Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kisfiú húgycső...

Újszülött kisfiú húgycső kivezető nyílása arrébb van?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hetes. Tegnap a gyermekorvos megállapította,hogy a húgycső kimeneti nyílása 4 mm-rel arrébb van, de ez nem akadályozza a pisilésben. Viszont kb. 2 éves kora körül meg kell műtetni.

Van valaki, akinek a kisfia ilyen cipőben járt?

A fityma része is ketté van neki nyílva. Nemsokára Uh-ra fogunk vele menni, gondolom ott jobban felvilágosítanak, de addig is nagyon aggódunk.


2013. jan. 31. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A húgycső fejlődési rendellenessége: Hypospadiasis


A betegségről


A húgycső rövidsége miatt a húgycsőnyílás nem a hímvessző legvégén, hanem a gáthoz közelebb nyílik. Enyhébb formákban csak a fityma hasadtsága a szembetűnő, súlyosabb formákban a húgycső akár a gátra is nyílhat. Minél súlyosabb az elváltozás, annál komolyabbak az azzal járó következmények.


A külső húgycsőnyílás szűkülete nehezített vizeletürítés miatt vesekárosodást okozhat. Súlyosabb fokú húgycsőhiány a hímvessző görbületét sőt a nemzőképesség elvesztését eredményezheti. A pénisz fejlődési rendellenességei - még az enyhe formák is - komoly lelki problémákat okozhatnak, különösen pubertás korban. Ezek miatt mindenképp fontos a kezelésük, lehetőleg még óvodáskor előtt.



A kezelés célja és a műtéti javallat


Cél a görbület kiegyenesítése, és a hiányzó húgycső pótlása, a húgycsőnyílásnak a makk csúcsára történő kiültetése. Húgycsőnyílás szűkület esetén sürgős bemetszés szükséges, egyébként a korrekciós műtét 2 éves kor körül végzendő. A fejlődési rendellenesség súlyosságától függően különböző műtéti megoldások alkalmazhatóak, melyek közül az adott helyzetnek leginkább megfelelőre az operáló sebész fog javaslatot tenni.

A betegre háruló kockázatok


Valamely beavatkozás abszolút kockázatmentességét egyetlen orvos sem garantálhatja


Általában műtéti kockázatnak az eredménytelenség illetve az olyan szövődmények valószínűségét nevezzük, amelyek a szakmai szabályok betartása mellett is előállhatnak, bekövetkeztük előre nem látható és teljes biztonsággal nem védhető ki. Értelemszerű, hogy ezekért a sebészt nem terheli felelősség, ezt a (minimális) kockázatot a betegnek kell vállalnia, amikor beleegyezést ad a műtéthez. Ilyen kockázati tényezők pl. a szokatlan anatómiai viszonyok, más társuló betegség vagy kóros állapot, a szervezet szokatlan reakciója a műtét során felhasznált anyagokra illetve magára a műtéti beavatkozásra, nem sterilitási hibából fakadó ún. endogén fertőzés, megfelelő tanúsítvány ellenére előforduló anyaghiba. Mindezek a mindennapi gyakorlatban vérzés, utóvérzés, véletlen sérülés, belső varratelégtelenség, varratkilökődés, sebgennyedés vagy sebgyógyulási zavar, a várttól elmaradó gyógyeredmény illetve késői szövődmények (pl. hegesedés) formájában jelentkezhetnek, de ezek statisztikai gyakorisága messze elmarad a műtét nélkül bekövetkező állapotromlás valószínűségéhez képest.


Fenti általános meggondolásokon túlmenően húgycsőképző műtéteknél az alábbi kockázatok mérlegelendők: minél hosszabb a pótlandó húgycsőhiány, annál nagyobb a szövődmények lehetősége a kialakított új húgycsövön, főként szűkület vagy tágulat, varratelégtelenség vagy szöveti elhalás következményes sipollyal. A műtét után kialakulhat vérzés, vizeletfertőzés. Hímvessző görbület esetén a heges köteg leggondosabb kiirtása után is visszamaradhat heges görbület. A fejlődési rendellenesség bizonyos súlyos eseteiben a szükséges mobilizálás következtében a makk vérellátása károsodhat, esetleg részlegesen el is halhat.

2013. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én másoltam be az előbbit. Nem kell félnetek, rutinműtétről van, szó. Nővérem kisfiának is megcsinálták, semmi gond nem volt és azóta sincs! :)
2013. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mostanság egyre gyakoribb én kisfiamnak is ez van 2 évesen műtötték most 3 éves semmi baja. barátnőm kisfiának is ez van neki is 2 évesen műtötték 4mm az nem egy súlyos fokú szerencsére, nekünk is hasonló. Igazából kozmetikai jelentősége van meg hogy ne hordjon félre a vizeletsugár.
2013. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nálunk is ez a helyzet, bár az én kisfiam majdnem 8 hónapos.

és furcsa, hogy nektek a kórházban, a születése utáni vizsgálatkor ezt nem látták/mondták....

én a gyerekdokitól kérdeztem, hogy tudna-e ajánlani orvost, akihez el tudnám vinni.

3 hetesen vittem el az ajánlott orvoshoz, aki csináltatott egy hasi ultrahangot. megnézik, hogy a vese rendben van-e. valószinű, hogy nálatok is minden oké lesz, mert ahogy leírtad nem annyira súlyos az eset. azért csinálnak uh-t, mert veseelégtelenséggel is járhat ez az elváltozás.

a doki nekünk azt ajánlotta, hogy egyéves korábban műtessük, mert akkor még javában pelusos, és nem fog emlékezni a műtétre sem.

megnyugtatott, hogy nálunk ez egy szépészeti rutinműtét lesz.


én igyekszem viszonylag sűrűn cserélni a pelust, hogy ne csípje ki a pisi, mert sajnos nagyobb a ferőzésveszély. épp ezért nem is vittem babaúszásra, gyakran cserélem a törülközőjét.

persze a gyakori peluscsere anyagi vonzattal jár, de nekünk szerencsére a legolcsóbb is jó.

ha nagyon 'gáz' a pelus, és köldökig trutyis (mert hirtelen és sokat kakil), akkor inkább lemosdatom.

ha piros a húgycsöve körül, szintén (sajnos most nem tudom annyit levegőztetni a popsiját, mint nyáron), akkor is lemosdatom inkább.

akkor aggódj, ha szagos a pisi.

de ha gondolod írj privátban, és akkor meg tudjuk majd osztani a tapasztalatokat. és persze kiváncsi vagyok, hogy mit mond nektek a doki. mert biztos tudunk majd egymásnak segíteni :))))



(

2013. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is ez van most tíz hónapos. Jövô ôsszel mûtik.de megmondom ôszintén nagyon fëlek tôle mertúgy hallottam hogy a mûtét után lekötözik a gyerek kezét hogy ne tudjon oda nyulni. Nem Magyar országon élünk. Otthon is így csinálják?
2013. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 as vagyok....nem kötözték le a kezét a fiamnak, tudtommal barátnőm babájának se...Pelenkások még úgyhogy sok kárt nem tudtak tenni , persze figyelni kellett nagyon hogy ne húzkodja vagy ilyenek.
2013. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is ez van :(

A háziorvos szerint viszont nem kell vele foglalkozni. Én azonban nem akarom elbagatellizálni, így szeretném megmutatni más orvosnak is.


Hova vigyem? Kedves itt válaszolók: ha van köztetek Budapesti, akkor ajánlanátok orvost? (akár itt, akár priviben). Nagyon köszönöm!

2013. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es hozzászóló!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen orvosok egyáltalán léteznek!

Igenis vidd el inkább feleslegesen, minthogy a fiad tinikora és egész felnőttkora gátlásokkal teljen el. És egészségügyileg sem mindegy, sőt!

2013. febr. 1. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!