Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek férjem helyesen...

Szerintetek férjem helyesen viselkedik?

Figyelt kérdés
Amikor babát vártam, megismerkedtem vele. Azt mondta, hogy ő szeretne összeházasodni, nagyon szeret. Akkor volt munkája. Mielőtt megszületett a baba, akkor elbocsájtották. Azóta nem talált munkahelyet... Ideköltöztetett minket az apja mellé, mert ez egy ikerház és az egyik fele a férjem nevén van. A rezsit kompletten az apja és a felesége fizetik, mert ugye nincs munkája a férjemnek (aki elvileg pedig folyamatosan keres). Nekünk csak 50 ezer forint a bevételünk a baba után. Enni átjárunk az apósékhoz. Van egy törlesztőrészletünk, ami utolsó előtti hónapban 24 ezer volt. Após azt mondta, karácsonyra az az ajándéka, hogy kifizeti. Mindig halogatta, és igazából máig nem fizette ki. 5 ezret fizetett be belőle. Legjobb megoldás lenne, ha részlet fizetést kérnénk, de azt 5 ezer forint ellenében lehet kérni. De aztán már jött a következő havi törlesztőnk is, az 15 ezer forint. (mert a másik ebben a hónapban ért véget, az pont lejárt, azért kevesebb mostantól. A fűtésünket fizetjük mi, ami havi 15 ezer forint. Viszont elvárják (teljesen jogosan) az apósomék, hogy fizessük ki a villany ránk eső részét. Viszont én nem tudom a baba pénzéből még azt is finanszírozni. Az 7 ezer forint lenne havonta. Múltkor kölcsönkért, 7 ezret, hogy most nincs pénze (apósomnak, reggel odaadja). De az volt vele a szándéka, hogy oda sem adja, így vonja le villany árát. Szerintem ez nem szép dolog tőle, főleg, hogy tudja, hogy csak a baba pénzünk van másrészről meg igaza van. És akkor adta vissza, amikor már nem tudtunk fűteni, mert nem volt rá pénzünk, átjött és érezte, hogy hideg van. Én baba mellett még tanulok, most fogok továbbtanulni, érettségizni ( betegség miatt 2 évem nekem anno elment az iskolából) Az én szüleim azért nem hajlandóak segíteni ilyen téren, mert a férjem mindig talált tanfolyamokat, amiket ha elvégez, akkor lesz munkája. Ez a szüleimnek 100 ezer forintjába került, és egyik sem sikerült a páromnak. És így is tankolják a párom autóját (mert a kisgyerekkel bármi történhet, mindig kell, hogy legyen autó szerintük) és a pelenkától a tápszeren keresztül, a ruhákig megveszik a kisgyerekemnek. Csak pénzt nem adnak (nem is kérnék), mert nem biznak a férjemben és a családjában (már szerintem bennem sem) Lényeg, hogy a babapénz elmegy egy hónap alatt kompletten, csak nem tudom, hogy ez igy jó-e, vagy mit kéne tenni? Leszámítva, hogy a férjemnek munkát találni, mert arra lennék kíváncsi, amig ez a helyzet van, addig hogy látjátok?
2013. febr. 16. 10:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Húha!Én ha a helyedben lennék visszaköltöznék a szüleimhez addig még le nem érettségizek.Addig a férjed már lehet, hogy talál is munkát.Azért sokan elfelejtik mennyire nehéz a mai világban elhelyezkedni.Lehet, hogy lejjebb adta már régen nem tudhatjátok kedves válaszolók, de az nem lehet szerintetek, hogy a "gagyibb" helyek is be vannak töltve? Bár ahogy írtad, hogy nem bíznak benned a szüleid lehet hogy vissza se várnak téged, mert van ilyen.Végül is mindenetek megvan nem?Van kaja van lakás ki van fizetve a gyereknek minden akkor hol itt a probléma?Ha apósodéknak és a szüleidnek nem gáz akkor lehet így élni is (igaz kicsit érdekes) de végül is nem tőled várják el első sorban a melót.
2013. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
Tudod, aki akar az talál munkát, csak ugye le kell adni az elvárásokból, és ha nem tudnád eltartani a családodat, és adósságotok is lenne akkor nem vállalnál el bármilyen munkát? Napszámos, építőipar, vagy tényleg bármi csak pénzt hozzon? Utána ráérsz azon gondolkozni hogy be vagy-e jelentve, mert most nem hiszem hogy az a legfontosabb... Rengeteg olyan meló van ahol nem tudnak csak mondjuk 4 órába bejelenteni de attól még az is munka egy ideig... Utána ha talál jobbat lehet váltani, de addig is van pénz...
2013. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Volt neki egy munkahelye (betanított segédmunka), de ott az első hónap után leépítés volt, és a hónapból egy hét a betanulás volt, amiért kevesebb összeg járt, az utolsó napokban meg be se hívták, szabadságra küldték, mert nincs szükség annyi munkaerőre, aztán elbocsájtották. Akkor kapott negyven valahány ezret. Meg olyan dolgokból lett még pénzünk, hogy még korábban vettünk a nevemre dolgokat férjemnek (telefon, tv stb...) azokat még sikerült teljesen kifizetnünk, de eladtuk őket, amikor ide jöttünk, hogy tudjunk belőle olyan dolgokat venni a lakásba, amik fontosak ( háztartási gépek stb...) Aztán meg találtam neki munkát még háromszor, egyszer 12 óráznia kellett minden nap, korán kellett bemennie a városba, szóval autoval ment, és a benzin ugye lement, szóval megint ott tartottunk, hogy sosincs itthon, és kb 30 ezer plussz maradt rajt. De csinálta is volna, csak elküldték, mert ott sem kellett annyi ember. Aztán kétszer találtam neki árukihordó melót, ott meg az volt a baj, hogy sokat fogyasztott az autó, szóval szó szerint nullára jött ki, nem is maradt ezért pár napnál tovább, a másik is ugyan ez volt, ott rendesen fizették volna a benzinpénzt, csak annyit kellett ott menni, hogy állandóen elromlott az autó. Akkor meg a szervizelést nem tudtuk finanszírozni mindig. Ő ilyen munkákat próbált meg magától, hogy biztosítózás, ugye ott nem sikerült a vizsgája sokadszor se, amit a szüleim fizettek (pótvizsga díjak), meg ott csak jutalékos fizetés lett volna. Számlák meg folyamatosan vannak. Aztán próbált értékesítési területen elhelyezkedni, ott sincs fix, komoly kapcsolatrendszer nélkül meg nem ment vele semmire. Szerintetek hol tudnánk még keresni munkát, mert jofogáson, apródon kerestünk, ott találtuk ezeket. De Nyugat-Magyarországon, főleg most télen nem nagyon találunk semmit. Olyanból van sok, hogy pl pultost keresnek, de hölgyet. Ahová meg férfit is, oda meg szakképzettet. A legtöbb jutalékos rendszer, amivel már sokat próbálkoztunk eredménytelenül. Ötletek, hogy még merre vannak akár alkalmi, vagy segédmunkák, vagy bármi? Egyébként a wekerle sándor főiskolán végzett, pénzügy és számvitel szakon, csak nem tud vele elhelyezkedni, mert állítólag ismeretség nélkül közölték vele, hogy miért vennék fel?
2013. febr. 16. 14:14
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem bankot, takarékszövetkezetet, postát is megkérdezhettek. Sok cégnél vannak pozíciók, amiket meg se hirdetnek, szóval érdemes egy behízelgő motivációs levelet és egy önéletrajzot küldeni minden szimpatikus helynek, hogy mennyire is szeretne ő egy olyan csudálatos cég kötelékébe tartozni :)


Ajánlom még a profession.hu-t, a jobmonitort is figyelmetekbe.


Valaki árulja már el, hogy miért lettem lepontozva?!

3-6-10

2013. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tök fura a történetben, hogy fősulin végzett és eddig csak segédmunkát talált. És egy sima biztosítós vizsga harmadjára se sikerült neki. Tudom, hogy egyáltalán nem lényeg ez most, de attól még fura.
2013. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Off: Fizetős főiskolán azért általában áttuszkolnak, nekem is van egy khm. gyengébb képességű barátnőm, mégis műszaki informatikus lett a GDF-en :)
2013. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja értem. Végül is nekem is van egy ismerősöm, akinek kommunikációs diplomája van, de megkérdezte tőlem mi volt az a rendszerváltás, mert hogy sokat emlegetik a híradóban... o.O
2013. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a Vaterán vette a diplomáját egy negatív IQ teszttel együtt:-))))
2013. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!