Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki hasonló vélemén...

Van még valaki hasonló véleményen? (tehéntej - tápszer)

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem azon gondolkodni, hogy a tápszer az egy teljesen mesterséges dolog. Rengeteg kezelésen esik át, míg végső formáját eléri és bár tele van vitaminokkal, meggyőződésem, hogy a - tablettás vitaminokhoz hasonlóan - nagyon kevés szívódik fel belőlük a természetes vitaminforrásokhoz képest. Akkor már nem jobb tényleg a tehéntej? Hiszen ez is anyatej.. Természetesen oldva vannak benne a szükséges vitaminok és ásványi anyagok.. Az én babám kilenc hós, még mindig anyatejes. Pótlásként adok neki tápszert. (Meg persze gyümölcsöket, zöldségeket)

Szóval. Nem lehet, hogy ez is csak egy mesterségesen generált pánik?????


2009. szept. 7. 17:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Naná, akkor az én gyerekem haljon éhen, mert tejallergiás, és a muszáj neki a gyógyszergyárak által kevert művackot enni...
2009. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

nyilván nem a tejallergiás gyerkőcökről van itt szó..

egyébként a tejjel szerintem inkább az a baj, hogy 3 éves kor fölött is adják.. ugyanis - ha jól tudom - a kazein, ami a tehéntejben van, emészthetetlen a felnőttek és az idősebb gyerekek számára már. a tej, anyatej, tehéntej, stb. csak a picik tápláléka.. hiszen egyik állat sem issza más tejét, csak az ember :)... viszont ha már eszünk-iszunk valamit, akkor nem jobb a természetes?? :)

egyébként nyuszi vagyok tejet adni a gyereknek, mindent az előírtak szerint adtam neki eddig. de egy éves kora után a tápszert szerintem el fogjuk felejteni. adok majd neki inkább forralt házitejet. szép napot nektek! köszi a válaszokat! :)

2009. szept. 7. 18:02
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
Persze ha birni fogja,mert lehet hogy a tejtől mondjuk megy a hasija,akkor te is egy ilyen mű vackot adsz majd neki hisz a tejalap akkor is szukséges.
2009. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
32%

Sziasztok én a tejallergiás babástól kérdezném. Miért veszi ezeket magára bizonyára nem róla van itt szó, mindig vannak kivételek. És én úgy tudom, hogy a tej allergiás babát is lehet anyatejjel táplálni csak a szülőnek le kell mondani mindenféle tejtermékről mert úgy megy át az anyatejbe. Amúgy én anyatej párti vagyok. De már én is jártam ezen az oldalon úgy, hogy lehurogot ezért a sok tápszeres anyuka (ők vannak többen). Gondolom azért vannak itt többen mert nekik van több gondjuk az elején mert nincs tej és hamarabb rá találnak az ilyen segítség nyújtós oldalakra. Más anyukás oldalon nem tapasztalok ilyeneket. És gondolom más anyatejes anyuka is tapasztalt már hasonlókat mikor segíteni próbált és ezért bizonyára le is pontozták őket. Sokaknak el is megy a kedve az egésztől. Igazából sokszor én is elgondolkodok, hogy én ezektől az emberektől semmilyen segítségre nem vágyom. Így már nem szoktam ezekre a kérdésekre válaszolni most kivételt teszek az előző vita miatt. Bizonyára azok vannak ezen az oldalon többen jelen akik tápszerrel nevelik fel a babát és ezek közzül sokan úgy érzik ha mást is rábeszélnek erre akkor az, hogy ők tápszerrel nevelik a gyereket az sokkal megbocsájthatóbb bűn lesz. Hozzá tenném nem minden anyuka ilyen és nem kell minden tápszeres anyukának magára vennie. De, igen is sok rossz tapasztalatom van azzal kapcsollatban, hogy anyukák meg akarják győzni a másikat, hogy tápszert adjon az anyatej helyett és, hogy az milyen jó.

És végül leírnám, hogy én nem vetem meg azt aki tápszerre kényszerül mert bizonyára én is adnék neki ha a sors úgyhozta volna. De az is igaz, hogy mindent meg is tettem érte, hogy legyen és a nehézségek ellenére én nem adtam fel. De bizonyára abban mindenki egyet ért, hogy a szoptatás az elején nem fenékig tejföl. Vannak akiknek sikerül és vannak akiknek nem. De ezért nem vetek meg senkit.A legjobb barátnőmnek se volt anyateje és a sors úgy hozzta, hogy én adhattam neki. De ezért ő a szememben semmivel se kevesebb mint aki anyatejjel táplálta mert tudom, hogy önmagához képest mindent megtett. Amúgy minden korszakba a gyerek életében lesznek problémák és ezért a régieket elfelejtjük( ez is feledésbe merül).És mikor, hogy fog sikerülni. Lehet, hogy egy másik problémát a barátnőm akinek nem volt anyateje sokkal jobban megfogy oldani mint én. Hidd el majd fél évesen az lesz a problémád, hogy mivel etesdd,üveges kontra házi készítésű, utánna jön a biliztetés utánna a bölcsi kérdés stb.Lehet, hogy abba tápszeres anyukák jobbak lesznek mi meg anyatejesek kevésbé.De igen az elgondolkodtató akinek lenne teje és még is elválasztja az miért teszi?Azokat én se értem. Azt értem, hogy ha nincs mert van ilyen de akinek lenne az miért add inkább tápszert.

2009. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Sokan jönnek azzal, hogy ezelőtt 20-30 éve a gyerekek a fáról ették a gyümölcsöt stb... Az nem veszik ilyenkor figyelembe, hogy 30 éávvel ezelőtt hol volt még olyan hogy génkezelt növény?? Most szinte csak az van, meg tele tartósított sok E-s termék... a tehén is olyan füvet legelt ami friss vegyszermentes volt, így a teje és a husa is egészséges volt. A tej se tej manapság...Az emberi szervezetet bombázzák az ilyen és hasonló tényezők, ezért a szervezet is változik..sajnos azért is gyengül az immunrendszerünk, mert nem képes védekezni a sok behatással szemben, ezért próbáljuk meg a babánkat is minnél később kitenni ezeknek a dolgoknak...
2009. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztos mű a tápszer, de remélhetőleg az nem tartalmaz káros anyagokat. A bolti tejről már nem lehet biztosan tudni, miféle antibiotikumot, növekedést serkentőt meg még mit tartalmaz. Én azt gondolom, hogy ezek miatt sem nem szabad adni, régen ugyanis nem láttak ilyeneket az állatok, és tényleg nem lettek betegek a gyerekek. Én viszont ismerek korán tehéntejjel etetett gyerkőcöt, aki nem bírja a tehéntejet...nem könnyű neki.
2009. szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is tápszert adok inkább a babámnak, mint a szteroidokkal meg mindenféle szintén mű cuccokkal etetett tehén tejét. Abban legalább tudom, hogy mi van. Természetesen ugyanúgy kap a gyermekem gyümölcsöt, zöldséget, husit, joghurtot, stb.-t. De a tejalapú étele a tápszer. De vallom, hogy mindenki azt ad a babájának, amit szeretne, ebbe senkinek sincs beleszólása. Ha te úgy látod jónak, hogy tehéntejet kapjon, akkor adj neki azt. De ha tehéntejet adsz a babának, akkor oda kell figyelni a vas pótlására. Mivel a tehéntejben ebből nagyon kevés van és a vashiány az idegrendszeri fejlődés elmaradását okozhatja.
2009. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Én tápszert adok a kicsimnek, igaz már elmúlt egy éves. És miért is, mert a tehéntejnek túl magas a fehérjetartalma, túl sok benne a só és ásványi anyag, miközben az agy fejlődéséhez elengedhetetlen vasból keveset tartalmaz, és lúgossága miatt ekcémát, allergiát okozhat. A tehéntej árt a csecsemők emésztőrendszerének és a veséjének. Vashiányos állapotot okozhat.A hígítás nem megoldás, mert a tehén- és kecsketej kalóriatartalma ugyanannyi, mint az anyatejé, így ha kétszeresére vagy háromszorosára hígítjuk, akkor a gyermek nem jut elegendő kalóriához, nem fog megfelelően fejlődni, minőségileg éhezik.


Én ettől mind szeretném megvédeni a kicsimet.


És amit itt felsoroltam, azt nem tápszercég oldalán olvastam, vagy gyógyszergyárén, hanem a Magyar Gyermekorvosok Társaságának felviágosító kampánya tartalmazza.

2009. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
2009. szept. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
2009. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!