Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ülni, mászni, állni tudó...

Ülni, mászni, állni tudó babámat beletehetem a babycompba? Most kaptuk ajándékba.

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 11:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Amire nagyon figyelj hogy a bébikomp akár életveszélyes is lehet. Èn külföldön élek és minden státuszvizsgálaton kapunk egy papírt hogy mi az életkornak megfelelö veszélyek. ès itt lepett meg hogy a bébikomp a 6 legtöbbet okozó balesetek között volt. ekkor rá is kérdeztem a dokira. elöször is elakadhat az ajtófélfában, és eldöl vele, még ha biztonságos is simán feldöl, aztán veszélyes mert nem látja a küszöböt, egy lépcsöfokot, vagy akár az egész lépcsöt. elér belöle olyan doglokat amit nem is hinni. ezek amikkel a balesetni kötnek ki igen gyakran.


a másik pedig hogy ha nem tud járni, akkor még nehezebben tanul meg járni. ezzel nem kell egyensulyt tartania, és a lábfejét spicben tartja benne. így eljöhet hogy 16-17 hós nem tud járni, eldöl 2 lépés után, vagy állandóan lábspiccen megy. aztán lehet menni gyógytornára.


amit én ajánlok, ha már kaptátok. tedd el láthatatlan helyre, és pl heti 1-2 alkalommal vedd elö, és rakd bele. ilyenkor figyelj és legyél mellette, hogy baleset ne következzen be. ha látja mindig benne akar lenni és visítani fog érte, de ha nem látja akkor tudod szabályozni mikor.

2013. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért káros, mert még a járni nem tudó gyereket járásra kényszeríti, ezáltal az idegpályák sérülnek. Továbbá a gerincének és a csípőjének sem jó.
2013. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekünk volt komp, naponta használtuk (nem órákon át), szerette a Fiam. Semmi baja nincs tőle ...

Manapság egy kicsit túl vannak lihegve ezek a dolgok.

2013. febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
10 éve se szeretem a baby compot ,nekünk nem is volt,anyukámnál volt.
2013. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!