Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van a babámmal?

Mi van a babámmal?

Figyelt kérdés
egyszerűen állandóan velem akar lenni!ne értsétek félre nem teher,csak egyszerűen üvölt ha 2 percre kimegyek wc-re!már enni sincs időm mert ha nincs velem egyszerűen üvölt!ha hazaér az apja odaadom neki de egyből jönni akar vissza hozzám!már nem bírom!szeretem de tényleg 2 percem sincs!7 hónapos múlt
2013. febr. 14. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van.6 hónapos.Szerintem szeparációs szorongás,ez normális.Bár elég megterhelő tud lenni.A mi lányunk még hasfájós is volt,úgyhogy csak ölben tudott egy picit megnyugodni,de még így is rengeteget sírt.Bízzunk benne,hogy elmúlik.Addig is kitartás!
2013. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elérte a szeparációs szorongás nevű normális egyedfejlődési időszak. Nehéz, tudom. El fog múlni:).

"Az anyától való függetlenné válás első jelei 5-6 hónapos korban kezdődnek. Általában kétféle tünet jelzi, hogy ebbe a fejlődési szakaszba ért a baba: amikor anya kimegy a szobából vagy leteszi őt, akkor sírásban tör ki a baba, illetve az idegenekkel szemben bizalmatlanabbá válik, már nem mosolyog mindenkire, idegenek kezében sírhat, nehezen enged fel. Természetes jelenségről van szó, és nem arról, hogy esetleg rosszul szoktattad vagy “felkapattad” volna: a baba így jelzi, hogy már tudatában van, anya nincs mindig ott vele, és ettől megrémül.


Idegenek társaságában vedd át, legyen a kezedben és hagyd, hogy onnan kukucskáljon, ne erőltesd, hogy mindenképpen maradjon meg másnál, ha ő nem akarja. Ha van lehetősége az öledből barátkozni az idegenekkel, lassacskán magától feloldódik majd.

Ha kimész a szobából és ő sír, hanggal nyugtasd, vagy vidd magaddal, és legyen ott körülötted, amíg a dolgodat végzed. Ha nincs mindig kézben, hanem veled van, de nem a kezedben, hallja a hangodat és lát, idővel megtanulja majd, hogy anya nem tűnik el, amikor kimegy a szobából." Vida Á.

"A kötődést bebiztosító folyamatok egyike a szeparációs szorongás, amely akkor jelentkezik, ha a szülő vagy elsődleges gondozó személy a gyermek számára kellemetlen távolságba kerül. Ilyenkor

a gyermek sír, a szülő karjába kéredzkedik vagy belekapaszkodik, vagy ha ez nem lehetséges, követi őt, és minden eszközzel (szélsőséges esetben akár testi tünetekkel) ösztönösen igyekszik

fenntartani a közelséget. Előfordul, hogy az anyán kívül mindenkit elutasít, elalváshoz vagy új környezettel, idegen személyekkel való ismerkedéshez erős fizikai közelséget igényel. Ezek a viselkedések 6 hónapos kor körül jelenhetnek meg, és változó intenzitással éveken keresztül fennmaradhatnak (azaz a szorongás eltűnhet és visszatérhet). Fontos tudni, hogy azok a gyerekek is megélhetnek szeparációs szorongást, akik nem mutatják ennek nyilvánvaló jeleit. A szeparációs szorongás a gyermek egészséges fejlődésének velejárója. Elváláskor a szorongás mértékét befolyásolja

- hogy jelen van-e a gyermek életében a számára jól ismert és kedvelt másodlagos gondozó személy (pl. nagyszülő, gyerekvigyázó).

- a helyzet és a környezet ismerőssége, megszokottsága, amiben a gyermeknek szülő nélkül kell töltenie idejét.

- a korábbi elválások gyakorisága és hossza, a gyermek ezzel kapcsolatos élményeinek minősége.

- családi és kulturális normák, szokások.

- a gyermek személyisége (érzékenysége, impulzivitása, reakcióinak erőssége).

- a szülők személyisége és saját szeparációs szorongásuk mértéke.

(...)

A szeparációs szorongás idővel (a gyermek testi-lelki érésével és az elválással kapcsolatban szerzett kedvező tapasztalatok segítségével) megszűnik.(...)" Fehér Andrea pszichológus


"Amivel még össze lehet téveszteni a hisztit, az a 8 hónapos korban kezdődő szeparációs szorongás. Ilyenkor a baba rájön, hogy az anya különálló lény, és mivel még éretlen a memóriája, minden alkalommal sírva esik kétségbe, amikor az anyját szem elől téveszti, mert azt hiszi örökre elveszíti. Ilyenkor pedig az a feladatunk, hogy segítsünk átvészelni ezt a korszakot és rávezetni, hogy megértse, akkor is létezünk, ha éppen nem lát minket." egy pszichopedagógustól

...


Ami nálunk segített sokat az a hordozás volt, így velem lehetett a lányom és közben tudtam tenni a dolgom, illetve az, hogy minden helyiségbe utánam jöhetett, le tudtam tenni magam mellé, és láthatott.

2013. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!hát igen,egy kicsit megterhelő.de akkor most már tudom hogy ez normális!
2013. febr. 14. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos, de próbálom mindenhová vinni magammal. Ha a konyhába vagyok leteszem egy szőnyegre jobb esetbe 2percig meg is marad rajta :). Nálunk így nem alakult még ki ez a normálisnak mondható szituáció, vagy ezután jön vagy az tett neki jót hogy vittem mindig magammal. Nem kézbe van igyekszem általában letenni és lefoglalni valamivel, de persze nem mindig sikerül :)
2013. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!