Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposom nem akar inni...

11 hónaposom nem akar inni vizet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Reggelire megiszik 160ml tápszert, este szopizik valamennyit majd 200 ml tápszer. De napközben abszolút nem akar inni. kétszer kap gyümölcsöt annak van víztartalma, de az kevés szerintem.

Gyümölcslevet és teát nem akarok adni neki, de szerintem azt sem inná meg.


2013. febr. 16. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
miért nem akarsz neki gyümölcslevet vagy teát adni?sztem kevés folyadékot iszik.vannak cukormentes bio-ilyen-olyan gyümölcslevek is,ha ragaszkodsz a szélsőséges táplálkozáshoz,adhatsz neki olyat is.és sztem meg meginná,az én kisfiam a vizet egyből kiköpi,cukormentes gyümiteából napi 400 ml-t iszik-Ennyit kell innia kb,ezt javasolta az orvos.8 hónapos.
2013. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem ha ennyire nem iszik mindenképpen próbálkozni kell mással is, mondjuk most nem olyan vészes, nyáron problémásabb lenne, de most is figyelj oda, hogy eleget igyon.Ha nem issza meg a vizet adj neki teát, gyümölcslevet.Annyira azért ezek nem ártalmasok,hogy ne kaphatna.A teát adhatnád cukor nélkül is.Nem szabad ennyire megfogadni ezeket a tanácsokat (főleg úgy hogy magad írod, hogy úgy látod nem kap elég folyadékot), hogy csak vizet kaphasson, mert itt már a kiszáradás is szóba jöhet ha nincs elég folyadékbevitel.Én is gyerekkoromban kaptam gyümölcslevet, teát mégis tökéletesen egészséges vagyok! 2 gyerekes anyuka
2013. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem minden gyereknek egyforma a folyadék igénye. NEkem három lányom van, és ugyanannyit kínálgattam őket mindig is, de egyikük többet, másikuk kevesebbet iszik.

A szopi és a tápszer is folyadék, a leves, s gyümölcs és minden, aminek van víztartalma.

Én is aggódtam hogy nincs-e baj a cukrával egyiküknek. Emiatt csináltunk vizsgálatot, hogy mértük a folyadék be és kivitelet 24 órán át. 3 évesen 9 deci volt a napi bevitel nyáron. És ő az, aki sokat iszok. Szóval én nem aggódnék, ha van elég pisis pelusa és jól fejlődik. A babák tudják, mennyi az igényük, és nem megoldás, hogy cukros dolgokkal megtömjük. Persze ha cukor nélküli a tea, akkor mindegy, de a gyümölcslevek erősen cukrosak (a 100%-os is!), szóval annak nem látom értelmét.


Ha nagyon aggódsz, kérdezz rá a gyerekorvosnál.

2013. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
aki sokat iszik*
2013. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom a tápszert üvegből kapja. Próbáld meg a vizet kanállal adni neki, vagy egyből kispohárból.

2013. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
SOK pisis pelusunk van! A vizet pohárból próbálom adni neki csak a tápszert kapja cumisüvegből.
2013. febr. 17. 08:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nem lesz gond, nem szárad ki. Én sem adok neki gyümilevet és teát sem még.


Sok a pisis pelus, ez tök jó. Majd ha melegebb lesz, szerintem elfogadja a vizet, addig nincs gond.


Én sem itatom a lányom, bár néha megkínálom. Anyatejes.

2013. febr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell taáztatni meg gyümölcs levet adni egy babának, a víz tökéletes. Hidd el ha szomjas lesz inni fog. Nekem nagyobbik fiam másfél ves koráig egy korty!!! foyladékot nem ivott meg a reggeli esti tápszer mellé, akkor se ha fejre álltam. Ízesíteni meg nem akartam, mert akkor meg csak azért issza mert finom. A kisebbik most 6 hós de ő sem nagyon díjazza a napközbeni folyadékbevitelt pedig tápszeres....
2013. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Akkor sem érdekelne, hogy nem iszik a babád, ha ne adj Isten lázas lenne, vagy hasmenése, amikor rengeteg folyadékra lenne szüksége? Szerintem pont a tápszeres babáknak kellene több plusz folyadékot adni. Semmi baj nincs a babáknak való gyümölcslevekkel és teákkal.
2013. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerencsém volt egyik sem volt beteg még soha vagy lázas, nyilván nyáron a nagy elegben is kínálgatom őket de nem tukmálom. mindegyiknél egyszer volt gyomorrontás, férjem orvos, mondta h a legjobb (persze figyelve a kiszáradásra) ha nem adok neki semmit mert akármit adtam, tea, víz, rögtön jött is ki. De akkor még kisebbek voltak és estére már semmi bajuk nem volt.
2013. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!