Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen lehet először...

Mennyi idősen lehet először banánt adni a babáknak? Mennyivel célszerű először kísérletezni a hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Fél évesen már lehet adni. Egyre vigyázz:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy inkább ne is adjak neki 1 éves koráig. Mert állítólag legújabb felfedezés, hogy a banán apró magvai keresztreakcióba lépnek a parlagfűvel és allergiát okoz. Én azért adtam neki, de a közepéből kikapartam a magokat. Vagy adj neki üvegest, abban sincs. Először csak pár falatot, mint bármi mást.

2009. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel én 4 hónapos kortól táplálok hozzá, már az első pár gyümölcs után (alma-barack) adok, kb 5 hónapos korától. A keresztallergia sajnos mástól is előjöhet, nem tudom, hogy lehet elkerülni, például a nyers répától is lehet, pedig annak nincs is magja...
2009. szept. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan a banánnal! Az én kisfiam először kihányta, így vártam vele sokat, mire újra kapta. Inkább üvege bébiételben adtam. Most a kicsim bár már 8 hónapos, még nem adtam neki, annyi más friss gyümölcs van, aminek szezonja van, inkább azokat etetem. A banánnal várok még, ráérek télen, amikor kevesebb a gyümölcs. Most lehet adni: almát, körtét, barackot, szilvát. Nálunk bejön még a fagyasztott megy is.
2009. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg 7 hónapos kortól lehet adni banánt a babának, de eleinte keveset, mert megfogja a hasát. Én barackot, szilvát, a savanyúbb almát édesítem vele cukor helyett.
2009. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!