Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem képes végig aludni...

Miért nem képes végig aludni az éjszakát?

Figyelt kérdés

15 hónapos kislányom még 1 éjszakát sem aludt végig.

Van már 8 foga, szopizik még, de este 6 körül vacsorázik rendes kaját, és nem keveset.Aztán fél 8 körül még szopizik is.

Egyedül alszik el , nem szopizás közben.Általában 11 körül már ébred, aztán 1-2 óra felé és még hajnalban 5-6 körül.

Ha megszoptatom eszik egy keveset és alszik tovább.Próbáltuk már a sírni hagyást is de akár órákig is képes sírni.

Van egy 3 évesünk is és azt sem akarom, h ő felébredjen a tesó sírására.

Mit csináljunk, h végre aludjon?Már annak is örülnék, ha először csak hajnalban ébredne, nagyon fáradt vagyok már.


2013. febr. 4. 21:43
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
Vannak ilyen babák.Első gyermekem 3 éves koráig nem aludta végig az éjszakát.... Kitartás.
2013. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na neeee.Azért bízom benne, h hamarabb eljön az az éjszaka.
2013. febr. 4. 21:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán ha majd nem szopik átalussza. Legalábbis van akinél így volt. Az én nagyobbik gyerekem 4,5 éves és még alig aludt át néhány éjszakát, bár már régóta csak egyszer kel, utána mellém fekszik. Hozzászoktam. A kisebbik 4 hónapos, ő is ébred 1-2-3 alkalommal. Mivel itthon vagyok alszok nappal is a kicsivel.
2013. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam az ikerfiaimmal. És nekik is ott volt a nagytesó, akit nem akartam hogy ébresszenek, meg hát ugye az ikertestvér is, szóval jobb ha egyet elcsitítok, mint hogy 3 legyen ébren....szoptattam, ott aludtam köztük....most 2,5 évesek, és már csak 1-2szer ébrednek fejenként éjjelente, van hogy az ágyuk mellett fekszem, van hogy az ágyukban épp az aktuális ébredő mellett. Már csak arra vágynak, hogy fogják a kezem, vagy összebújjunk, úgy aludjunk. Ez be is vált úgy ahogy, mert így én is aludtam, alszok. 17 hós korukig szopiztak.


Az elmúlt hónapban már néha hol egyik hol másik átaludta az éjszakát, de hogy mindkettő ugyanakkor tette volna, az csak egyszer fordult elő.


Kitartás!

2013. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
fiam sajnos 3 éves koráig felkelt, 2x 2 dl tejért....nagyon kivoltam, dolgozni jártam. Nem találtam rá megoldást sajnos. aztán mikor elkoltoztunk, abbamaradt, nem tudom, van - e osszefuggés;)
2013. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát már hamarabb le kellett volna szoktatni a szopizásról, nekem most 4,5 hónapos a babám de már 2 hónapja csak cumit kapott éjszaka, most már végig alussza az éjszakát de ha fel is ébred csak hátról hasra vagy hasról hátra fordítom odaadom a cumit és alszik tovább, soha nem hagytam hogy sírjon egyedül de azt hagytam hogy sírjon a vállamon (én ültem egy fotelban- nem ácsorogtam), így nem veszíti el a bizalmat viszont nem ő irányít ha megnyugszik max fél percig tartom még és már megy is az ágyba.. néha meg kellett ismételni egyszer kétszer de utána már rájött hogy nem éri meg .. nem jó üzlet.... Sajnos ilyen nagy korban akár két hétbe is telhet hogy leszokjon róla... Sok sikert...


A suttogó mindent megold című könyvet (ez a 3.könyv) tudom ajánlani, bár hamarabb kellett volna bevezetni valami rendszert amíg még pici volt de azért hátha segít!!!)

2013. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Van már egy nagyobb gyerkőcöm, tehát van egy kis tapasztalatom.Nála működött , hogy leszoktassam az éjszakai evésről, 1 évesen végig is aludta az éjaszakát. De ebből is látszik, h mennyire nem egyformák a gyerekek, mert ez most a kicsinél nem sikerül.Ezért is fordultam hozzátok, h hátha tud valaki valami jó tanácsot adni.

Többieknek köszönöm a biztatást!Egyszer csak eljön a pillanat.

2013. febr. 5. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!