Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatom 6hetes babámnak az új...

Adhatom 6hetes babámnak az új fajta Babuline Gripe Watert?

Figyelt kérdés
azt a fajtát kértem a gyógyszertárban ami egy hónapos kortól adható, megvettem és itthon olvasom hogy erre az van írva 3éves kortól

#gripe
2013. febr. 8. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

NEM! Az tényleg 3 éves kortól van, és nem ugyanaz, mint a hasfájásra való Woodwards Gripe water (az adható egy hónapos kortól).

A babuline-ban teljesen más van, nem véletlenül van rá írva, hogy 3 éves kortól!


A normál gripe watert itthon nem lehet kapni.

2013. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát, én nem adnám, bár most néztem a neten, hogy elvileg lehet adni 1-6 hónapos babáknak is egy teáskanállal: [link]
2013. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mentol van benne, az pedig TILOS adni ilyen piciknek. A legzesevel lehet gond tole.
2013. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem! Mentol van benne,ami pici babáknál légzéskimaradást okozhat.
2013. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi akkor megyek vissza a balhézni a gyógyszertárba
2013. febr. 8. 13:37
 6/11 A kérdező kommentje:
visszamentem a gyógyszertárba és ott két gyógyszerész is azt mondta hogy adhatom neki mert, ez ugyanaz mint a régi Gripe water csak az új forgalmazó rosszul fordított tájékoztatót mellékel hozzá. Kaptam egy eredeti angol és egy javított fordítású papírt is. Az eredeti angolban tényleg benne van hogy egy hónapos kortól adható.
2013. febr. 9. 15:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Hm... Hol van ez a gyógyszertár?
2013. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hülyeséget mondtak, nem ugyanaz, hogy is lenne, amikor nem is ugyanazok gyártják? AZ egyik angol, a másik meg indiai. Amikor a forgalmazó beszüntette a woodwarts féle gripe water forgalmazását, egyből előkerült a babuline féle, amit szigorúan 3 év felett lehetett adni. Mivel akkor már a kutyának sem kell, gyorsan kitalálták, hogy lehet egy hónaposnak is. Na persze. És a régiben nem volt mentol (a woodwarts félében), ebben meg van. És mentolt tilos csecsemőnek adni, hiszen ismert, hogy a mentol légzésmegállást okozhat egyes esetekben, ennek a megelőzésére, csak az egy évesnél nagyobb gyerekeknek szabad pl. mentateát adni. Gratulálok a gyógyszertárnak.


Ettől függetlenül ha akarod, add neki. Én biztosan nem adnám, tekintve, hogy 5ml-ben fél grammnyi mentol van. Az nagyon sok.

2013. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, és alkohol is van benne.

Javaslom, ezt itt pl. olvasd el:

[link]

2013. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ebben biztos nincs alkohol...
2013. febr. 10. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!