Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babamasszázs tényleg annyira...

Babamasszázs tényleg annyira jó, hogy segít a babának ellazulni és éjszaka sokkal jobban alszik?

Figyelt kérdés

Hol találok róla valmait,hogyan kell csinálni??

Hátha beválna a babámnál,aki 21 hetes,és nem kelne minden éjszaka 5-10 alkalommal


2013. febr. 3. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, youtube-on van egy pár video...De ha simán átgyúrod a lábait, vádli, comb, talp, majd talpkörzés, utána poci óramut.járásával megegyezően, karok, majd tenyér, végül hasra fordítod, és átnyomkodod a nyakát, vállát,hátát a gerinc mellett, úgy ahogy te érzed, akkor is el fog lazulni:) Nálunk beválik, masszázs után öltözés, és alvás:)
2013. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha kuldesz priviben mailcimet elkuldom a papirokat amit kaptunk, en jartam babamasszazs tanfolyamra. Az ellazulasban nem tudom mennyire segit, nincs osszehasonlitasi alapom, mert en elejetol fogva masziroztam, es nekem csak enni kelt fel es aludt is tovabb, de nagyon erossiti a baba-mama, vagy a baba-maszirozo szemely kozti kapcsolatot. Nalunk apuka is maszirozott
2013. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a masszírozás komoly dolog. Én szaktudás nélkül nem alkalmaznék ilyet a babámnál. Keress hozzáértő személyt aki megtanítja, megmutatja a mikéntjét.
2013. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=w9iWELq_eVw


Én ebből a videoból vettem át a fogásokat,nyugtatja is a kisfiamat véleményem szerint (bár azt csak ő érzi biztosra),de sokkal jobban alszik és a pocakja sem fáj.. :)

De kinél mennyire hasznos :)

2013. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Kedves 3.válaszoló, én még nem hallottam olyan esetet ahol a masszázs ártott volna a babának..Te igen? Nyilván nem durván kell csinálni, hanem szépen finoman, és a visszajelzéseiből úgy is látod, hogy élvezi-e vagy sem....Egy általános átgyúrás a nap végén nyugtató, lazító hatással bír, segít a letapadt izmok átmozgatásában, és erősíti a testtudatot, ami a mozgásfejlődésnél nagyon fontos...Azért nem kell szerintem mindentől megijedni:)
2013. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikortól lehet masszírozni egy babát? Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak nagyon megfogott az ötlet! Az én kislányom 2,5 hónapos. Csak olajjal érdemes masszírozni?
2013. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ha hagyja, akkor nyugodtan:)6 hetes korig inkább simogatni szoktak, utána lehet masszírozni is... Az arcukat általában nem szeretik, de az nem is hangzott itt el...Én gabi testápolóval masszírozom, de az csak 3 hós kórtól használható...Itt is vannak jó ötletek, bár elég hosszú:

http://www.youtube.com/watch?v=w9iWELq_eVw

2013. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen ( 6-os vagyok )a video szupi. Azt hiszem meg is próbálom hátha tetszik neki.
2013. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam elég hasfájós volt és a védőnőm adott egy kis könyvet a babamasszázsról és mutatott is belőle néhány fajtát.Nekünk nagyon bejött fürdésnél mindig átmasszíroztam finoman,meg ha fájt a hasa arra nagyon jó volt neki.Kérdezd meg hátha ő is tud adni ilyen könyvecskét.
2013. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy közbekérdezek, mikor érdemes a masszírozást csinálni, kell hozzá vmilyen olaj,ha igen milyen érdemes venni? Köszi
2013. febr. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!