Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S Most akkor ezzel...

S. O. S Most akkor ezzel ártottam a babámnak?

Figyelt kérdés

3és fél hónapos.mióta haza jöttünk a korházból cumizik.az elején naponta,most már 2naponta főzőm ki.

DE viszont sokszor kiesik a szájából az ágyra és vagy rá fekszik és rá ragad a haja vagy valami szösz a plédről stb.Ilyenkor sima vizzel csap vizzel öblitem le és ugy adom vissza neki.ez baj?????


2013. febr. 2. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
dehogy baj.
2013. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem baj,jol csinalod.eleg ez igy!nem olyan picurka mar :-),semmi baja nem lesz!
2013. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Nem szabad túlfélteni a gyereket, mert ha mindentől megvéded, akkor lesz beteges.
2013. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is vizel mosom le neki csak előszőr föztem ki mikor mentünk a kórházba :)
2013. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szia. szeretném megkérdezni,hogy első gyerekes anyuka vagy-e? mert akárcsak magamat hallanám :D majdnem két és fél éves lett a fiam mire rájöttem hogy nem szabad folyamatosan búra alatt tartani(gondolok itt az állandó fertőtlenítésre stb.) ne aggódj,nem lesz tőle semmi baja! én tudom mit érzel,mert mint írtam ugyan ilyen voltam :D majd egy pár év múlva csak nevetsz ezen a kérdéseden,bár most halálosan komolyan gondolod! nyugi,nem ártottál neki
2013. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:) igen első babás .a páromat már kikészitettem ezzel.de nem volt zökkenő mentes terhessége,sztem ezért is féltem tulságosan :)
2013. febr. 2. 22:35
 7/11 anonim ***** válasza:
jaaaaj,de drága vagy te :) ilyenek vagyunk mi első gyerekes anyukák,de hát nem tudunk mit tenni.majd egyszer talán nevetünk ezeken a dolgokon,de bizony addig lesz még egy pár dolog ami miatt teljesen berinyálunk :D amúgy én szegény védőnőnket készítettem ki a (túlzott)aggódásommal (persze ami szerintem egyáltalán nem volt túlzás,mert aggódtam).nekem sem volt gondmentes a terhességem és még egy vetélésem is volt előtte :( szóval mi ilyenek vagyunk és kész :D akinek tetszik tetszik,akinek nem az meg ne nézze.amúgy nálunk a páromra teljesen ráragasztottam ezt az aggodalmaskodást.kíváncsi vagyok nálatok is így lesz-e :D jó egészséget kívánok nektek!szia
2013. febr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
megint én vagyok (első babás anyuka)elmondok neked egy kis sztorit nagyon röviden: kb 2 hónapos lehetett a fiam és egy pici vért vettem észre a szája sarkában. persze mint az őrűlt hívtam a mentőket akik csak úgy száguldottak kifele.hossza vizsgálódás után kiderűlt hogy belülről ici-picit kimarta a száját ahogy belenyúlkált a kis ujjával.persze én nem hittem el és egész éjszaka nem aludtam,míg másnap meg nem láttam belűl a kis ajkán a kimarást.nagyon készen voltam!!!de most utólag vissza gondolva azt kérdezem magamtól:NORMÁLIS VAGYOK??? :D
2013. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy :)

Sztem at ilyen dolgokba vinném a primet.:D

Irok neked én is majd egy sztorit.kifogsz nyulni rajtam :)

2013. febr. 3. 01:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sajnos sikerült ezzel megjárnom. Első babásként hallgattam az öregekre (családban) és a sterilizálót az első hónapok után már csak napi 1x használtam. Cumihoz is napi 1x aztán, ha leesett elöblítettem neki és ennyi. Erre kb 4 hónaposan kapott szájpenészt a kislányom. Utána persze jól leszidott a gyerekorvos, hogy nem véletlenül mondják a sterilizálást. Akkor elkezdtem folyton fertőtleníteni mindent és szerencsére több ilyen nemtörtént. De szörnyű a szájpenész! Mert végig megy a babán. Elsőzör hólyagos a nyelve, ínye... aztán mikor kikezelted a szájban folyton hányt, mert a pocakjára rámegy, végül a feneke lesz gombás tőle. kb 1 hónap volt mire lezajlott. Aztán a második gyerkőcnél megfogadtam hogy éjjel-nappal 1 éves koráig sterilizálni fogok mindent. Végül 14 hónapos volt amikor elpakoltam a sterilizálót nála. Szerencsére vele így elkerültükaz összes betegséget. Ami furcsa, hogy a lányom minden vírusos hülyeséget elkapott babaként (2x antibiotikumos kezelést is kapott inyjekcióban, amit minden nap kania kellett). Minden nap télen is voltam vele sétálni, mert akkor anyukám azt mondta vinni kell! És az összes létező bacit összeszedtük a környéken vele. A második babámnál már nagyon féltem. ha már vírus járvány volt nem mentünk olyan helyre ahol beteg emberek lehettek (bevásárolni, vagy nagy tömegekbe). Ha nyálkás volt az idő inkább ki se vittem. Soha nem is lett beteg. Most 6 éves a legkisebb és összesen 2x volt lázas mikor az oviba bekerült. De a nagyobbik lányom akivel a ,,gyerek egyen koszt" imunerősítő kórát alkalmaztam ahogyan mi nőttünk fel mentalitással... ő szegény folyton beteg volt. Valahol akkor kezdtem rádöbbenni, hogy ez így nem túl szuper amikor rájöttem, hogy oké, hogy felnőttünk, de mi is elkaptunk mindent :D Illetve a szájpenésznél anyukám csak belekukkantott és furcsa mód egyből fel is ismerte a jelenséget, nálunk is volt. mára más a nagyobbik 8 évesem is sokkal ellenállóbb. Rászoktam az egészséges táplálkozás szugorú bevezetésére és kb 1 év alatt tényleg érezhetően jó az ellenálló épessége. bezzeg mikor ő került be oviba egy fél évig szinte itthon voltam vele annyit volt beteg. Ilyenkor külön kihívás volt a kisöccsétől elszeparálni... Szóval nálunk tényleg volt a ,,had egye" és a ,,burok" módszer is. És nálunk a második vált be. De a második módszernél annyira féltem, hogy olyan hibákat követek el mint az első gyerkőcnél, hogy az idegrendszerem egy része tuti felőrlődött.
2013. febr. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!