Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos fiam 9400 gramm...

14 hónapos fiam 9400 gramm keveseket és lassan hízik és keveset is eszik szerintem volt akinek vashiány miatt volt így a gyerekével?

Figyelt kérdés

Bővebben. Vékony és keveseket is hízik. 4 kiló feletti súllyal született. Anyatejes volt 9hónapos koráig azóta tápszerrel próbálom pótolni reggel este ebből 120ml.nél nem hajlandó többet megenni akármit teszek bele és kb. 5 féle tápszert kipróbáltam már. Széklete teljesen normális napi egy nem híg semmi ilyesmi.

Reggel 120 ml tápit eszik aztán ha tízóraira megetetem vmi gyümölcs püré vagy joghurt kefír ilyesmikkel akkor ebédre SEMMIT nem eszik, így a tízórait legtöbbször kihagyjuk és inkább egy 11.30as korai ebédet adok neki. Főzelékek tésztaféle husi igazából már mindent ehetne ugye szinte. Egy 220 grammos bébiételes üveg FELÉT! eszi csak meg (nem bébiételt eszik, csak elvétve, de olyan üvegbe szoktam tenni hogy lássam mennyit eszik).

Ezután alszik egy nagyot majd VAGY délután uzsizik VAGY rendesen vacsorázik, a kettő együtt megint nem sikerül.

Vacsira megeszik mondjuk 2 virslit, vagy egy fél szelet kenyeret kis felvágottal vagy sonkával, pár kocka sajtot esetleg illetve ha ezeket nem akkor tejpép májkrémes kenyér (szintén fél szelet) nem bírok többet beleimádkozni, és lefekvés előtt pedig ismét max.120-130 ml tápszer. És ennyit eszik! A gyerekorvosnak is mondtam őszerinte jó a súlya hossza, jó nem egy díjbirkózó de apuka is ilyen meg ilyen is volt kicsinek. Vérképet csináltak neki (jó), de vasat nem néztek!

Próbálok itt saját magam utána olvasgatni mi lehet a baj, és ezt találtam.


2012. szept. 28. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamhoz képest jó súlya van a te babádnak.

Az enyém 23 hónapos és 9200 gramm és 83 centiméter.

3 kilóval született!

Gyermekorvost váltottunk még 1 éves kora körül, mert a másik állandóan azt mondta, hogy én vagyok idegbeteg, ezt veszi át a fiam és ezért nem eszik.

Amúgy az enyém is ilyen mennyiségeket evett és legtöbbször még mindig így eszik ő is sajnos.

Mi kivizsgáltattuk mindenre.

Eddig kétszer állapítottak meg rejtett vashiányt (a vas a felső határon van, a vörösvértestek hemoglobintartalma csökkent minimálisan, így nem baj, ha nem néznek vasat, az másból is látszik, ha baj van!)

Amúgy a vastól sem lett jobb az étvágya.

A mostani doktornénik szerint ilyen alkat, mi is alacsonyak és soványak vagyunk apával, és szerinte ez nem gond!

Ja és azt is mondta, hogy a hosszához kell a súlyát nézni a kisfiamnak, nem a többi gyermekhez, az pedig elfogadható.

Különben van egy 4 hónaposom is és már ő is kezdi a kevés hízást, ugyanolyan lesz, mint a bátyja- a gyerekorvos meg sem lepődik- vajon miért...

Ja igen, és nem szabad erőltetni az evést, mert akkor tényleg utálni fog még jobban enni.

Nálunk van olyan nap- elég sokszor, mikor sem a kicsi, sem a nagy nem eszik szinte semmit, csak épp, hogy éhen ne haljanak, de én már megtanultam nem idegeskedni (nem volt könnyű, meg persze kellett a mostani aranyos dokinénik is ehhez!)

2012. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

Ugyan ebben a cipőben járunk. A fiamnál (most 2 éves) néztek vasat is, ő nem vashiányos, tehát máshol kell keresgélni. Először nézesd meg a vasat! Ez mindig étvágytalanságot okoz.

Mi most már a 3. gasztros dokit koptatjuk, ő foglalkozik komolyan is a gyerekkel. A fiamnak már csecsemő korban kezdődött a "nem eszek" korszak és azóta is tart. Gyanakodtak tejallergiára is már.

És benne van az is, hogy egyszerűen ilyen típus. Hány cm? A magasságához megfelelő a súlya?

Szóval, ha tényleg úgy érzed nincs rendben valami a gyereknél, inkább kezdjetek bele egy kivizsgálásba. Reméljük semmi komoly.

2012. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát akkor vagy orvost kell váltsunk vagy magánba IS elmenni mert nálunk itt a faluban csak ez az egy gyerekorvos van.

80 cm egyébként. Nem olyan súlyos fokú szerintem ez a súly dolog engem inkább ez a mennyiség amit megeszik ez aggaszt hogy iszonyú evés véleményem szerint!! És a doki azt mondta múltkor hogy kalóriadús dolgokkal etessem, tehát sonka helyett szalámi, meg tejszínes tejfölös dolgok, tejbegríz, kakaó de azt veszem észre, ha ilyet kap a követező evésnél még a szokottnál is kevesebbet eszik mintha érezné hogy most túlterhelte magát.

2012. szept. 28. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne viccelj :D A fiam 3 éves lesz, általában egy negyed kiflit eszik meg, jó esetben 1 virslivel. Fél szelet kenyeret még sosem evett megy egy evésre :D

Egy évesen 79 cm volt és 10 kiló, de később még vékonyabb lett, 2 évesen 89 cm és 11,9 kiló, most pedig 98 cm körül van és 13,5 kiló. Nem tudok vele mit csinálni, ennyit eszik, virgonc, egész nap szalad, izmos. A doki még sose mondta, hogy baj lenne vele. Ja, van egy lányom is, ő egy évesen 8,5 kiló volt csak, most 13,5 hónapos, talán elérte a 9 kilót.

2012. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!