Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ültetés kérdés, írnátok?

Ültetés kérdés, írnátok?

Figyelt kérdés
Nem tud még magától ülni a babám, lassan 9 hós, nem teszem etetőszékbe, mindent megdöntök neki, viszont láttam a youtube-on olyan videót ahol megmutatják a babának, hogy oldalt fekvésből, hogy húzza fel magát, majd kis időre ugyan, de ültetik...Ennyire szabad azért??Tehát így párszor egy nap pár másodpercre? Illetve ha támaszkodik valamin, az is terheli őt?Pl. mászóhengeren..Ismétlem, percekre nem hagynám így, meg egyébként is eldőlne még...:)Gyakoroljak vele, vagy ne? Mondjuk ha elvinném gyógytornára, ott is ilyesmi feladatokat adnának szerintem,mert a videón is gyógytornász szerepel..
2013. febr. 3. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:

tedd le a földre és amit itt magától csinál azt mindent szabad neki.

Elsö lányom 8 hósan ült fel, pont átlagosan. A második lányom most 7 hós és már próbál ülni.


Pl felhúzza magát egy játék dobozon majd kicsúsztak a lábai és ülésbe dölt, ahol megtartotta pár percig a hátát a fal. Aztán lecsúszott. Ezt magától csinálta, senki nem segített neki, és iszonyat boldog volt miatta. Tegnap meg négykézlábból annyira felemelte a popóját hogy a végén kidobta oldalra és már ült is amit kb félpercig tudott megtartani.

Még olyat szoktam csinálni, de nagyon ritkán, hogy megültetem, és hagyom eldölni. nem támasztom ki, csak megmutatom hogy van ilyen. Persze hogy a fejét ne verje be.

Szerintem nem csak fizikailag fontos hogy ne támasszuk ki és ne ültessük a gyereket túl korán, hanem lelkileg is. Azzal hogy maga éri el hogy egyedül fel tud ülni egy óriási élményt adunk neki, ahol már az önállóságra tanítjuk vele. Büszke magára, hogy képes ilyet megtenni, és ösztönzi hogy további dolgokat is egyedül érjen el.


nagylányom 2,5 éves és telejsen önálló, de elfogad segítséget. 14 hós kora óta önállóan eszik, de ha felajánlom hogy a joghurt alját kikaparom akkor elfogadja. Egyedül öltözik és vetközik. Egyedül megy wc-re nem szól elmegy, lehuzza a wc-t és lekapcsolja a villanyt.Ezt mind ö akarja egyedül csinálni, és szuperül csinálja.

2013. febr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg egy 9hónapost már simán lehet ültetni. Magától az én fiam se ült föl még ennyi idősen, de etetésnél, ölben, stb. mindig normál ülő pozícióban volt, és simán megült egyedül a földön, csak a felülésben kellett neki sokáig segíteni. Arra várhatsz, h tök egyedül mikor jön rá, h hogyan kell felülni.

Nem azt mondom, h egyből órákig ültesd, de gyakoroltatni SZERINTEM kell vele, ha eredményt akarsz látni. Ennyi idősen már álltatni is szokták őket!

2013. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 9 hónaposan már lehet ültetni rövid időkre, ha stabilan ül, pl öledben mindenképp. Amikor dokihoz megyünk is alap, hogy az ölemben ül, úgy vizsgálja meg már 5-6 hónapos kora óta...


De szerintem nem kell vele gyakorolni, ha egyébként szépen hala d a mozgásfejlődéssel, akkor ez is menni fog neki. Eygébként az én lányom a 9 hónapot már bőven betöltötte, amikor felült, pedig már hónapok óta oldalt fekve, megtámasztotta a kezét, és a védőnő mondta, hogy már igazából csak ki kellene nyújtani a kezét és fel tudna ülni. Viszont én is láttam ezt a videót, és megpróbáltam megmutatni neki, nem sok haszna volt. Aztán egyik napról a másikra felállt a kanapé mellett, pár óra múlva meg felült :) Először bénácskán, de pár nap alatt tökélyre fejlesztette a technikát, megy neki oldalról is hogy felhúzózkodik, meg hogy mászó pózból kiül oldalra.


Úgyhogy szerintem haladnak ők a maguk tempójában, nem szabad siettetni, menni fog az, nyugi! :)

2013. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon pici időre lehet, de tényleg keveset!

Az ülés is egy agyi érés. Azért nem ül, mert még nem ért meg rá, ezt nem szabad erőltetni, ki kell várni!

2013. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2013. febr. 3. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!