Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy gyerek?

Mennyibe kerül egy gyerek?

Figyelt kérdés
A párommal nagyon szeretnénk már babát, de nem vagyok benne biztos, hogy elég jövedelmünk van kettőnknek arra, hogy tisztességgel vállalni tudjuk, megadjunk neki mindent. Azért kérdezem, mert az is elképzelhető, hogy túlzott összegekre gondolok, ami nem a valóságot tükrözi. Van lakásunk, helye lenne a babának, és nagyon szeretnénk is, de nem tudom, hogy gyed és a pár fizetése elég lenne-e
2013. febr. 11. 18:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Az első gyerekre már nem emlékszem, mennyit költöttünk, de akkor sok mindent kaptunk kölcsön és visszaadtuk közben.

4 hónapja született a második, azt írom:

Havi 6000 Ft doki, ezt 8-cal szorozd, a többi alkalommal a kórházba hívott be, rendes volt.

2x 12000 a 4D UH, ez nem kötelező, de így láttuk jónak.

Ismerőstől használtan vettünk babahordozót: 5000 Ft, gyönyörű Ikeás pelenkázót és kiságyat össz: 10000 Ft, bele a matrac 2000 Ft. Ágynemű, fejvédő jó az előző gyereké, semleges színben.

Vitamin a terhesség alatt: 15000 Ft ez sem kötelező, csak ajánlott)

A szülés 40ezer volt, szülésznőt nem fogadtam. Ez csak több, ha nagyobb városban szülsz, felénk (Békéscsaba) vannak még olcsóbb, de szuper dokik.

Babakocsit most is kaptunk kölcsön, ezzel nagyobb összeget spóroltunk.

Ruhát használtan vettem teszveszen, a kezdő csomagot ki lehet fogni olcsón, a többi már drágább volt, és nagyon gyorsan nőnek a babák, most 68-ast hord, 50-essel kezdtünk. Kb. 10-12ezer volt méretenként, ebben nagy tétel az overál, de hát ez ilyenkor kikerülhetetlen.

Játékot csak egyet vettünk eddig, mert maradt a tesótól, csak egy új játszószőnyeget, elég drágát: 11ezer Ft volt.

A tesótól már 2x kapott el bacit, a gyógyszer 5000/alkalom, plusz három hónapig a hasfájására 4000/hó, végül a szőlőmagpárna vált be, 1000 Ft.

Ami még luxus, de bevált, a rezgő pihenőszék: 18ezer, ezt a dédiktől kapta.

Anyatejes, így tápszer nem kell, a pelenka kb 7000/hó, egyéb tisztálkodószer 1000/hó.

Ami még kellett, Babe koszmó elleni sampon és testápoló, ez sem minden babának kell, nekünk pont igen: össz: 4500 Ft, de sokáig elég.

Biztos hagytam ki valamit, most ennyi jutott eszembe...

2013. febr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

utolsó nem kötözködés de hogy hozod ki a pelust 7000Ft ból nekem minimum 11000Ft modjuk pampers.

ennyivel olcsobb a márkátlan pelus?

2013. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Libero-t használunk, sosem volt jó a noname pelus az előző gyereknél sem. DM-ben vesszük/vettük, dupla akcióban 36 Ft/db. Napi 4-5 kell, mert sajnos ritkán (4-5 naponta kakál)

Éjszakára kell a fehér pampers, az kicsit drágább.

2013. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!