Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek keveset eszik 5...

Szerintetek keveset eszik 5 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Egy hónap alatt csak fél kilót hízott, most 7kg. Az utóbbi három napban ennyi tápszert evett: 780 ml, 720 ml, 900 ml. Szerintetek aggódnom kéne? Úgy tűnik, minden érdekli, csak az evés nem. Egyszerre max. 140 ml-t tud megenni, még ha nagyon éhes, akkor is. 200 ml-t csak több részletben képes megenni két alvás között.

Az aggaszt, hogy nem valami husika, ekkora babák általában hurkásabbak. A bátyja is csak tápszeres volt 3 hónapos korától, és ő havonta 1 kilót hízott féléves koráig.

Nektek mennyit evett/eszik ennyi idős és/vagy ekkora súlyú tápszeres babátok?



2013. febr. 1. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora a születési súlya?
2013. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3150 grammal született. A súlya így alakult: 1 hósan 3830 g, 2 hósan 4780 g, 3 hósan 5580 g, 4 hósan 6450 g, 5 hósan 6890 g.
2013. febr. 1. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem! Minden babának más az igénye, ezt el kell fogadni! Normális, hogy lassul a hízás üteme, ahogy a mozgásfejlődésben előre halad...ezzel párhuzamosan van olyan baba, aki kevesebbet is igényel...Nem husi baba?:) Az én 9 hósom 7300gramm:))Nézni kell azt is, hogy hány cm, lehet, hogy nyúlt, azért nem találod husinak...Mindegy mennyit eszik más baba szerintem, mert az enyém mindig többet evett mint az átlag, de vékonyabb is volt, mert nagyon hosszú, barátnőm kislánya szintén 140 150-eket eszik, és egyre csak hízik:)
2013. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én 7 hós fiúbabám 7 kg és minden nap hálát rebegnék el, ha legalább 720 ml-t megenne. És ő is tápszeres.

Nem kötelező havi 1 kg-ot híznia egy babának. Amíg hízik, ha keveset is, addig nincs gond.

Gondolom ebben a kérdésben nem az én babám a mérvadó, mivel nem eszik túl sokat, de 5 hósan 600 ml-t evett jobb napokon!!! És 6400 g volt. Most 7 hósan 7 kg és a napi adagja ma is kb. 650 ml (főzelékkel együtt).

Már próbálok nem odafigyelni, hogy más babák 1 l tápszert megisznak naponta. Az enyém meg nem, ilyen alkat és az evés érdekli őt is legkevésbé.

2013. febr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez viszonyítas kérdése, az en kislanyomhoz képest többet eszik. Ő 6 hónapos és 6,5kg, 3460g-mal született. Tegnap összesen 800 ml-t evett mindennel együtt. Nem nagy evő, sőt! Ha néha napján megeszi 200ml en már boldog vagyok, de átlagban kb 160-170ml eszik.

Orvosunk azt mondta, hogy nem egyformák a babák sem, mint ahogyan mi sem, van aki ducibb, van aki sovanyabb.

Ja 67cm most!

Szóval nyugi, nincs ott semmi baj!!:))

2013. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok! :)

És szerintetek az is normális egy ekkora babánál, hogy gyakran 80 ml-nél abbahagyja az evést, kitekeri magát a kezemből, aztán meg félóra múlva újra enni kér?

2013. febr. 3. 23:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, most fedez fel mindent, ami sokkal érdekesebb, mint az evés!
2013. febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!