Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki 3...

Van itt olyan anyuka aki 3 hónapos babájával kóstoltatott gyümölcs bébiételt?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 15:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A lányom 4 és fél hónapos, eddig csak anyatejet kapott (nagyon ritkán kicsi teát esetleg, de nem igazán szereti).
2013. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Miért kell lepontozni a válaszolókat?Nem mindenki egyforma...
2013. febr. 12. 17:07
 13/23 anonim ***** válasza:

A lepontozásokat soha nem értem...ez az oldal alapvetően vélemények, tapasztalatok közlésére való. Mivel mindannyian különbözünk, illene tiszteletbe tartani a másikat.

Szerintem mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogyan neki megfelelő, az ő felelőssége. Én úgy döntöttem, hogy csak anyatejet adok neki (ha tudok) 6 hónapos koráig, de totál nem ítélem el, ha más máshogyan csinálja. :) Amit gáznak tartok, ha valaki fújja a dohányfüstöt a picire, vagy piál, vagy mindennaposak az ordenáré cirkuszok otthon...sajnos mindegyikre láttam már példát.

(11-es hozzászóló voltam)

2013. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Én is így gondolom.De úgy látszik másnak nem tetszik ha nem ugyanolyan véleményen vannak mások mint ő.Nekem sajnos nem elég a tejem,így tápszert eszik a lányom.Nem gondolom,hogy a gyümölcstől bármi baja is lehetne.Főleg,hogy nem minden nap több alkalommal üveg számra adom neki.Eddig 2x kapott negyed-negyed üveggel.:)
2013. febr. 12. 17:23
 15/23 anonim ***** válasza:

Én sem értem a lepontozókat, ráadásul mindenki azt csinál, amit akar, de én nem fogok kóstoltatni hamarabb, mint az ajánlások, mert az allergia nem most jön ki a babán, hanem majd felnőttként fog szenvedni vele, aztán majd mindenki csodálkozik majd, vajon mitől?!

Lehet lepontozni, akinek ez az öröme :))

2013. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem, mert szerintem sem érett még a bélrendszere, van némi élettani ismeret a hátam mögött és 20 éve nem ismerték az allergia hátterét, nem is volt jellemző.....

7 hónapos a fiam, anyatejes, délelőtt eszik 1/3 gyümölcsöt, más nem kell neki. 7 hónaposan szinte kizárólag anyatejesen 8200 gramm és 71 cm, ezt csak azért írom, hogy anyatejjel is fejlődik szépen és 1 éves korig az ajánlások is azt mondják, hogy 70% anyatej vagy tápszer legyen a fő táplálék.

2013. febr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ez a baj, hogy mindenki azt csinal, amit akar......a gyerek erdekeit ki kepviseli? O meg mindent elvisel, mert sem egyeterteni, sem ellenkezni nem tud. Miert nem hallgatjuk meg a hozzaerto tudosok tanacsait? Mindennek el jon az ideje, majd akkor taplaljunk hozza, amikor eleg erett az emesztorendszere!
2013. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

3 és fél hónapos volt a tápszeres fiam, amikor ORVOSI javaslatra megkezdem a hozzátáplálást, mert hiába váltottunk tápszer, nem kakilt.

De sok nagyon okos, nyilván orvosi diplomával rendelkező anyukának ez is felfoghatatlan!

2013. febr. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%

Én pl többek között azért veszem ezt komolyan, mert én egy csomó mindenre allergiás lettem, valószínűleg a túl korai hozzátáplálás miatt.

Mivel tápszeres a babám, 4 hónaposan megpróbáltuk elkezdeni a hozzátáplálást, de nem nagyon tetszett neki, nem evett szívesen semmit a tápszeren kívül, és a hasa is fájt tőle, így inkább nem erőltettem, és vártam. 5 és fél hónaposan próbáltam újra, ekkor már elfogadta a bébiételt, és az emésztése is rendben volt.

2013. febr. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy én meg azt nem értem, hogy miért kell ennyire siettetni a hozzátáplálást. Miért nem lehet kivárni azt az 1-2 hónapot, ha egyszer a mostani tudásunk szerint így a legjobb a babának?
2013. febr. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!