Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megbízható, rugalmas bébiszitt...

Megbízható, rugalmas bébiszittert hol keressek kisbabám mellé? Idegent eddig nem akartam a féléves babám mellé, de úgy néz ki, hogy ez egy biztosabb megoldás, mintha a családtagok váltogatnák egymást, ill. szakember talán jobb lenne.

Figyelt kérdés

Az mennyire normális dolog, hogyha valaki családon belül felajánlotta, hogy eljönne bébiszitterkedni, de azt akarja, hogy vigyem át hozzá a babát (közel van), és pénzért vállalná el úgy, hogy nem teljesen a babára koncentrálna..?

Gondolom közben megcsinálná a házimunkát is.


Ill. ahol nézegettem hirdetéseket volt aki mozgásfejlődési problémákban otthon van, így ha gond lenne nálunk, akkor nem kéne még a babát pluszban elvinni pénzért. Sőt, házimunkát is szoktak vállalni. Tehát több szolgáltatást nyújt,mint a családtag.



2013. febr. 7. 23:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hat egy fel eves gyerekkel nem sokat kell napközben foglalkozni, miért ne végezhetnek otthon a dolgát? Gondolod, hogy a bebiszitter, aki majd nálatok vigyáz a gyerekre, csak vele fog foglalkozni? Nyilván lefoglalja magat valamivel.
2013. febr. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem bíznám a rokonra. Nem tudom milyen közeli rokon ez, de ahogy írta is valaki az szarrágás. Pénzt kér és akkor még én cuccoljak, na, ne!!! Nekem ez gyomorforgató. Keressen magának más pénzforrást, ne ezt!!
2013. febr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

még nem döntöttem el, sőt egyre bizonytalanabb vagyok. :(

próbálok valami megoldást találni.

2013. febr. 8. 07:36
 14/23 A kérdező kommentje:

én azt gondolom, hogy szerintem lehet egy fél éves babával már foglalkozni, és nem a semmire szeretnék óránként egy ezrest kifizetni. :)

de lehet, hogy én vagyok csak ezzel így..

2013. febr. 8. 07:37
 15/23 A kérdező kommentje:

vér szerinti rokon. nem voltunk eddig napi kapcsolatban, még amikor terhes voltam, akkor ígérte meg, hogy segít majd, most is jön velem és a babával vizsgálatokra.

szóba jött a gyerekfelügyelet, kértem, hogy nézzen körbe az ismeretségi körében hátha lenne valaki. aztán hívtak, hogy magukra gondoltak.

ingyen nem is várnám el, de nekem furcsa, hogy ennyire nem akarnak még látogatóba sem átjönni, ráadásul nekik kéne ott egy babaszobát berendezni. vagy nekem kéne járókát is vinnem? :D

2013. febr. 8. 07:39
 16/23 anonim ***** válasza:

13

Hát én nem tudom, te nevelsz-e vagy neveltél-e valaha gyereket, de hogy egy fél évessel nem kell sokat foglalkozni napközben?

Épp ilyenkor kell a legtöbbet foglalkozni vele, csomó dolgot most alapozol meg, most nyílik a kis értelme, most kezdi minden érdekelni, most kezd robbanásszerűen fejlődni mozgás terén, most kezdi el figyelni az anyanyelvét és próbálgatni az első hangokat, szótagokat, és SZERINTED nem kell vele foglalkozni? Hát kíváncsi lennék, neked milyen gyereked van!

2013. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
én is azt gondolom, hogy foglalkozni kell vele, nem is keveset. a semmiért meg nem fogok fizetni, hogy valaki kényelmesen magával legyen elfoglalva. :)
2013. febr. 8. 09:28
 18/23 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél amúgy baby sittert? Ha jól olvasom, akkor délelőtt baby sitter vigyázna a kicsire és délután pedig a nagyi? DE mikor lennél Vele Te és az Apuci? Nem félsz, hogy ha valaki nagyon jól foglalkozik majd Vele, jobban akar hozzá menni és nem örül majd Neked? :( Ha munka miatt fogadnál fel valakit, az is sok pénz, miért nem vállalsz részidő munkát és akkor többet lehetnél a kicsivel. Nem sajnálod az idődet, amit nem Vele töltesz? :(( Nekem meg szakadna a szívem, ha naponta órákat lenne mással a babám. Most 8 hónapos. :)
2013. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

20

Ne buzeráld már, most komolyan, szerintem minden anya kicsit összeomlik, ha kevés időt tölthet a babájával (jó, vannak kivételek). Szerintem jobban megéri neki még így is dolgozni, mint nyavalyás gyesből vagy gyedből tengeni-lengeni, mert azt mind tudjuk, hogy az aprópénz. Én is dolgozok a kicsi mellett, de csak akkor, amikor alszik, vagy Apájával van, de hidd el, szívesebben nézném még akár simán csak azt is, ahogy alszik, csak vele lehessek, mint, hogy pénzt hajhásszak, de a gyes+a férjem fizetése nem elég, ha megfeszülünk sem.

Biztos nem szórakozásból indult el dolgozni, ha így lenne, szerintem az sem érdekelné ennyire, kire bízza.

2013. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
21 vagyok megint, engem anyám fél évesen adott bölcsibe, neki is muszáj volt dolgoznia, pedig mi akkor a nagyszülőkkel laktunk, igaz, ők is dolgoztak, de a mamám műszakban, a papám meg este, meg lehetett volna oldani, ha akarták volna. De azt hiszem, az én esetemben jobb volt így.
2013. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!