Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívesen fotózzátok babátokat?

Szívesen fotózzátok babátokat?

Figyelt kérdés

Én anno szívesen fotóztam magamat, kiválasztottam kb 20 közül egy szép képet és feltöltöttem mondjuk akkor még iwiw-re. Szívesen fotóznám a kisgyerekemet, aki egy éves és küldeném el a képet a rokonoknak, de egyszerűen nem tudom, mert elmászik, macerás. Ti is így vagytok vele? Mire felöltöztetem szép ruhába, letörlöm a nyálát, leültetem az adott helyre, megfésülöm, megint letörlöm a nyálát, megint összekócolta magát, lehetetlen vállalkozás :) Pedig vannak egyszerű képek, mellékelek is egyet, amit nem lenne nehéz összehozni, kedvem is van hozzá, de lehetetlen. Anyukák, ti is így vagytok ezzel? Aztán maradnak a sima hétköznapi képek.


[link]


2013. febr. 6. 19:58
 1/10 A kérdező kommentje:
ha konkrétan ilyen képet szeretnék készíteni róla, az úgy nézne ki, hogy felöltöztetem először. utál öltözni, az 5 perc sikogatás lenne. Megfésülöm, addig ő kifolyatja a nyálát a blúzára. Letöröljük, elmászik. Visszateszem, lefotózom innen onnan, max 5-6 kép készül. Tuti az 5-6 képből 3-on csukva van a szeme, kettőn folyik a nyála :)
2013. febr. 6. 20:04
 2/10 anonim ***** válasza:

Én igyekszem, úgy sincs jobb dolgom itthon, és imádom öltöztetni:)

Lesem a gyereket, fényképező kéznél, és igen, csinálok 20 képet, amiből választok 2-őt... ami szép, és azt rakom ki.

2013. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spec nem tetszenek az ilyen megszerkeztett képek. Agusztus ota keszitettem 25 000 képet ebből a fele használhatatlan. A többi ugymond tökéletes pillanat kép. 3gyermekem van.
2013. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok beállított kép párti, inkább az életszagú fotókat szeretem. 2,5 éves a fiam, rengeteg kép készült róla, de egyik sem volt beállítva. Persze folyton bemordult, úgyhogy a képek egy része elmosódott lett, most inkább simán csak kisétál a képről, hogy megnézze a fotót. És csodálkozik, mikor mondom neki, hogy még nincs kész, mert nem maradsz nyugton. Utána már ugrott a kép, mert azt a pillanatot beállítás nem adja vissza.
2013. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
nekem sem tetszenek ezek a nagyon műképek, de normál körülmények közötti pillanatképet szívesen csinálok, persze a sok ficergés-bemozdulás miatt 20ból egy lesz éles, és még az sem feltétlen tetszik :)
2013. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kutyákat fotózok ,így a saját 1 évesem ,nem okoz gondot. Nem szeretem külön öltöztetgetni, tiszta szép ruhában van mindig nem a csicsáról kell kép.
2013. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon édes ez a kép, de a legjobbak azok, amik spontán készülnek.

Én mindig a beállított fotóimat gyűlöltem legjobban, mert tényleg azokon néztem ki leghülyébben. A spontánok között azért volt 1-2 elfogadható, még akkor is, ha anno még csak hagyományos fényképező volt, tehát max. 2 kockát pazaroltak rá, hogy ugyanazt fotózzák, ma meg a digitálissal annyit próbálkozol, amennyit akarsz.

2013. febr. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én imádom fotózni a gyerekem..:)

Mikor kigondolok valami jó dolgot,legalább harminc fotót kell csinálnom,hogy 4-5 sikerüljön:)

Mivel én is így szoktam járni mint te:)..kócos lesz,nyálas,izeg-mozog:)

Aztán van tök jó képszerkesztőm,azt a 4-5 jól sikerült fotót kijavítgatom,és örülök,hogy ennyi is sikerült:)

2013. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős a babátok,de az én 5,5hónaposomat jól le lehet fényképezni.Jó tudom ő még nem mászik ki a képből,viszont rúg-vág,de mikor meglátja a gépet akkor addig megáll.Imádja ha fotózom,màr van vagy 3000képünk róla.
2013. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éveseim vannak, hármasikrek. Amikor picik voltak, úgy 7-8 hónapos korig, még egész jól lehetett őket fotózni, simán tudtam mind a 3-ról közös jó és éles képeket csinálni. Nekünk is készült több ezer kép, minden hónapban a szülinap fordulónapon megörökítettük a nagy dátumot :-) Na, amikor megindult náluk a mozgás, akkor minden megváltozott. Most már annak is örülök, ha egyenként tudok róluk normális képeket csinálni. Folyton izegnek-mozognak, ráadásul a kisfiam rá is van kattanva a fényképezőgépre, ha meglátja, inkább ő szeretné kipróbálni. Legutóbb nyár végén készült róluk egy igazán jó sorozat, de akkor a játszótéren a hintában ültek, így nem tudtak elfutni. A karácsonyi és a 2. szülinapi képek sem lettek valami fényesek. Az is plusz nehézség, hogy ilyenkor télen a beltéri képekhez, legalábbis a mi lakásunkban nincs elég természetes fény. A bevakuzott képeket nem igazán kedvelem.

A nagyon beállított, műtermi, photoshoppolt képek nekem nem nagyon jönnek be. Én a szabadtéren, természetben készült fotókat szeretem a legjobban, szerintem ott a legjobbak a színek és a fények.

2013. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!