszik amitől szomjas lesz?
2013. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt inkább a gyerekorvostól kellene megkérdezned, ha tényleg megbizható választ akarsz.
2013. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak bennem eddig fel sem merült, hogy bármi baja is lehet tőle. És ha nem mondja valaki nem is törődök vele.
2013. jan. 30. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:

mindenképpen menj el orvoshoz vele

ez nem normális,vmi gond van a kis szervezetével!

2013. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok, de a túlzott folyadékfogyasztás és sok vizelet a cukorbetegség jele lehet. Mindenképpen konzultálj minél hamarabb a gyerekorvossal!
2013. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
120ml/kg a folyadekszukseglet egy nagyobb babanak, de ebben minden benne van, meg a gyomolcs viztartalma is, amit megeszik, ha ettol joval tobbet iszik mindenkeppen szolj az orvosnak
2013. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lányom 1-1,5 éves kora között simán megivott napi másfél litert. Oké, ebben a tej is benne volt, de legalább napi 1 liter víz elfogyott nála. A doki szerint nem gond, ennyi az igénye. Most lesz 2 éves, szerintem jóval kevesebbet iszik.
2013. jan. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem baj, de vizsgáltasd ki csukorbetegségre. Unokaöcsémnél is másfél évesen vették észre, ugyanígy sok ivásból. Nem szokott egyre gyakrabban fáradtan elbambulni? Mint amikor betegek...
2013. jan. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!