Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki hasonló vélemén...

Van még valaki hasonló véleményen? (tehéntej - tápszer)

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem azon gondolkodni, hogy a tápszer az egy teljesen mesterséges dolog. Rengeteg kezelésen esik át, míg végső formáját eléri és bár tele van vitaminokkal, meggyőződésem, hogy a - tablettás vitaminokhoz hasonlóan - nagyon kevés szívódik fel belőlük a természetes vitaminforrásokhoz képest. Akkor már nem jobb tényleg a tehéntej? Hiszen ez is anyatej.. Természetesen oldva vannak benne a szükséges vitaminok és ásványi anyagok.. Az én babám kilenc hós, még mindig anyatejes. Pótlásként adok neki tápszert. (Meg persze gyümölcsöket, zöldségeket)

Szóval. Nem lehet, hogy ez is csak egy mesterségesen generált pánik?????


2009. szept. 7. 17:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Az én babám tejallergiás, én írtam. Mivel most kérdeztem, ezért válaszolok, amúgy nem szoktam vitákba belemenni, megtanultam, h felesleges.

Azért vettem magamra, mert az én kincsem tápszert eszik, és ne tudjátok meg, h milyen olvasni a soraitokat arról, h milyen borzasztó a tápszer, és csak azért van, h a gyógyszergyárak megéljenek, mellesleg nem rosszul, és valaki még azt is elővetítette, h majd 20 év múlva kiderül, h mit is ártunk vele.

Nekem nem volt más lehetőségem, én nem eszek semmilyen tejet, egyedül a túrókrémet, és azt sem ettem, mikor szoptattam.

Csak zárójelben megjegyezném azt is, h engem is feles tejjel itattak, talán innen az allergiám?

Ne bántsuk egymást szerintem, én sírtam annyit, h nem tudom a testemből eteti a fiam, egy sokk volt, hiszen előtte 9 hónapig bennem élt, és még egy ici-picit sem kaptam abból az érzésből vissza, cumisüveg volt a cicije:(

2009. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

Azoknak akik azt írják, hogy a tehéntejet azért nem ihatja a gyerek, mert hormonkezelt, meg, hogy régen a gyümölcs sem volt génkezelt,üzenem: (persze csak átvitt értelemben, még mielőtt valaki hülyének nézne)fogjátok be a gyerekek orrát-száját, nehogy levegőt vegyenek, mert az is tele van már méreggel!

Régen sokkal korszerűtlenebbek, tehát emberre mérgezőbbek voltak pl a vegyszerek.

Egyébként egyet értek a kérdezővel.

2009. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
kérlek benneteket, mielőtt válaszoltok, olvassátok el a kérdést amit feltettem. távol áll tőlem lebeszélni bárkit a tápszerről. minden esetre jellemző, hogy sokan már a gondolatért lefejeznék az embert és szerintem ez nagyon nem szép. szép napot mindenkinek!! az okoskodóknak is ;) a tejallergiás babónak meg tünetmentes szép napokat!
2009. szept. 8. 17:38
 24/26 A kérdező kommentje:
ja, és köszi a linkeket!!
2009. szept. 8. 17:42
 25/26 anonim ***** válasza:
Én nem bántani akartam a tej allergiás anyukát csupán a kíváncsiság a hajtott. És úgy tudom olyankor mikor tejallergiás a baba még a felvágottakat is nézni kell mert azokban is sok olyan összetevő van ami allergizálhatja a babát. Nekem is lett volna egy tej allergiás babám akinek adhattam volna a tejet de akkor le kellett volna mondanom minen tejtermékről akár a vajról, tejkészítményekről, túróról, felvágottakról. Én ezt nem válaltam mert akkor az én babám nem kapott volna ilyeneket a tejben és én ezt nem akartam. Csupán ezért érdekel. A kérdezőnek igaza van nem figyeltem eléggé a kérdést azt hittem az előző vita folytatása ez azért írtam azt amit írtam. Bocsi.a Kérdésre a válasz tápszer ha a kettő közül kell választani.
2009. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Igen szinte mindenben tej, tejpor, tejsavó van, át kell bogarásznom mindent, h mit adhatok a fiamnak. Ami a legjobban felháborító, h még bébiételben is találtam, és nem írják ki nagybetűvel, hanem csak az összetevők között, szinte eldugva. Mivel anyu meg cukros, ezért hálistennek már hozzászoktam, h mindent nézek, biztos teljesen hülyének néznek az üzletben, h mindent bogarászok.

Pl. a múltkor a barátnőm csupa jóindulatból Pombar macit dugott a fiam szájába, mert az ő két fia azt ette, és tiszta kiütés lett a gyerek, megint ihatta a calciumot, mert állandóan a gégeödéma fenyegeti.

Egyébként én nem vagyok vaskalapos, de ha nem lenne tejallergiás, akkor sem mernék neki tejet adni, anyatej, vagy tápszer helyett. Viszont ha már akkora, h túró rudit, vagy túrókrémet stb. ehet, akkor adnám neki, hiszen amúgy is úgy élt a fejemben, h majd milyen jó lesz reggeli kakaót, kaláccsal adni neki. Ez nem jött össze....

2009. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!