Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem érti anyós, hogy ne...

Miért nem érti anyós, hogy ne etesse össze-vissza?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám, és anyósáknál ebédeltünk tegnap. Én a kicsit külön megetettem, majd mikor mi ettünk anyós elkezdett mindenfélét adni neki, pl. pörköltből, rántott húsból, süteményből, csokiból stb. Hiába mondtam, hogy ne adjon, egyrészt azért is mert akkor lakott jól, másrészt meg nem kifejezetten neki valók ezek még. Azt mondta fejezzem be, pont a kicsi ne kapjon ilyen finomságokat!? A páromnak is hiába mondtam, azt mondta hagyjam az anyját. Délután is össze-vissza adott neki mindent megint. De ha átjön hozzánk, ugyanez van. Mindig piszkál minek főzök külön a kicsinek. Hiába mondom hogy ez az én dolgom. Sőt most már a párom is átvette az anyjától ezt a szokást, és ő is össze-vissza etetné. Azt mondja én vagyok túl szigorú! :(
2012. dec. 10. 12:06
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Úgy érzem semmibe veszik az én véleményemet és az akaratomat! Mit csináljak?
2012. dec. 10. 12:07
 2/27 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is hasonló de ha mondom hogy nem akkor nem. Legalább is elöttem nem.
2012. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
A mama igyis ugyis mindig tömni fogja én emlékszem az én mamám is ezt csinálta velem. anyu meg nem engedte ezt meg az pl: cola, chips mikkor nagyobb voltam
2012. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én csak azt mondom, hogy ne hagyd magad. Ha te úgy gondolod ahogy, akkor azt tartsák tiszteletbe. Rá ér még az a pici"vackokat"enni. Én is úgy gondoltam, hogy még ilyenkor azért nem feltétlen kell a mi kajánkat ennie. Nem vagyok parás, de azért még is. Szerintem mondd nekik, hogy a te kisgyermekedet úgy eteted ahogy te jónak látod és légyszi ne szóljanak bele. Majd, ha akkora lesz és mamáéknál lesz majd adnak neki ilyeneket is. Kitartás!!!!
2012. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Alig egy éves lányomat anyura bíztuk. Mire visszaértünk anyu közölte, hogy lányomnak nagyon bejött a töpörtyű és a szalonna, meg a kovászos uborka...:)

Akkor, ott fel tudtam volna robbanni. Most már nem. Ritkán van ilyen, hogy furcsa dolgokkal tömheti, úgyhogy remélem nem fog ártani a gyereknek.

Persze beszélgettem anyuval, és megkértem, hogy próbálja kontrollálni magát, de nem sok sikerrel. Ő ezt látja jónak, mert szerinte én 8 hónaposan csak füstölt sonkát ettem, és lám itt vagyok...

Hát mit mondjak, van köztünk némi korosztályos véleménykülönbség, de már nem kattogok rajta. Őrült nagy kárt nem tud és nem is akar tenni az unokájában.


Nálatok egy dolgot nem értek, hogy párod miért nem áll ki melletted. Vele beszélgess első sorban erről, és próbáld meggyőzni. Tudom nem lesz könnyű, de a pároddal kellene első körben egy véleményre jutnotok.

Kitartást!

Hamarosan nagyobb lesz a gyerkőc és könnyebb lesz ez a kérdés.

2012. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Az előttem szólók azt írták ne szóljanak bele. Hát azért ez nem ilyen egyszerű, mert anyós köteles tiszteletben tartani a Te kérésedet, viszont a férjednek ugyanolyan joga van ellátni és etetni a gyerekét, mint neked. Én Őt sokkal problémásabbnak látom ilyen szempontból, mint anyósodat. Főleg azért mert nem melletted áll, hanem az anyukája mellett, de ez egy másik kérdés lenne.

Szerintem a férjeddel beszélgess el, adj neki olvasnivalót a hozzátáplálásról. Gondolom Ő sem akar rosszat a saját gyerekének. Ha Őt meggyőzöd akkor anyóssal sem lesz gond, mert a férjed is melléd áll.

Sok sikert. Tudom, nem lesz egyszerű, de minél hamarabb állj a sarkadra, mert a fejedre nőnek.

2012. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%
7 hónaposan semmi baja nem lesz egy pár falat "felnőtt ételtől", a nagymamáknak meg az a dolguk, hogy kényeztessék az unokájukat.
2012. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%
Azért 1 egy évesnek már nem lesz baja a töpörtyűtől meg az uborkától,kisfiam már 10 hónaposan csemege uborkát evett imádta.Én nem vagyok szívbajos,nem is voltam szóval volt amit betartottam volt amit nem,külön kértem a férjem mindig szóljon kedves anyukájának és mamájának mivel nem igazán érdekelte őket ha én kértem hogy ne adjanak semmit a fiamnak,már megetettem vagy ha akarta etethette az anyós,de ilyen köztes nasik ne legyenek,egész jól megértették bár volt pár próbálkozás pl 9 hónapos volt hurkát meg agyon porcukrozott hájas süteményt akartak neki adni,mondtam hogy oké laza vagyok de nem terheljük meg a gyomrát ilyenekkel.Aztán olyan is volt hogy fogalmam sme volt pelus cserénél 1,5 éves kisfiam pelenkája miért van tele csemege kukoricával mikor én nem adok,mert még egy orvos rokonunk felhívta a fogyelmem hogy 2,5-3 éves kor alatt ne adjak,mert a felnőtt szervezet sem tudja megemészteni és nem tenne jót a gyomrának,kiderült a dédi úgy gondolta jó ötlet megtömni csemege kukoricával a fiam.Hát nem mindig elkerülhetőek ezek a dolgok,szerencsére apukám és anyukám tisztában vannak vele,hogy mi való egy 1 év alattinak és tudják a hurka,kolbász,szalonna nem tartozik bele.
2012. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
22%

"Alig egy éves lányomat anyura bíztuk. Mire visszaértünk anyu közölte, hogy lányomnak nagyon bejött a töpörtyű és a szalonna, meg a kovászos uborka...:) "


Semi baja nem lesz tőle, nekem is már mindenevők voltak a lányok egy évesen, a szalonnát, disznósajtot, és minden ilyen "nem gyereknek valót" imádják /legalább nem lesznek kákabélű plázapitsák/.

2012. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

7 hónaposan semmi baja nem lesz egy pár falat "felnőtt ételtől",


Lehet hogy nem lesz semmi baja, DE!! ha egyszer megkérem hogy ne adjon neki, mert most evett akkor miért nem érti. Egyébként is mint írtam nem egy pár falatot adott, hanem mindent össze-vissza. Egyébként nem gondolnám hogy a sütemény meg a csoki neki való lenne!

2012. dec. 10. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!