Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs segítesége...

Akinek nincs segítesége (anyukája, anyós, bárki), annak mikor volt könnyebb a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mikor tudtatok újra a párotokkal eljárni kettesben, vagy mikor könnyebbültetek meg és lélegeztetek fel kicsit? Baby sitter van, de a lányomra nem vigyáz sűrűn. Így napközben nem tudom ráhagyni, azért meg nem fogok neki fizetni heti 1-2 alkalommal, h a lányom megszokja és mellettem itt legyen vele. Tanács, megnyugtatás, h lesz jobb is egyszer!!! Annyira elszomorodok,ha látok, találkozok olyannal akinek van segítsége, és anyukája, anyósa tud vigyázni legalább heti 1× a gyerekére! Jah és babám 1 éves lesz.
2013. febr. 3. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor megtanulnak járni, elkezdik a nagyobb teret felfedezni, akkor már könnyebb, mert lefoglalja magát. Ha akadály és veszélymentesíted a lakást, amennyire csak lehetséges, akkor már jobban elfoglalja tényleg magát. Amikor még nagyobb, akkor már sokkal többet megért. Amikor pedig elkezd beszélni, akkor meg már még sokkal könnyebb. Meg tudja mondani, mit kér enni, mije fáj, mit szeretne csinálni és nem neked kell kitalálni. Ha figyelsz a következetességre és elég türelmes vagy úgy alapvetően, akkor pedig hisztiből sem lesz sok.

A fiúnknál 1 éves kor után lett mindig és mindig sokkal könnyebb, most lesz majd 2 és fél éves, de én már nem panaszkodom, mert nincs nagyon miért. Tényleg könnyebb, mint mikor pár hónapos volt.

2013. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kulfoldon elek, 3-an vagyunk, en a parom, meg a lanyunk. Lanyunk 2.5 eves. 2000km-re vannak a rokonok, evente 2 hetre megyunk haza. Nincs segitsegunk. Mi meg sajnos nem ertunk oda, hogy eljarhassunk kettesben, de szerintem jo darabig meg nem is fogunk. Igazabol amugy se lenne ra idonk, de szerencsere nem is nagyon vagyunk eljarosak. Meg most anyagilag se tehetnenk meg. Viszont tudom, nalunk mi lesz a megoldas. Sajnos szombatonkent mind a ketten dolgozunk parommal. En kotelezo jelleggel, mert kedtol szombatig dolgozok, parom meg ha nagyon nem lenne vigyazo, akkor nem dolgozna, de szinte neki is kotelezo.

Barat csalad lanya 16 eves, eppen gyermekgondozast tanul:D Egy kis zsebpenzert vigyaz ra minden szombaton delelott, mert csak 12-13-oraig kell vigyazni ra. Ha majd el akarunk menni valahova, ot fogom megkerni, hogy vigyazzon ra. Mikor kerdeztem tole, hogy vigyazna e a lanyomra szombatonkent, orommel mondott igent, hiszen gyakorol, s meg fizetek is erte, pont akart valamit keresni, hogy szerezzen zsebpenzt.

Mashogy nem lehet megoldani, fizetned kell, ha nincs rokon. Leghamarabb 12 evesen hagynam otthon magara par orara, ha nagyon felelossegteljes, ha megbizhatok benne (hogy nem gyujtja magara a hazat)

Nehez segitseg nelkul, de meg lehet szokni. Jo lenne nekunk is, ha legalabb havonta egyszer par orara mentesulnenk alola, par orara elfelejthetnenk, hogy szulok is vagyunk, de hat ez van.:D 2 honapja tudtuk elerni, hogy ne 10 orakor fekudjon le, most mar 8-kor fekszik, igy egy kicsit jut idonk egymasra. Reggel, ha nem kell menni bolcsibe, feszt felebred 6-kor, igy meg az egyetlen egy napon a heten se romantikazhatunk reggel. Az en lanyom meg nem beszel folyekonyan, a ketnyelvuseg miatt is lehet szerintem. De azert mar egesz jol elmondja, hogy mi faj, mire van szuksege. Most tervezzuk a kistesot. Egy kicsit remenykedek abban, hogy 3-5 ev mulva mar lefoglaljak egymast, s talan neha magunkra is jut majd ido (2 testverrel nottem fel, mi elvoltunk mindig, nem nagyon nyaggattuk a szuleinket:D) Majdcsak konnyebb lesz:D

2013. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!