Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam csak napi 4x eszik!...

Kisfiam csak napi 4x eszik! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Reggel 8kor reggelizik, majd fél 10kor lefekszik aludni, ilyenkor fél 12kor kel fel. Ezzel még nem is lenne baj, ugye a délelőtti 10-11-i gyümölcs kimarad. Elvileg ugy csinálom, hogy egyik nap zöldséget, másik nap gyümölcsöt eszik. Kb 1 hete váltottuk ki az ebédet. Tehát fél12-12 között megeszik egy teljes adag ebédet, utána pedig már csak 4kor eszik tápszert. Még nem kezdtem el 4kor mással kostóltatni, de majd mától. De ebédnek az, hogy egyik nap gyümölcsöt, másik nap főzeléket adok ugy jjjó? Mert hogy a védőnő szerint ez így nagyon nem jó, 5x kellene ennie. Ez így jjól hangzik, de az én kisfiam nem hajlandó enni csak 4x. 6,5 hónapos.
2013. febr. 15. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi gond meg kell szokja a gyomra a szilárd kaját,és kicsit lassabban emészti még meg ezért nem éhes huzamosabb ideig.Az enyém is így van vele.
2013. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól gyarapszik, akkor jó ez így, ne aggódj.

Ez én lányom is csak 4 x eszik mióta hozzátáplálás van.

8-9 között tápszerezik, délben főzelék (zöldség), délután 4 körül én úgy csinálom, hogy egy gyümölcs, pl 1 alma, és mellé még kap fél adag tejpépet. Este szintén tápszer...


Így minden nap kap zöldséget és gyümölcsöt is, szerintem így jobb.

Egyébként nekem nem szólt a védőnő, hogy nem lenne így jó, pedig tud róla, szépen gyarapszik a lányom, szerintem ennyi a lényeg.

Egyébként próbáltam, hogy délelőtt fél 11-11 körül kap gyümölcsöt, és kicsit toltunk az ebéden is, de akkor nem ette meg a félutáni kaját, csak fintorgott rá...szóval azzal sem voltunk előrébb, ugyanúgy 4x evett....


Úgyhogy szerintem ne aggódj...de szerintem is minden nap kapjon zöldséget és gyümölcsöt is valamilyen formában!

2013. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jó a súlya, akkor szerintem ne foglalkozz vele.

Az én lányom is 6 hónapos múlt. Ő is csak 4x szeretne enni, de én igyekszem úgy alakítani az étkezéseket, hogy meglegyen az 5, mert így is csak 6 és fél kiló. Persze nem mindig sikerül, megtömni meg nem fogom.

2013. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónapos. 2 hónapos kora óta rossz evő. Reggel 8-kor sinemilt eszik, délben főzelék, ha jó napja van délután gyümölcs, majd este 7-kor sinemil. Eddig éjjel evett egyszer tápszert, most már azt is kihagyja, pont ma írtam ki ezzel kapcsolatban egy kérdést, hogy baj ha nem eszik tápszert

Vannak olyan extrém esetek, amikor a reggeli sinemil több mint fele délután 3-kor még megvan és mást sem hajlandó enni...

Ennél többet én sem tudok belesűríteni. Sajnos te sem tudsz mit csinálni, megtömni nem lehet. Esetleg dúsíthatód a főzeléket sinemillel, sinlac-al, ettől még nem eszik többször, de laktatóbb és kalóriadúsabb.

2013. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Kisfiam már 8 hetes kora óta négyszer eszik egy nap teljesen jól fejlődik. Most pont Ő is hat és fél hónapos. Nálunk azt mondta a védőnő ez csak akkor lenne gond, ha súlyproblémák vannak.
2013. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak 4x akar enni, hagyon had egyen így. A védőnővel ne foglalkozz, ha a babád nem igényli az 5. evést.
2013. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!