Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet kezelni a korán elkezdőd...

Lehet kezelni a korán elkezdődő hisztit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos múlt, kb 2 hete kezdte el ezt a hiszti szerűt... :S Ha valamit nem kap meg, amit szeretne, idegbajt kap. Összeszorítja az ínyét és elvörösödik és nagyon mérges lesz. Nem sír, de nagyon nagyon felmérgeli magát, aztán pl ha hasal és kúszik lepakolni a polcról és nem engedem, elveszem onnan, akkor ököllel veri a földet, szintén nagyon mérgesen és idegesen. Csapkod, szinte vergődik. Ha az ölembe ül és kiszúrja a laptopot, akkor is ugyanez van. Elkezd ököllel ütni vágni, rúgni, szorítja össze az ínyét és ooordííít. Nem sírva, hanem erőteljesen mérgelődik. Nem tudom, hogy egyáltalán ezt lehet-e kezelni? Igazából a laptopot is mindig elpakolom h ne lássa, meg a polcról is lepakoltam már, de akkor meg maga a polcba akar bemászni. Most azt is cseréljem ki? :S Rombol, magára akarja rántani a székeket és egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, ha elveszem onnan, akkor visszafordul és ujra odakúszik, ha újra elveszem akkor kezdődik a hiszti. Ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné akkor vége a világnak. Nem tudom elpakolni a székeket sem, mert a nappali, konyha, ebédlő egybe van nyitva. Arról már nem is beszélve, hogy hogyha nem veszem fel amikor ő szeretné, milyen rohamokat csinál... Nem volt ilyen, ezt 2 hete kezdte. Én rontottam el? Hogyan kezelhetném? Az a baj, hogy ugye nemigazán érti meg ha rászólok :S próbálom azért hangsúlyozni neki komoly arccal és hanggal hogy "ezt nem szabad", de hát ugye még nem nagy sikerrel. Néha nagyon kitudok akadni, olyankor kihozom a hálós ágyat, de természetesen akkor meg már sírásba ordítja magát a méregtől.
2013. febr. 14. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ő még nem tudja kezelni a dühét, ezért vannak ezek a "kiborulások". Nem te rontottad el.

S számít a gyerek vérmérséklete is. Ha ő ilyen kis ideges gombóc már most, akkor bizonyára később is lesznek nehézségek.

Amiket szerintem leginkább türelemmel, szeretettel lehet kezelni. Tudom ez így nyálasan hangzik, de igaz.

Beszélj neki, magyarázz, mert bár lehet még nem ért meg mindent, de a hangsúlyodat érti, a szavaid körül is megért már ezt-azt.

Tereld el a figyelmét.

Ja, és az egyik kisgyermekgondozó ismerősöm adta azt a jó tanácsot, hogy a babától ne vegyünk el semmit se úgy, hogy nem adunk mást a kezébe. Ha adsz mást, amivel lefoglalhatja magát, nem lesz olyan méregzsák.

Kitartás!

2013. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt ilyen hiszti és ugyanígy, fél éves kora körül.

hiába szóltam rá, adtam a kezébe mást, neki a tiltott dolog kellett (távirányító, telefon, laptop...) és szinte már sikítozott (csodálom, hogy a szomszédok nem jöttek át, hogy miért nyúzom azt a szegény gyereket...)

nna, én ilyenkor elvonultam vele egy másik szobába, ahol csend volt, kettesben lehettünk, és komoly hangon 'elbeszélgettem vele' mondtam neki azt is, hogy szeretem, de ez nem mehet így tovább, hogy ennyire akaratos. a hangnemváltásból rögtön értett a kis betyár :)

persze, azóta is bepróbálkozott már, de olyankor lerakom a játszószőnyegre, kiságyba.. bárhová, ahol nem lehet baja, és el tudja magát foglalni és nem szólok hozzá, legfeljebb egy puszit nyomok a búbjára.

amikor már lenyugodott és szépen játszik, akkor odamegyek hozzá, felveszem, megölelem és folytatódhat tovább a móka.

nálunk ez bevállt, hogy akkor van 'szerelem' ha jól viselkedik :)

2013. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, pont nemrég kérdeztem én is ehhez hasonlót:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


=,5 hónapos a kislányom, nálunk is nemrég kezdődött, amióta elkezdett kúszni-mászni. Ha nem ér el valamit, vagy elrakom onnan, ami nem neki való pl. távirányító, laptop stb. akkor jön a hiszti. Pedig sok más játéka van körülötte, de az nem érdekli épp. Megoldást még én sem találtam, mondogatom neki, hogy nem szabad stb., de ha ordít nem bírom ki, hogy otthagyjam, akkor felveszem... Remélem nemsokára elmúlik!

2013. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elmúlik?

Inkább ez az az időszak, ami felkészít a dackorszakra.

A hisztizés eltart egy darabig, úgyhogy edződjetek anyukák.

Nehéz, de próbáljatok józanul gondolkodni, és megérteni, hogy mit érez a kicsi amiatt, hogy valamit még nem tud megcsinálni, nem ér el valamit, nincs még önálló döntése. Ez mind mind frusztráló, és ilyen alkalmak még lesznek a gyerek életében, ameddig nem lesz nagyobb önállósága és döntésképessége.

2013. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!