Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a fiam, és még mindig...

1 éves a fiam, és még mindig csak a kezemben alszik el. Máshogy, vagy mással nem. Mikor fog ez változni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld meg szépen leszoktatni és akkor megfog változni.

Ez későbbiekben csak még nagyobb problémákat és bonyodalmakat fog okozni.

Mi lesz, ha visszamész dolgozni és este 9-10 fele érsz haza? Apuka addig megvár majd az altatással? Vagy a gyerek álomba sírja/üvölti magát?!


Nagyon nehéz lesz leszoktatni, de nem lehetetlen. Viszont kezd el szépen fokozatosan.

2013. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Ha leteszed az ágyába, megsimogatod, és ott hagyod a sötétben. Akkor is, ha sír.

Ha továbbra is a kezedben altatod, akkor nem fog változni akár két éves korában sem. Ezt szokta meg, és a picik ragaszkodnak a szokásaikhoz.

2013. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne agyalj ezen. Majd elhagyja. 1,5-2 éves korára. Téged személy szerint amúgy zavar ez a helyzet, vagy csak mások véleménye miatt aggódsz?

A fiam kizárólag cicin elalvós volt. Amikor született a hugi, és 3 napot a kórházban töltöttünk, nem volt cici, kénytelen volt Apjával mesélősen-összebújósan elaludni. 22 hónapos volt akkor. Amikor hazajöttünk a kórházból, pár hétig továbbra is cicizett, de egyre többször lehetett elterelni róla a figyelmét mesével. Azóta is igényli, hogy ott maradjon valamelyikünk amíg elalszik, de egy-két mesével megelégszik.


Próbáljátok ki, hogy Apuka ringatja, mesél neki, te meg addig menj ki, zuhanyozni vagy akármit, hogy lássa, tényleg nem érsz rá, de mondjátok, hogy majd jössz, nyugodtan hallgassa csak a mesét. Ha nem vagy otthon este, akkor hogy zajlik az elalvás, nagy sírással? Vagy még nem próbáltátok? Mert lehet amúgy, hogy ha valóban nem vagy ott, akkor relatíve gond nélkül elfogadná Apát is, ha ne is elsőre, de 2-3 alkalom után biztosan.


Szóval én annak vagyok a híve, hogy erőszakmentesen, sírásmentesen, az ő tempójukhoz, igényeikhez alkalmazkodva neveljük őket.

2013. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2-nak üzenném,hogy GRATULÁLOK hozzá,hogy ilyen baromi okos vagy!Nagyobb összegben mernék fogadni,hogy közeledben nem volt még ilyen gyermek,aki így képes csak elaludni,nem hogy a sajátod.

Az én kisfiam detto ugyan így alszik el és őt ha ott hagynám a sötétben (egyébként sem szereti a sötétet),ráadásul úgy,hogy tök egyedül és hadd ordítson,majd elalszik alapon...hát órákig képes lenne üvölteni,és akkor sem aludna el.

Vannak ilyen gyerekek,el kell fogadni.Ők később érnek meg rá,ahogy már egy korábbi hozzászóló írta is.Majd idővel,ha elérkezettnek érzik az időt,menni fog nekik maguktól is.Ha úgy próbálod meg "orvosolni",ahogy az a jóképességű írja,csak lelki sérülést okozol neki,és még a sötétet is meg fogja utálni,ha eddig nem így volt.

Nem kell erőltetni,persze próbálkozni lehet.Én is ebben a a cipőben járok és azért már lényeges előrelépés,hogy legalább a nappali alvásoknál másnál is elalszik szépen (igaz még mindig ringatva).

Tudom fárasztó és eléggé le van az anyuka "korlátozva" az esti rutint illetően; de ez ilyen.Lehet a következő babó meg vígan el lesz mással,másnál és nem is kell ringatni.

Türelem a kulcs! :)

2013. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 betta55 ***** válasza:
Az enyém meg hintában alszik el estémként.sokáig ringattam én is.most 17 hónapos.15 perc hinta és màr alszik is.ez van,minden gyerek más! :-)
2013. febr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es. "baromi okos" meg "jóképességű"? Nem kell mindenben egyetérteni, de magyarázd már meg miért jó ennyire bunkónak lenni?
2013. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Természetesen nem szeretném erőltetni, hogy máshogy aludjon, csak kíváncsi voltam, van-e valami jó ötlet erre. Nem zavar, és meg is tudom oldani, hogy én altassam. Semmiképpen nem hagynám sírni! De talán később, ha pl. bölcsibe megy, gondot okozhat, ha addig nem változik.

Eddig mindent "megoldott" maga, pl. a szopizásról is ő döntött, hogy már nem igényli. Remélem az alvással is így lesz. Persze apa próbálkozik, eddig kevés sikerrel, de nem adjuk fel! :)

2013. febr. 3. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!