Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozható vagy fix légzésfigy...

Hordozható vagy fix légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

A kettő között hezitálok.


Hordozható (pelenkára csiptethető):

bárhol lehet használni (babakocsi, autósülés, hordozó, mózes stb).

azt írják, hogy jól illeszkedik és a baba nem tudja azért olyan könnyen leszedni magáról

nem tudom, mi lesz ha a baba forgolódik az ágyban?

nem tudom, lehet-e hason altatni benne a babát?


Fix:

vannak típusok, melyeknek egyik lapját be lehet tenni a babakocsiba (angelcare), de a babakocsi rezgése megtévesztheti a légzésfigyelőt

talán pontosabb, hiszen mégiscsak fix


Megosztanátok a tapasztalataitokat, aki próbálta már a mobil légzésfigyelőt? Jobb, mint a fix?


Köszönöm szépen



2013. febr. 12. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk fix van, Angelcare 301, és nem bántam meg. 10 hónapos a lányom és még mindig használjuk.

Szerintem a pelenkára csíptethető miután átfordul a baba, onnantól nem egy túl kényelmes megoldás, én sem szeretnék úgy hason feküdni, hogy a hasam alatt van egy kütyü, még ha esetleg nem is túl nagy... És ez már 5 hónapos korába elérkezik a babák nagy részénél, úgyhogy onnantól szerintem felejtős...


Egyszer volt a bölcsőhalál itt téma, és ott azt írta valaki, hogy ő résztvett valamilyen felkészítő tanfolyamon, és ott azt tanították, hogy az a légzésmegállás kizárólag csak éjszaka fordul elő, mert akkor van mélyalvás, és csak akkor lehet ilyen gond, nap közben nem, mert akkor csak felületes alvás van.

Nem tudom igaz-e, de ha igen, akkor pláne nem sok értelme van a mobil légzésfigyelőnek (maximum, ha veletek alszik a nagy ágyban), mert éjszaka csak nem a babakocsiban alszik a baba...

2013. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk mindkettő van. 5 hetes volt a lányom mikor délelőtt 11-kor beriasztott az angelcare a kiságyban. Kb 2 percig fel sem tudtuk ébreszteni, kórház lett a vége. Utána vettük a respisense ditto nevű mobil légzèsfigyelőt, mert ha nem a kiságyban aludt halálra aggódtam magam. Most négy hónapos, azóta volt pár téves riasztás, mikor ébren volt a lányom, de volt 1-2 èles is. Teljesen egészséges, időre született 10/10es apgarral.
2013. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk Snuza Halo pelenkára csíptethetős volt.

Elégedett voltam vele, megbízhatóan működött, bár 1-2-szer sikerült valahogy lepiszkálnia magáról. Forgolódott, hason is aludt, nem volt semmi probléma a légzésfigyelővel, mert ami a pocakjához ér, az csak egy puha, gumi szerű anyag, szóval nem kényelmetlen neki.

Praktikus volt, mert az első néhány hónapban a babánk mindenhol aludt, csak a saját ágyában nem.

Viszont 10 hónapos korában váratlanul bekrepált (mármint a légzésfigyelő).

2013. febr. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is mindkettő van. Ha nem nagyon tervezed az utazgatást a babával, akkor én a fixet javaslom.

A pelenkára csíptethetőt csak akkor használjuk, ha elutazunk és az utazóágyban alszik, ahová a fixet nem nagyon lehet betenni, mert azt csak fix kemény lapra lehet rakni, az utazóágy instabil ahhoz. A mobil is teljesen megbízható amúgy, nekünk snuza halo van, egyszer-kétszer fordult elő, hogy ha nem húztam túl szorosra a pelust, akkor valahogy az oldalára "táncolt" a babának, és beriasztott, mert ott nem érintkezett úgy. Még annyi, hogy az első néhány hétben a köldökcsonk miatt macerás egy picit, oda kell figyelni, nehogy megsértsd, én mellé raktam, de ott nem fekszik fel annyira a testére.

2013. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!