Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy gyerek?

Mennyibe kerül egy gyerek?

Figyelt kérdés
A párommal nagyon szeretnénk már babát, de nem vagyok benne biztos, hogy elég jövedelmünk van kettőnknek arra, hogy tisztességgel vállalni tudjuk, megadjunk neki mindent. Azért kérdezem, mert az is elképzelhető, hogy túlzott összegekre gondolok, ami nem a valóságot tükrözi. Van lakásunk, helye lenne a babának, és nagyon szeretnénk is, de nem tudom, hogy gyed és a pár fizetése elég lenne-e
2013. febr. 11. 18:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%

Engem, mikor összegeket írok, állt. lepontoznak, mert nem használtan és nem rossz dolgokat vettem a lányomnak!

Szóval!

A dokival, szüléssel, gyerek cuccokkal, (úgy, h a babamérleget, légzésfigyelőt, kaptuk kölcsön) minden mást venni kellett volt 1 millió.

Doki alkalmanként 10ezer, szülés 100ezer, szülésznő 40ezer, szoba külön szobába voltam a SOTE2-n 10ezer/nap (4napot voltam)

Mikor hazajöttünk, rájöttünk, h kell még pár dolog és rájössz, h sok minden nem is kell... :)

Patika és tisztasági cucc, stb.. a gyereknek havonta 20ezer, ha tápszert kap, akkor 20ezer a tásper havonta, amikor megkezded a hozzátáplálást, akkor ha üveges kaja, akkor heti 10ezer, ha főzöl havi 5000ből is kijössz.

Havonta, ha veszel ruhát, játékot, az is kb. 20ezer alsó hangon. Én Tgyás-t 100ezer felett kaptam, majdnem mind a gyerekre és a saját (fodrász, kozmetikus, manikűr) ment el... A többit a párom (számla, kaja, stb...) A Gyed már kevesebb volt, az totál elmegy már csak a gyerekre, pedig főzök neki, nem üvegeset adok, mint az elején... 1 éves lesz, játékkal már nem nagyon halmozom el, mert nem nagyon érdekli, ruhát néha napján szoktam, most 2hónapja stagnál a méretünk, úgyhogy most ilyen kiadás nincs... Ill. átállok nemsokára, h napi 1×, majd tejital, napi másik sima tej, és 1,5évesen meg csak tej... nagyjából mindent leírtam! Jah és járunk ringatóra, játszóházba, van babatorna, de arra én nem szoktam, megyünk babás ismerőseimhez, akik jönnek is, tehát benzinre is költök rendesen, meg a foglalkozásokra is... szóval én mindig úgy voltam, h akkor legyen babám, ha még 1 önmagamat el tudnk tartani, minden gond nélkül! :)

2013. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

2 babóm van .Minden attól függ milyet veszel.

Babakelengye:ha normálisat veszel nem a legolcsobbat de ujjat akkor 150ezerből megvan

ha jó a használt is 80ezerből is ki lehet hozni

Ha mindenből hiper-szupert akarsz akkor 500ezer felett is lehet

Szerintem fölösleges külön szoba.Jobb ha többen vagytok egy szobába szülés után.Segíthettek egymásnak.

Fogadott orvosra mindenképp szükség van!100ezer kb


Miután megszületett kb havi 50ezer pampers pelussal,új ruhákkal,jó tápival.De barátnőmék 25ezer ból kihozzák olcsó pelus,olcsó tápi,turis/használt ruha .

Minden az igényektől függ.

2013. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

sterilizáló. 4500Ft(brendon)

mellszívó:12000Ft(brendon)

10 textil pelus: 3500Ft

sapi: 2000 Ft(brendon)

body: 15db 9000(tesco,c&a)

pulcsi: 5000(tesco)

rugi plüss: 5db 10010Ft(scamp)

rugi pamut: 9darab 11000Ft(tesco)

babakocsi: 34000 Ft(brendon)

autósülés: 20000 Ft( brendon)

pelus: 5000 Ft

Fejvédő:3000 Ft (ikea)

ágynemű huzat:2 darab 2500(ikea)

paplan: 4000Ft(ikea)

lepedő:4 darab 4000Ft(ikea)

kiságy matraccal: 11000Ft( ikea)

pléd:2 db 2200(ikea)

kabi,overál: 6000Ft

merev pelenkázó kiságyra:4400Ft (brendon)


Gyorsan össeírtam szerintem ezek kellenek kezdéshez.De ezek messze sem a legolcsobbak!!!Amiket 148710Ft

De van a brendonba hauck babakocsi :22ezerért is,autósülés 10ezer alatt,mellszívó 6 ezerért és még sorolhatnám az olcsóbbakat.

Viszont ha tényleg nem gond ha használt valami akkor fele ennyiért is megkaphatod.

2013. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat mindenkinek.
2013. febr. 11. 20:44
 15/23 anonim ***** válasza:
Jajj :) en nemtom h ti hol vasaroltatok be :) itt mar 500 ezer is elhangzott:) Nincs ekkora osszegbe de meg 300 ezerbe se ha nem ikreid lesznek. Utana havi szinten biztosan kell 30-40 ezer,meg akkor is ugy szamits ha egyik honapban 20-at koltesz, mert utana meg 60-at. Eleinte tobb a pelus, de utana meg jonnek a jatekok... utana hozzataplalsz, bebietelek,pepek. De ez igy nem veszes ha a parod is dolgozik. Az eleje sem veszes mert 9 honap alatt aprankent minden beszerezheto es nem egyszerre kell sok penzt kiadni a babakocsin kivul, de hat az is attol fugg h ujat v hasznaltat veszel.
2013. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hááát Én nem tudom miért lenne kötelező vagyonokat költeni ...


a GYEDhez 2éven belül 365 biztosított napnak kell meglennie, ha több akkor annyi ideig kapod a gyed-et ,max 2 évig. +Tgyás 180 napra ( magasabb összeg)


anyasági segély 60 000 Ft ( 4 pecsét a kis könyvbe+igazolás)


+12 000 családi pótlék


Utána egy év gyes 25 000 Ft ,e mellet dolgozhatsz 4-6 órában.


Amire utaltam ,nem kell magánorvosnál havi 10 000 ot hagyni ,ott az SZTK. Nem kell szülésért +100 000 et kifizetni ,szülnek emberek ügyeletesnél is.

Babakocsit lehet venni használtan,kiságyat újat olcsón .Babaruhákat csomagban-alig használják el ...


Mi most elég vacakul állunk ,minden nagyon emelkedik a jövedelem csökken, adójóváírás-, cafeteria - , és sorolhatnám ...

GYEDre szültem, kínlódunk de nagy a boldogság csoda dolog egy kisbaba a családban.

2013. febr. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem,hogy egyesek lazán, csípőből kivágják,hogy 10 meg 20 ezer havonta!

Aha, ez szép és jó, ha mondjuk csak szopizik, nincs semmi gond, nem betegszik meg stb.

Speciel az én fiam csak tápszeres volt, ami havi 15 ezer! Hipotón lett, muszáj volt Dévényre vinni, havi 12 ezer! Hasfájásra mire kisakkoztuk,hogy mi a jó neki, kb. 10 ezer ment el, utána havi 5 ezer! Ha beteg lett, 4-5 ezer alatt nem úsztam meg soha!

Szóval nem kell leegyszerűsíteni, mert igenis vannak olyan helyzetek, amire fel kell készülni! Én is buta módon azt hittem,hogy egy baba szinte csak a pelenka árába kerül majd az első időkben!

Az meg,hogy a kezdő "csomag" mennyi, sok mindentől függ. Nálunk a babaszoba, a cuccok, ruhák,babakocsi stb. bizony benne volt 500 ezerbe. Többek között azért is, mert nem igazán kaptunk semmit, másrészt úgy vásároltunk,hogy két gyereket minden kibírjon. Babakocsit is úgy vettünk,hogy inkább legyen valamennyivel drágább, de a második gyereknek ne kelljen majd venni!

2013. febr. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kedves leendo kismama! Nem szeretnem, ha a szamok kedvedet szegnek, ezert en igyekszem nem is erre fokuszalni. Eloszor is ma magyarorszagon van allamilag finanszirozott eu ellatas, terhes gondozas is, tehat egyaltalan nem kotelezo neked magandoki, es hidd el, lehet, hogy nem nyaljak fenyesre a fenekedet, de mindent ugyanugy megkapsz, mint a fizetos dokinal. A kelengyet illetoen gondold vegig, mire lenne szukseged, olvass utana, mibol vehetnel esetleg hasznaltan olcsobbat, mert az en gyerekemnek is tok jo a hasznalt kisagy(term a matrac, agynemu uj) es szepen eltologatom az orokolt babakocsiban. Ha ugyes vagy akkor nehany igazan szemelyes dolgot leszamitva mint pl a cumisuveg, agynemu, pelenka alig kell boltban vasarolnod, es hidd el, nagyon szep babaholmit vehetsz hasznaltan fillerekert. A csaladdal meg lehet beszelni, hogy babalatogataskor 200.kisruha helyett hozzanak inkabb pelenkat, es kesobb is a cumi meg a jatek helyett jobb a gyumolcs, meg a babakeksz. Egyebkent a tapszer es a pelenka tenyleg nagyon draga, plusz ha beteg gyogyszer, stb., de hidd el minden megoldodik. A te jovedelmed alapjan szamoljak a tappenzt, thgy-t es a gyedet is. Ezek nem sokkal kevesebbek, mint a fizud, a gyes viszont mar tenyleg nagyon keveske, igyekezz addigra visszamenni dolgozni, vagy valami megoldast talalni. Amugy nem ertem, hogy miert megy itt a dobalozas a szazezrekkel, mikozben meg azt olvasom, hogy egyesek mossak a pelenkat....na mindegy, azt tanacsolom, mndent csak jozan paraszt esszel! Boldog babavarast!:-)
2013. febr. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Én írtam hogy szükséges fogadott doki és így igy gondolom.

Természetesen sokan szültek ügyeletesnél,de kérdés,hogy mekkora a szerencséd.Kilehet fogni rendes dokit és olyat aki le se szar.Az én koraszülésem megakadályozható lett volna de csak utólag derült ki a fogadott dokim monda akit első terhességemnél nem fogadtam. Nagyon sok ismerősöm járt porul mert nem volt doki.4 napig vajudott az egyik barátnőm mindenki csak a saját betegeire figyelt.4.nap reggel jött egy kedves doki aki megvizsgálta vitte volna császározni.De addigra kiderült hogy a babó már több mint 24 órája belekakilt a vízbe.(minden féle vizsgálatok ,atibiotikum várt a babára)

És még sorolhatnám tapasztalataim.Természetesen jó tapasztalatokat is hallottam de keveset!

Minden tiszteletem azoknak az orvosoknak akik pénz nélkül is szeretettel végzik munkájukat!

ja és koraszülött babán egyedül szültem meg senki de senki!csak a férjem volt bent amikor kibújt a baba csak akkor jöttek be!

Pont múltkor olvastam egy statisztikát hogy a sérült gyerekekből milyen sok csak szülésnél sérül a nem megfelelő elátás miatt!

2013. febr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Na ez biztos nem igaz a sote2-n 10-8 nőnek nincs fogadott dokija, senkinek nem lett beteg babája 5 hetet nyomtam ott a patologiát míg 1 hete jóslóim voltak jőtt ki a nővér kérdezte éjjel minden rendben mondtam igen, mondta azért fel hívjuk az ügyeletest hozzád is, fel jőtt nagyon kedvs volt, és 5 hétig mindenkitől ugyan ezt halottam pedig majdnem mindenki más dokival v olt, a szűlésem csodá volt igaz sok fogadott doki cak a végén mnt be meg el ment nyaralni míg a kismama a terhesége végégig 10.000.- fizetett neki, a szűlésnél meg Horvát országban nyaralt. Hát köszönöm széppen, Velem és ott a kismamákal nagyon rendesek voltak, arról ne is bszéljünk még 3 napott töltöttem a kórházba a 2 anyuka volt a szobába akinek volt dokija el jőtt a pénzért és ment be se jőtt látógatóba míg hozzám az ügyeletes doktor úr naponta jőtt ! Nagyon sokat segítetek ezért is lehetett hogy 1 óra 20 perc kelet a kislányomnak.
2013. febr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!