Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy nyugtathatnám meg sírós,...

Hogy nyugtathatnám meg sírós, izgága babámat?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a kicsi fiam. Sosem volt egy nyugodt baba, de már kezdek egy kicsit kiborulni...Elég érzékeny baba, hamar elsírja magát, néha azt veszem észre, hogy semmi sem jó neki, pedig próbálok mindent latba vetni, játszani vele, lekötni a figyelmét, de irtó nehéz!

A pelenkázás kész gyötrelem, sajnos csak úgy tudom bepelenkázni, ha a terpeszbe ülök, és a vádlimmal lefogom a két kezét :( Mindig hasra akar fordulni, és úgy nem megy. Már mindenfélét kitaláltam, énekeltem, grimaszoltam, szereltünk fel neki zenélő forgó játékot, kezébe adtam mindent, de nem érdekli! És ennek természetesen bőgés a vége, kész rémálom a pelusozás :(

Az etetésnél -ugyebár már kapja a kanalas ételeket- rend szerint néhány kanál után nyüsszögni kezd addig, amíg meg nem kapja a tápszerét :( és utána is nagyon nyugtalan, hamar sírni kezd játék közben is.

Eddig a fürcsit imádta, együtt fürdök vele a nagy kádban, játékokkal telepakolom, mégis, kb 2 hete már ez sem tetszik neki, tekereg, sírdogál addig, amíg nem veszi ki apa :(

Elalvás is nehéz, legalábbis nappal, de ha elalszik, akkor mondjuk másfél órát legalább szundít napi kétszer...legalább az éjszakai alvásra nincs panasz, hiszen este 8-tól reggel 7-ig húzza a lóbőrt.

Ez lehet fogzástól? Mi zavarhatja ennyire, hogy szinte egész nap nyűgös? Sajnos én is kezdek egy kissé kiborulni... :( Nagyon igyekszem pedig, és mégis, kezdem azt érezni, hogy valamit rosszul csinálok, néha azt is gondolom, hogy rossz anya vagyok :(

Tanácsokat várok, másnak is csinálta ezt a babája?


2013. febr. 13. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg! Az én babám is csinált ilyeneket, volt egy ilyen korszaka, a 8. hónapja. Én azt hittem, világgá megyek. Még egy teát sem tudtam csinálni magamnak nyugodtan, nem hogy főzni, meg takarítani...

Csak én kellettem, nyűszített, ha nem látott, vagy ha mást csináltam. De velem sem nyugodott mindig meg, csak dobálta a játékokat, semmi nem tetszett neki... ahogy Te is írod.

Aztán egy nap, kb. egy hónap elteltével egyik napról a másikra, egy órát is eljátszott egyedül... lenyugodott. Azóta minden rendben. Hidd el, az idő megoldja, csak légy türelmes addig.

2013. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindig ilyen kis izgága, panaszkodós baba volt, és egyszerűen már nem is tudom elképzelni, hogy valaha megnyugszik...egyedül nagy társaságban nyugszik meg, vagy ha megyünk valahová, de ha csak én vagyok vele itthon, akkor mindig ilyen :( Nagyon elfáradtam pl. ma is, pedig még csak dél múlt pár perccel! Úgy érzem, hogy semmivel nem tudok neki örömöt szerezni, és ez bizony nagyon szar érzés :( A legrosszabb amúgy az etetés, amikor megfőzöm neki a finom kis főziket, és dühöng, hogy hagyjam már vele békén! Kicsit híján vagyok a sikerélményeknek :( És persze kezdek fáradni, nem is fizikai értelemben, inkább lelkileg :(
2013. febr. 13. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is ilyen "nem maradok meg egy percig sem egyhelyben" tipus volt es a mai napig ilyen pedig mar 3 eves. 7 honaposan max. 5 percig kototte le valami egydul a babakocsival valo setalaskor volt el 30 percet mert nezelodott de utanna is mar nyugoskodott. Mikor mar elkezdett jarni, jatszotereztunk akkor sem maradt meg mellettem, hogy homokozzunk vagy hinatazzunk csak rohangalt fel-le a dombrol, korbe korbe a fube, madarat kergetett... Otthon a kerbe is ezt csinalta. Ha vendegsegbe mentunk az ottani uj jatekok es max. 10 percig voltak erdekesek. Utanna mar megtalat maganak valami kismotort, vagy autot amit lehetett hajtani es amivel lehetett rohangalni. Most 3 eves es egy 20 perces meset sem nez vegig a tv-be. Mert 10 perc utan mar ugy "nezi", hogy kozben ugral egy-kettot a kanaperol vagy odarohan es tolgat egy-ket autot kozben. Igy 3 evesen sem koti le sok minden. Pl rajzolas, festes gyurmazas kizarva mert egy helyben kell ulni. Az oviban megteszi de azert mert a tobbiektol is ezt latja. Ott leul es vegighalgat egy meset, kifest egy kepet a maga modjan, pl karacsony elott hoembert keszitett ami nem egy 10 perces munka volt ahogy elneztem, de itthon.... Ahhhhh! :) Okos, ertelmes, pl. soha sem volt hisztis, nagyon nyugodt es elfogadja, ha valamit nem lehet vagy nem szabad csak eppen semmi nem koti le es izgaga, meg rohangalna egesz allo nap. Ejszaka viszont jol alszik nagyon (este 7:30-tol reggel 7:30-ig), de nappal 2 eves kora ota nem alszik. Annyit eszik es baba koraban is sokat evett, hogy le vagyok tolle dobbenve. Oviba neha 3 adag ebedet is bevag es 3 eves letere 14 kilo mert egyszeruen lemozogja. Emlekszem 7-8 honaposan kezdtunk el a babas baratnoinkkel beulni havonta 1-1 pizzara a gyerekkel (egykoruak a gyerekeink +/- 1-2 honap). Hat a gyerkocok kozul egyedul az enyem unta meg 10 perc utan az etetoszekbe. Ha nincs kaja elotte akkor vege. Es ez igy van a mai napig. Ha megkapj a telefonom akkor eljatszik 1-2 jatekkal, ez az egy ami lekoti, a telefon. :)
2013. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És ha esetleg kiviszed babakocsiban sétálni, akkor sem nyugszik meg? Lehet a te lelkivilágodnak is jót tenne egy kis séta.

Csak azért gondolom, mert tegnap mi sem tudtunk kimenni, és már én is tök rosszul éreztem magam.

2013. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Minden nap viszem ki sétálni, ott megnyugszik általában, legalább van 1 óra per nap, amikor nyugodtak vagyunk mindketten :) de amint visszaérünk, megint kezdődik minden elölről :(

Kajálásnál is nyugtalan/nyugtalan volt a babátok? Mert engem az idegesít a leginkább :(

2013. febr. 13. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Tipikus többemberes baba. Az én kislányom is ilyen! El kell fogadni, ilyen a természete. Az ilyen babák érzelmileg kompenzálnak, többszörösen fogod visszakapni a szeretetet.

Az evés nálunk is igy megy, pedig már elmúlt 1 éves. Én teszek elé kenyérdarabokat, azokat eszegeti miközben én kanalazom az ételt a szájába. Kanállal is próbálkozik néha. Ha semmi nincs a kezében, akkor nem eszik. Mikor jön a foga persze akkor semmi nem segit.

2013. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van kedves Utolsó! Többemberes baba :) Imádnivaló, tüneményes, okos, és nagyon nagyon ügyes! De sajnos vannak bőven panaszkodások, "hisztik", amikkel nem tudok mit kezdeni. És tényleg, milyen érdekes, hogy akkor a legnyugodtabb, ha többen vagyunk körülötte. Akkor olyan, mint a kis kezes bárány :D A kajálást meg úgy látom, jobb, ha megszokom :/
2013. febr. 13. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!