Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alusza át az éjszakát?...

Mikor alusza át az éjszakát? Még csak 5hetesek multunk, de olyan fáraszto minden estém, minden 3orában eszik a babám.

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ez másfél évig tartott. Most kezdem összeszedni magam, 20 hónapos a lányom, tehát 2 hónapja tart az, hogy nem napi 4-5 órát alszom 2-3 részre osztva. Már nagyon rám fért, kezdtem teljesen kimerülni. Kitartás! Van, akinél már fél éves korban is rendeződik minden, a barátnőm kislánya pedig már egy hetesen is átaludta az éjszakát. Bízz benne, hogy a szerencsésebbek közé tartozol! Légy boldog, hogy jól eszik a babád, így szépen fejlődik. Az biztos, hogy minden nappal közelebb kerülsz ahhoz a naphoz, amikor majd tudsz jobban pihenni, de ne számolgasd vissza a napokat, élvezd ki minden percét annak, hogy ilyen picike, ez a kor nem jön vissza soha többet, most kell minél mélyebben átélnetek.
2009. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

15 hós a babám, van hogy hajnalban kér még tejet, de rendesen az éjszakákat kb 1 éves kora óta alussza át. Remélem nem keserítettelek el nagyon.Nekem az átalvás fél8-tól 6 ig van kb.

2009. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,ez egyre jobb lesz. Mi most vagyunk 12hetesek és 1hete alusszuk át az éjszakát.

Nálunk úgy volt,h mindig tovább-tovább húzta.De kitartás,remélhetőleg pár hét és vége. :)

2009. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia,


most 8 és fél hónapos, és még egyetlen éjszakát sem aludt végig. Most meg, hogy jön a foga...ne is kérdezd. :)

Amúgy egy idő után kicsit belejön az ember a nemalvásba is. Kitartást!

2009. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónaposan aludta át az éjjelt először anyatejes babám.

Az első 2 hónap borzalmas volt, még ha csak 3 óránként szopizott volna :(( de 2 óránként tette kb. a hasa is fájt, aludni alig tudtam a mellem is kikészült..azt hittem sose lesz vége.

De túléltük és olyan 3 hós korától teljesen megszoktam a darabokban alvást az éjjeli ébredést, azt hogy egyet mukkan már felriadok stb.

Az emberi szervezet csodákra képes :)

Kitartás neked is!!!

2009. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hónapos a kicsi lányom, most már alszik este 8-tól reggel 7-ig egyhuzamban, kb. két hete. De ez sem szentírás, van amikor fél kettőkor szólít, hogy enne, van, hogy 5-kor kel, változó, de a reggel 7-ig való alvás van túlsúlyban.

Abban teljesen egyet értek az előttem szólókkal, hogy képes a szervezet alkalmazkodni. Azelőtt ha nem volt meg a napi 9 órás alvásom egész nap hulla voltam, no ez megváltozott pikk pakk.

Egyébként sajnos független attól, hogy a babám alszik, én jó ha napi 5 órát alszom. Állandóan felébredek minden zajra, ha csak egyet kattan valami, már fent is vagyok és rettentő nehezen alszom vissza. Hát ez is az anyasággal jár. AZért amikor már éppen több lenne kettőnél a kialvatlánság, valahogy mindig adnak az égiek egy 7 órás alvást egyhuzamban... :))

2009. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, még 1-2 hét és vége az éjszakázásnak. Kislányom 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, szó szerint, tehát este 9-től reggel 7-8-ig alszik. Most 7 hónapos, és ezt a jó szokását máig megtartotta, kivéve, mikor kijött az első két foga, de az csak pár nap volt.
2009. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy legtöbb gyerek felkel elég sokáig. Ez lehet állandó (na azokat nem irigylem), de lehet időszakos. Az időszakos felkelésekre felkészülhetsz lelkileg, mert amikor mozgásbeli fejlődésben van a babád (forgás, kúszás-mászás, ülés, állás, járás), az is meg szokta zavarni őket, illetve a fogzás nagyon ludas ezügyben. Később nem azért szoktak kelni, hogy egyenek, hanem a fenti okok miatt. Mi is eléggé megszenvedtünk, volt olyan 3 hónapunk, amikor minden éjjel 15-20x kelt a kislányom (ez a forgás megtanulása környékén volt, illetve ekkor jött ki 4 foga is). Aztán amikor felállt, akkor is volt olyan, hogy ébredt, igaz 1x egy éjszaka, de bizony másfél-két órát ébren volt. Most jelenleg van 2-3 végigaludt éjszakája és ugyanennyi nem, de csak egyszer kel és kb. 20 perc alatt vissza is alszik (iszik és visszaringatjuk). Úgyhogy bocsi, hogy nem tudlak bíztatni, de szerintem sokan vannak hasonló helyzetben. De lehet, hogy Neked szerencséd lesz és nemsokára kitűnő alvó lesz a babád. 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi 1 évesek múltunk és még nem aludt egy éjszakát sem szopi nélkül.9től 6ig alszik, aztán szopi és alszik még 8ig.

Szóval kitartás, mi is 2-3 óránként szopiztunk kicsi korunkban éjjel nappal.

2009. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.Mi 8kor alszunk,éjfélkor kelünk,meg 3kor,meg 6kor.

Ha csak a 3orási már elmaradna én annak is örülnék.

2009. szept. 6. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!